weycell adlı kullanıcının mesajları

Kral Megalarda 6:35 kullanıcaksan bence JSB 25grain iş görür fırsat bulursam onuda denicem 34grain için bişelikde çekiç sertleştirilmeli bu seferde o güçte yerli namlu iyice sapar yemez yanii.. o arkadaşlarına söyle en uygun kuru dürbünsüz Meganın fiyatları 900-1100 tl arası oynuyo düşünmeden... 1350.tl ye Nova Compact tavsiye et pişman olmaz...

Ben çekici sertleştiriken sonunu görmek için sürekli çevirdim yani kaç tur açılıcak diye ama sanki sonsuz çevirdikçe dönüyomuş gibi geldi bi 12 tur daha döner gibi.. bende ilk kral big max almaya karar vermiştim namluları 28mm kalınlığında diye biliyorum susturucuyu taktığınızda tek parça gibi tam oturuyo tam alıcakken şansa Nova compact'ı gördüm normalde novalardan nefret ederdim o incecik kıl gibi namlu önündeki biçimsiz tüp falan çirkinlikte sınır tanımıyor.. sanırım hatsanda farketmişki ceketli namlu ile görüntüyü kurtarmış... 500cc tüp 250 bar yaklaşık 125l hava alır bigmax ise 850cc 200bar yani 170l hava barındırabiliyorlar fakat kimse 100 barın altında kullanmıyodur buda Nova 500cc 150 bar 75lt havayı atış için kullanıyosun bigmax de ise 850cc 100 bar 85 litre bigmax nekadar kocaman tüpü var havası olsada 10l hava farkı var ve zaten bigmax i elinize aldıgınızda tank savar gibi duruyor ikinci eksisi ise kesinlikle namlu.. aynı namluyu kullanan 330cc 58cm namlulu Puncher Mega da var bende sırf tipi güzel ve baya uygundu onuda aldım ama aynı hedefe ates ettiğimde vurma garatisi yok 75-100 metreler şans gerekiyor ve gücü çok zayıf tüfek bana 34grain mermi koyma diye gözümün içine bakıyor ....:)

kullanıcağınız pellet önemli ben 34grain için 12+6 tur açtım tüp harcaması aman aman artmadı ama ciddi iyi atıyo 60-70 metreden sert duvarlardan güzel oyuklar tozlar fırlatıyor seside en az 2 katı arttı önümüzdeki hafta H&N Baracuda Hunter Extreme 28.4 grain bide onunla bir kutu atış yapıcam bu daha çok vurduğu yerde şok etkisi yaratan direk parçalanan bir pellet...

sıfır sıkıntı daha hiç mermi ile ilgili problem yaşamdım gayet rahat giriyor şarjöre... ama Kral'ın şarjöründe sürekli sıkıntı çıktı silahı kurarken namluyu aşağı dohru tutmazsan illa sıkışıyo eziyo mermiyi... ve novanın yanında 58cm namlulu Puncher Mega çok zayıf kalıyo doğru düzgün vuramadım attıklarımı çok düşüyor mermi yerli namludan yada mermiler ağır geldi 25grainle denemek lazım kendi hız ayarı haricinde bununda çekiç tansiyonunu açabiliyomuyuz acaba... novayı bi 6 tur daha açtık 60-70 metreden dümdüz delip geçiyorum 34 grain ile... çok keyifli bu tüfekle yasak olsada avlanılır...

jsb exact king heavy bundan daha ağırı incemehmet 42grain ama onada nedense hiç güvenmiyorum bi kutu alıp 6 yarım tur daha açıp denemek lazım incemehmedin şekli güzel ama kalibre sorunu kesin vardır gibime geliyor... :)

yarın jsb exact king heavy'i silahın gücünü biraz daha açıp sapma varmı diye iyice zorlıcam son haddesine kadar deniyecem bi videoda AT44 leri 12 tam tur açıyolardı diye hatırlıyorum bende kundağı sökmediğim için yarım tur açabiliyorum saat 3 yönünden 9 a doğruu. bi 6 tur denerim

Masamı kurunca birde atış yastığı alınca baya bi toparlar ama şu haliyle bile gördüğünü vurursun kaçırmaz hatta 33,95 grain ile ciddi sıkıntı çıkarır bizim buraları full ormanlık çatalcanın kırsalında oturuyorum heryer atış poligonu :)... silahın yanında hediye verilen v class diye saçma sapan bi pellet var resmen giderken daire çizerek gidiyo...

Dün baya atiş yapma fırsatı buldum scuba dolumda çok sorun yaşadım dolum ucunda takılan bi metal halka var halkanın içi pilastık bi nevi civatalara konulan pul gibi onu takmadan Kral Puncherle baya cebelleştim her yerden hava kaçıyodu nova'yı doldururken işi çözdüm tabii ama tüptende baya hava gitti :) tüp ile silahı tam 250 bar dolduramadım 210-230 arsı oluyo hatsanın dolum ucu daha kısa kralınki daha uzun sorunsuz.. novanın sayacı okadar küçükki tam kestirmeniz imkansız kaç paralık parçaki küçücük koymuşlar neyse zaten tam hobiden soğudum soğucam derken başlarım böyle işe bi avuç para harcadım elde tombul taslar derken dürbünü sıfırladım....güç ayarınıda yaptım tetiğin ordan 2 yada 2.5mm alyanıı koydum emliyetin ordanda 4mm alyanı saatin tersine yaklaşık 12 yarım tur açtım ama sanki sonu yokmuş gibi bi his yani bi oakdar daha döner bence ses aşiri arttı ateş ettiğimde silahda kıpırdanma bile oluyor. gelelim atışlara..
    hedef tahtasında sol üstdeki dağinik olan sıfırlaam ile ilgili sağ altdaki atışlar el yordamıyla atıldı sandalye üstünde önümdeki sandalyeye elimi koyup falan biraz zordu ama sapma bence yok gibi kırmızı ve beyaz çizgilerin genişliği 1.5cm yani 2.5cm'de topladı gibi çok düzgün atttı birde hesef tahtasının sapına attım onlar çok iyiydi mesafe yaklaşım 55m.... jsb exact king heavy 34gr... resimde 110m yazan taşın üstünde bira şişesi koydum ilk atışta vurdum ama sıyırdı sonra mesafeyi çözdüm her atışta parama parça birde 55m ve 110m yzan yerlerin ortasına bi şişe koydum 60-65m gibi onu ise bilere 3 atışta ilk şişenin kafası göbe ve dibi parçaladım ıskalamadan bir kutu mermi harcadım 300 adet 3 kerede tüfeği doldurdum çok ketyifliydi.. şiddetle Nova Compact tavsiye ederim gücü açıp ağır mermiyle tam tahmin ettiğim gibi çıktı silah..

Ayakları hallettim bakalım nasıl olucaklar... siyah olan nekadar kısa yanı sıkmak imkansız somun için diş kalmıyo tam saçmalık bemde uzun olan saplama buldum havşa ile yuvayı genişlettim taktım çok uzun oldu fazlalığını kestim final bu...

Dürbün ayakları okadar sorun çıkardıkı sanki 22mm değilde 20mm miş gibi küçük geliyolar bende somun ile dürbün ayagının arasındaki metal parçayı takmadan direk somun ile sıktım doğal olarak hafif yatık oldu sanırım.. nekadar sıfırlamaya çalışsamda 15 metrede en az 20cm sola attı deli oldum yani medratörlü de aynı sıfırlıyamadım bi türlü ayaklara ufakbi işlem yapıcam olmadı yenibi ayak alıcam bu hafta içi scuba tüp alınca gerisini paylaşırım..

.25 calibre için 18 çok hafif 34 graini tüfeğin güç ayarı ile oynıyarak kaç tur açmak lazım vs gibi bilgileri paylaşırım ama scuba ay sonu anca alırım yarın bi fabrikasyon ayarı ile 34grain ne yapıyor görücez.. bu arada moderatör tüfegin gücünde bi etkisi varmı

A3 formatında büyük hedef kagıdı hazırladım istiyen olursa ham halini PSD mail atarım yazılarını doldurur bastırırsınız

1.5 cm renk araları kırmızı beyaz

Taktik bipot içler acısı sırf ayakta tutsun siye taktım bugün yarın metal bipotlardam alıcam.... aynı dürbünü geçen sene ali ekspresden almıştım darbe olayları ayağına gümrükte kalmıştı falan baya uğaşmıştım alamadan geri gitmişti 80 dolardı... şimdi burda buldum 540-700 arası degişiyo artıkılı ince kıl olanlardan 2 renk ışıklı bence hoşş bide artıkılı karma karışık her yerinde çizgiler olanlar var onları hiç haz edemedim aynı dürbün bir çok marka adı altında satılıyor..... Moderatör wrangler sesi ciddi kesiyor evde camdan rahat rahat atış yapılabilir...

Uzun araştırmalarım sonucu son anda Kral BigMax den dönüp Nova Compact aldım... daha önceleri nova ları hiç beğenmiyordum incecik namluları hiç hoş değildi bu compact gerçekten çok hoş internetdeki ilan fotoları gerçekten çok kötü silahın kendisi ile ilan fotoları arasında çok fark var güç olarak iyi dahada açabiliyoruz tüp deseniz 500cc 250bar çok başarılı...yarın güç ayarı için atışa gidicem silah 200-250 arası dolu Scuba daha alamadım 100 bara kadar dürbünü sıfırlarız inşallah pellet olarak JSB Exact King, 33.95 Grains deniyecem...

geçen sene bende darbe olaylarından önce almıştım gelene kadar darbe olmuştu ve teslim alamamıştım 6-24x60 80 dolardı nekadar uğraşsamda gümrükten alamadım hatta bekleme süresini 1 ay uzattırmıştım bir sürü karakol gezdim ordakilerin izin ile ilgili bilgisi bile yoktu en son bi emniyet bana ankara genel bilmem neden izin alman lazım dediler lanet ettim geri gitti paramıda alamadım yalan oldu gitti... aslında önceden izin alıp ürünü öyle sipariş vermeniz lazımmış bu ürünü şu kişinin ithal etmesinde izin gibi.... askeri teçhizat sayılıyormuş ürün ile ilgili evrakları sayfasının çıktılarını falan almıştım birde temiz kağıdı falan filan... sonra hobiden soğuyup PCP tüfek almamıştım kısmet bu sene inşallah...

Pazara böyle bir yenilik sürülmüşken ve daha üç gün önce biten Prohunt gibi bir fırsatta da lansman yapma imkanının kullanılmamış olması insanın aklına bir sürü soru getiriyor.

bende aynısını düşünüyorum nasıl olurda fuarda olmaz... şuan okadar kararsızımki kralın full ceketli namlularını çok güzel 28mm namlu genişliği var jumbo ve bigmax'de pitbull ise 26mm bunlara moderatörü takınca namlu ile aynı kalınlıkta mükemmel gözüküyorlar... bi arkadaşın elindeyken foto çekmiştim
    airgunturk.com/attachment/36669/

Ben anlamıyorum hatsanın en çok tutulan silahı BT65 adamlar 65mm uzun namlulu modelini çıkartıyorlar hatsanstore'dan başka hiçbir yerde yok hiçbir açıklama yok hatsanın kendi 2017 kataloğunda bile yok... fuarda hatsan ile konuşurken bilginler av bayiisinden biride ordaydı oda ben yıllardır BT65 satıyorum 65cm lik namlulu modeli yok diye bi yemin içmediği kaldı.. nekadar anormal saçma sapan bi durum... hatsanstore benim bildiğim bozkurt avın sitesi ama kendi sitelerindede göremedim bursada yokmu kimse gidip bi baksada rahatlasak gerçi depolarından çıkartıp foto çekmişler ama.... çözemedim