nihatfevzioglu adlı kullanıcının mesajları

hayırlı olsun, 6-24x50 veya 60mm aşağısı olmaz, forumda biraz araştısan bu konuda sana yardımcı olacak konular vardır, aliexpressten de alabilirsin ama kalitesi hakkında yorum yapamam,gümrüğe takılmaycak bir kaç öneri:
    1pc uzun menzilli m1 6- 24x60 e taktik hava tabancası tüfek kapsamı ışıklı avcılık çekim Tüfek
    http://s.aliexpress.com/YZjaMzim
    (from AliExpress Android)
    Leapers UTG 6-24X50 Tüfek Kapsam Tam Boyut AO Mil-Nokta RGB Avcılık Optik Tüfek Olsun Ücretsiz 20mm veya 11mm Montaj
    http://s.aliexpress.com/JjeyAVJJ
    Ücretsiz nakliye Carl Zeiss Altın Işaretler 6-24X50 Işıklı Riflescopes Avcılık Kapsam
    http://s.aliexpress.com/eQ3URrme
    ücretsiz kargo ucuz ve kaliteli LEUPOLD 6- 24x60 mm ao ışıklı mildot yan çarkı avcılık kapsamında ve kırmızı nokta görüş
    http://s.aliexpress.com/rYjuEvUF

böyle bir sistem çok mantıklı hatta hız ayarı bile var alacan iki tane hatsan optima pompa ve bir motor ya kayış-kasnak ya da redüktörlü motor ile yap keyfine bak, ilkinde doldurduğu tüpe bakarmısınız.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• chairgun pro ya göre 10mt çok yakın mesafe , unutmayalım bu tüfek bullpup, dürbün namlunun standart tüfeklerle göre bayağı üstte,örnek jsb exact heavy 4,5mm 0,67gram, 280 mt/s namlu çıkış hızı, 10cm namlu dürbün merkezleri arası mesafe, 10 metre sıfırlamada ıkinci vuruşu 100 metre de bile 10cm üstte oluyor, tek nokta olarak 45-50 metrede oluyor.

sanırım rekor bu arkadaş ta, ki iddiası doğru ise 630-650 mt civarında, bana o o kadar olma ihtimali var gibi geldi, dürbün'ün arka boğazına alta 2,5- 3 mm civarında bir besleme yapmış ki dotlar kurtarsın ve kullandığı saçma 2.4 grammış bakalım siz ne diyeceksiniz arkadaşlar:

Bullpup modeli çıkarırlarsa sadece kundağını alıp iki vida sökerek mevcut BT65'imizi bullpup kundağa takabilir miyiz acaba. Bir yandan da sanki sorunun cevabını biliyor gibiyim. Evet:)

makul bir fiyata sunulsa alan olur ne de olsa tüfeğin boyu 30-35 cm civarında kısalıyor bu da teknik özeliklerinde bir değişik olmadan yapılıyor ve taşıması ve muhafaza etmesi daha kolay oluyor.

arkadaşlar eminim bir çok kişi Hatsan'ın her standart pcp modelin bir de bullpup versiyonu olmasını ister, bu hem kullanıcılar için daha fazla seçenektir hem de Hatsan'ın müşteri potansiyelini daha da yükseltmek için uygun bir yoldur, Hatsan'ın böyle bir seçenek sunmaması kendileri için bir eksiklik olarak görüyorum. Bu vesile ile bir örnek vereceğim BT 65 RB için hazırlanmış bir kit, yorumlara bakarak söylüyorum sipariş üzerine bu kiti hatta AT 44 için uygun bir kit de uretebildiklerini söylüyorlar, bu işi birey bazında üretebiliyor ise Hatsan gibi büyük bir firma neden üretemisin diye düşünüyorum, yakın zamanda BT 65 ve AT44 bullpup üretimde görme dileğiyle bu videoları paylaşıyorum:

peki bu grupman da fark eder mi acaba ve x largeye regulatör uygulansa ne kadar iyi olur.

Elinize sağlık uğraşmıssınız yalnız idris beyden edindiğim bilgiye göre 330cc ve 280 cc tüplerin valfi aynı değilmiş yani 330cc ye de aynı valf takılsa belki daha iyi sonıç alınabilir tam anlamıyla fark o zaman çıkar ortaya

• estafurlah bütün işi sen ve Metehan yapmış ben sadece bilgileri toplayıp kıyaslama yaptım umarım birçok kişinin aklında soru işareti kalmamıştır tabi bu krono testini aynı yerde ve aynı saatte yan yana yapılsa daha net sonuç elde edilirdi ve biraz da moderatör hız değerini düşürmüş olabilir ama bu kadarı da aşağı yukarı iyi bir bilgi veriyor elimize, Muradhan ben belirtmiştim ama tekrar söyleyeyim ikisi de aynı valf, çekiç, yayı kullanıyorlar belki daha önce Metehan bu x large nin orijinal valf, çekiç, yayını fabrikaya gönderip long modeli ile değiştirdiğini yazmadığım için kafan karışmıştır, Metehan arkadaşımızın söylediğine göre tüp ve namlu boyu haricinde ikisinin arasında bir fark yokmuş

Bence sıfır alıncaksa mega modeli alınıp çekiç yay ve tüp valfinin maxininkilerle değiştirilip kullanılması daha mantıklı olucaktır stabilite ise yine aynı stabilite olur hemde artan tüp hacminden atış sayısı 80-90 lara kadar çıkmış olur uzun namluda isabeti olumlu yönde etkiliycektir diye düşünüyorum firmayla görüştüğümde megada maxiye göre stabilitede düşüş olduğunu müşterilerinde şikayetleri göz önüne alınarak tüfeği maxi ayarına çekerek stabilite ve atış sayısını arttırdıklarını yeni megalarda yani şuan piyasada olanların bu şekilde satışa sunulduğundan bahsetmiştiler yine arayıp hangi seri numaradan itibaren böyle olduğunu öğrenmekte fayda var tabi ama güçlü olanından alsanız bile bir kaç günlük fabrika ziyaretinden sonra istenilen stabilliğe ve atış sayısına ulaşmak çok basit olucaktır

üşenmedim maxinin 53cm-280 cc ve 58cm-330cc namlu ve tüp olçülerinde kronolarını not ettim ve inceledim ,sonuç 53cm-280cc maxi atış istikrarında 58cm-330cc maxi karşısında bariz bir üstünlüğü var, yani daha uzun namlu ve daha büyük tüp her iki testte de aynı yay-çekiç gurubu ve jsb 15,89 gr kullanılmasına rağmen bir avantaj sağlamıyor,hatta tüpün 50cc fazla olmasına rağmen sonuçların biraz daha kötü çıkmasına engel olamıyor(grupman testi için farklı olabilir) ve bu Metehan arkadaşımızın tavsiyesin doğruluyor ve senin tavsiye ettin işlem bir avantaj sağlamadığını anlaşılıyor,kaynak olarak Metehan ve Bekir arkadaşlarımızın videolarını gösteriyorum,ve sonuçlar böyle:

maxi 53cm-280cc -----maxi 58cm-320cc
    200bar jsb15,89gr-----200bar jsb15,89gr
    fps ---------------------fps
    1.hata------------------1.960
    2.912 -----------------2.955
    3.919 ------------------3.954
    4.923------------------ 4.957
    5.923 ------------------5.960
    6.924 ------------------6.962
    7.925 ------------------7.955
    8.925 ------------------8.960
    9.927 ------------------9.962
    10.924 ---------------10.960
    11.927 ---------------11.967
    12.927 ---------------12.956

13.928 ---------------13.958
    14.931 ---------------14.959
    15.929 ---------------15.957
    16.936 ---------------16.960
    17.936 ---------------17.961
    18.937 ---------------18.960
    19.948 ---------------19.956
    20.939 ---------------20.953
    21.944 ---------------21.948
    22.944 ---------------22.953
    23.948 ---------------23.948
    24.946 ---------------24.948
    ~180bar -----------~150bar

25.946 ---------------25.945
    26.950 ---------------26.947
    27.949 ---------------27.945
    28.951 ---------------28.942
    29.945 ---------------29.935
    30.948 ---------------30.933
    31.948--------------- 31.930
    32.953 ---------------32.921
    33.953 ---------------33.922
    34.953 ---------------34.918
    35.953 ---------------35.916
    36.956 ---------------36.911

37.959 ---------------37.910
    38.952 ---------------38.908
    39.959 ---------------39.905
    40.958 ---------------40.905
    41.957 ---------------41.895
    42.951 ---------------42.888
    43.957----------------43.881
    44.959 ---------------44.879
    45.957 ---------------45.873
    46.950 ---------------46.868
    47.956 ---------------47.860
    48.952 ---------------48.----
    ~110-120 bar ~110 bar

49.953 ---------------49.867
    50.952 ---------------50.863
    51.948 ---------------51.854
    52.950 ---------------52.853
    53.947 ---------------53.845
    54.938 ---------------54.839
    55.941 ---------------55.831
    56.933 ---------------56.827
    57.935 ---------------57.524
    58.931 ---------------58.814
    59.929 ---------------59.----
    60.918 ---------------60.----
    ~100 bar ~100 bar

evanix giant tam tarife uyan bir silah ama Türkiyede var mı ve servis işi nasıl bilemem

Arkadaşlar Kral puncher maxi bilindiği gibi üç farklı modeli var maxi, maxi long, maxi xlarge bu baştan benim ve bazı arkadaşların kafasını karıştırdı, mesela long (uzun) varken xlarge (ekstra büyük )çıktı ve uzun un daha uzunu gibi bir şey oldu bu isim kargaşasını ortadan kaldırmak için KRAL ARMS'a bir öneride bulunmak istiyorum (diğer firmalar için de geçerl olabilir) silahlarını modelin arkasından şu ibareleri kullansalar herkes için daha kolay ve anlaşılır olacaktır uluslararası piyasayı göz önünde bulundurarak ıngilizce sözleri uygun gördüm:short (kısa), middle (orta) -standart veya classic de olabilir ve hepimizin bildiği long (uzun) umarım bu öneri mi KRAL ARMS yetkilileri göz önünde bulundurlar puncher için bu saatten sonra uygulanır mı bilemem ama çıkacak olan yeni modeller için namlu ve tüp farklarını böyle ayırt etseler çok daha iyi olur diye düşünüyorum, daha iyi bir önerisi olan arkadaşlarımız var ise onların fikirlerini de bekliyorum. g;$i

Merhaba benim denemelerim sonucu maxi modelinin çekiç ve yay grubu daha verimli...
    Mega modelinden ziyade Maxi

Bence sıfır alıncaksa mega modeli alınıp çekiç yay ve tüp valfinin maxininkilerle değiştirilip kullanılması daha mantıklı olucaktır stabilite ise yine aynı stabilite olur hemde artan tüp hacminden atış sayısı 80-90 lara kadar çıkmış olur uzun namluda isabeti olumlu yönde etkiliycektir diye düşünüyorum firmayla görüştüğümde megada maxiye göre stabilitede düşüş olduğunu müşterilerinde şikayetleri göz önüne alınarak tüfeği maxi ayarına çekerek stabilite ve atış sayısını arttırdıklarını yeni megalarda yani şuan piyasada olanların bu şekilde satışa sunulduğundan bahsetmiştiler yine arayıp hangi seri numaradan itibaren böyle olduğunu öğrenmekte fayda var tabi ama güçlü olanından alsanız bile bir kaç günlük fabrika ziyaretinden sonra istenilen stabilliğe ve atış sayısına ulaşmak çok basit olucaktır

her ikinize ayrı ayrı teşekkür ederim, benim ve Kral puncher almak isteyenler için gayet açıklayıcı bir durum oldu.

Evet megada yay ve cekic degisiyor.

Metehan kardeşim bu normal maxinin yay ve çekiç grubunu mu kullanacaklar yoksa yeni bir yay çekiç grubu mu geliştircekler, bir de piyasaya ne zaman çıkacak, anladım kadarıyla 58cm namlu ve 330cc tüplü tüfeğin kendi orijinal yay çekiç grubun yerine normal maxi modelin grubu kullanıldığında daha verimli bir sonuç alınıyor.

kesinlikle bunun gibi bir silah, sadece vortex piston, magnum ve de kusursuz çalışan şarjör mekanizma, biraz araştırdım da bu diana 300 r şarjör mekanizması sorunlu olduğu için üretim den durdurulmuş , bilginiz var mı acaba.

bu videoyu izledikten sonra daha önce izlediğim BULL marka pompanın montajını gösteren bir video aklıma geldi, görsel olarak çok benzemesinden hariç bir çok kişiye yardımcı olacak montaj sırası detaylı olarak gösterilmiş, evde pompanın oring kitini değiştirmek isteyenler için güzel bir anlatım olmuş, montaj sırasını tersine takip edilirse sökülme sırasını da öğrenmiş oluruz

güzel bir çalışma, şöyle bir fikrim var acaba teknik olarak tetik mekanizması olan yani alt gövde ile kurma mekanizması olan üst gövdenin arasına yükseltmek için bir parça koyup (namlu tüpe değmemesi için)ve tüpü de ara ek parça olmadan ve boyu uzatmadan direkt orijinal yerine monte edilebilir mi, sanırım böyle bir çalışma yapilabilse tüfek estetik olarak daha güzel olur.