nihatfevzioglu adlı kullanıcının mesajları

Swordfish01tr arkadaşım bu torna işlerinde birikmiş bir tecrüben var, bu forumda sık sık bahsedilen lw namlulara nasıl şok yapıldığına dair bir fikrin var mı ve neden bizim yerli üreticiler böyle şoklu namlu uretemiyorlar.

Sevgili Metehan,Hw100 kalibrgun gibi entegre regülatör üreten firmalar elbette var. Başarılı olup olmadıkları kişiye göre değişir. Bana göre hw100 regülatörü başarısız, başkasına göre başarılı vs. Yani her kafadan bir ses çıkacak ki forumda bazı şeyleri tartışalım.

Senin bu "en iyi stabiliteye sahip" gibi iddialı konuşmaların fazlasıyla rahatsız edici olmaya başladı. Bir şeyi överken de döverken de kelimelerini daha dikkatli seçmeni tavsiye ediyorum.

"Burada her yazılana itibar etmeyin" cümlesini de senin söylemen çok ilginç olmuş.

burada yanlış bir anlaşılma var Metehan "her yazılana itimat etmeyin" yani inanmayın, güvenmeyin ki burası tartışma ve bilgi paylaşma yeri olduğuna göre doğru ve yanlışlar tabi olacak ve moderatör arkadaşımız da bunu "her yazılana itibar etmeyin" yani saygı duymayın olarak anlamış, inanmamak başka saygı duymamak başka, sanırım Metehan kardeşimiz bazı düşünce sahipleri kişileri (ben de olabilirim )onların dediklerine değil de kendi tecrubelerine inanır ve söyler ama bu kisilere saygısızlık yaptığı anlamam gelmez.

Arkadaşlar optik merkezleme ve recoil (geri tepme) testi profesiyonel olarak nasıl yapıldığına aydınlatıcı bir video:

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

bulabildiğim tek tanıtım video su ☺

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Arkadaşlar forumda bu yeni model için piyasaya sürülmesine rağmen bir şey yazılmamış, benim fikrim görüntü olarak Gladiustan daha güzel duruyor bilgisi veya kullanan varsa izlenimlerini paylaşabilmek mi.
    HATSAN Bull Boss Lw Pcp Tüfek - ...

Teşekkürler haklısınız Giant Türkiye de satışa sunulmadı Monster ise 4 küsürden satışta.Evanix ise yapım kalitesi belli olan bir tüfek.Yani tercih meselesi.Ben hayatta tercih etmem.

Monster premium yani fiber karbon tüplü ve ağaç kundaklı olan bence güzel silah sadece 3,25 kg ve 900 cc olması bile ayrı bir avantaj, büyük hacim tüplü pcp sevenlerin bence vazgeçilmezidir, şahsen imkanım olsa bir tane alırdım.

"Yukarıda "scope height" yani dürbün yüksekliği 4,45cm olduğu için, sıfırıncı metrede yani saçma namludan çıktığı anda dürbünün -4,45cm altında bulunuyor."
    Bu tam olarak namlu ve dürbün eksenlerin arasındaki mesafe dir, yani namlunun ucunu hesaba katmaya gerek yok , direkt namlunun merkezi ile dürbün merkezin arasını bir metre veya cetvel ile ölçmek yeterlidir.

o tür silah var, hemde en az 4-5 seneden beri hatta otomatik olanı bile var:
    http://www.evanix.com/monsterpremium.html
    http://www.evanix.com/giant.html

Zaten aliexpressten dürbünlerin orijinal olmadığını herkes biliyor, orijinal olduğunu da idda eden yok,onların orjinalleri kadar kaliteli olduğunu da idda eden yok, sadece fiyatına göre makul bir kalitede dürbün satın alma seçeneği sunulmuştur, bu yurtdışı alışveriş konusu daha önce bu forumda tartışılmıştı (Kronik ticaret :)) benim dikkatimi çeken bu yorum olmuştur :
    "Satılan ürünlerin altında açıkça yurt dışı alışverişinin problemli ve genelde hüsranla sonuçlandığına dair, bile isteye bir algı oluşturuluyor olmasıydı..
    yurt dışı alışveriş tecrübesi olmayan birini, önce ilanın altındaki açıklamalar ile bu konuda tedirgin edip-korkutup, sonra ticarete başlanması.."

Evet gerekli bütün ekipmanım var birinci videodaki hız ile veya daha yavaş da olabilir pompa ısımadan kaç tüp doldurur aceba bir de 300 bar basabilir mi.

hatsanın ve genelinde 240 bar basabiliyor 300 bar basan da vardı galiba, güneş scuba tüp 8lt, 230 bar ile 30-35 kez 200 bara düşene kadar dolduruluyor tüfeği diye okumuştum burada bir yerde bu yeter mi acaba bilmemem.