nihatfevzioglu adlı kullanıcının mesajları

benim puncher w ve pompa kampanyalı setinden gez arpacık ve plastik bipod çıkmadı ama ne hikmetse ray çıktı,bu kadar ucuz bir parça olan rayı neden standart olarak her kutu içerinğine koymuyorlar anlamış değilim.

Arkadaşlar enteresan bir AT 44 modifiye videosuna denk geldim,ben yapılan modifiyeyi görsel olarak beğendim,sanırım tactical silahları sevenler de beğenir,orjinal tactical AT 44'ten sanki daha yakışıklı olmuş :) ,sizin düşünceleriniz nedir.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

arkadaşlar silikon yağın cilde zararsız olduğu ve elimde bulunduğu için pompa ile gelen silkon yağ ile deneme amaçlı puncherimin kundağına hiç zımpara yapmadan bir kat sürdüm,kuruduktan sonra gayet güzel olduğunu gördükten sonra bir kat daha sürdüm bu sefer daha da iyi oldu,sadece az yağıladıktan sonra kundakta nereleri pürüzlü olduğunu daha net belli oldu,bir zımpara ile düzelttikten sonra üçüncü kez yağlamayı düşünüyorum,sadece ceviz kundaklı kral marka pcp tüfek almak isteyen arkadaşlara tavsiyem kullanmadan önce ilk iş kundağı yağlamaları olsun,benim sadece bir kaç kez atışa gitmeme rağmen daha önceki yorumlarda belirtildiği gibi kundakta terden dolayı beyazlama ve kirlenme benzeri lekeler olustu,yağladıktan sonra beyazlıklar kayboldu ama o koyu renkli izler kaldı onları da kısmetse zımparaladıktan sonra gidereceğim,yağılamak hakikaten kundağı güzelleştiriyor, dokunuşlarımda bile fark ediyorum daha ipeksi his veriyor, görüntüsü çok daha güzel oluyor ve asıl amacı da dış etkenlerden koruyor.

Ozan bey sb olan modelde kurma kolu sadece geri ileri hareket yapıyor aşşağı yukarısı yok

eminmisin, o sadece ileri geri haraket leviyeli yandan kurmalı at 44'ün gibilerin öyle olur,bolt kurma kollu olanların pellet namluya sürüldükten da son haraket aşağı doğrudur .

Hayırlı olsun abim güle güle kullanın allah kaza bela vermesin bana gelen süpernova rg de de 200 bar dolu geldi. deneme amaçlı baya atış yaptım gayet muazzam ve sessiz bir tüfek 100 bar civarına basınç düştükten sonra kralın çıkardığı pcp pompası ile dolum yaptım ama 200 bardan fazla basamadım.100 bardan 200 bara 2 kez dinlenerek bastım. anlayamadığım konu şu arkadaşımda at 44 var hill pompa ile 250 bas bastık benim tüfeğe bakıyorum 200 bardan yukarı basamadım acaba pompa yedi diye mi böyle oldu yoksa başka bir püf noktası mı var bu işin. dolumu yaparken şarjör çıkartıp kurma kolunu açık pozisyona getirip bastım.

bende de kralın pompası var aynı sorun bende de yaşandı,pompanın sapın altındaki iki kapağı açıp içine pompa ile gelen silikon yağıdan pompanın içine ikişer damla damlatıp kapattım deneme amaçlı 230-240 bara kadar çok rahat bastım ,aynısını sana da tavsiye ediyorum 200 bara kadar bile eskisine gör çok daha rahat pompaladım,zorlanmanın sebebi sanırım pompanın oringlerin yağısız kalması,yağlayınca her şey düzeldi ,arada bir söküp temizleyip yağılayıp öyle kullanmamız lazım.

üstteki videoda dikkatimi çeken şey yağılamak için herhangi bir yağı değil de grafit tozu kullanıyorlar,ben yağılamak için kapalı tip rulmanlarda da kullanıldığını biliyordum ama pistonlu havalı tüfekte yeni gördüm,asıl işin ilginç kısmı da burada da sıkça bahsedilen yeni silahlar için "dizelleme" olayı bu gibi uygulamada kanaatimce tamamen ortadan kalkmasıdır,acaba bu tozu silahlarında kullanan arkadaşlar var mı veya yağı yerine bu kullanılsa ne gibi faydaları veya zararları olabilir.

Metehan Hatsanın her zamanki gibi LW namlusunun kalitesinden hiç şüpemiz yok ancak merak ettiğimiz şey silahın chronosu ve regulatörün performansı onları da test edip paylaşırsan bir çok arkadaşımızı ve beni bilgilendirmiş olursun,keçilere gelince çocuk her zaman çocuktur, keçi olsa bile,her zaman oyun oynamak isterler :) .

KPT arkadaşın yorumuna tamamen katılıyorum,benim de mod 125'imi bakıma gönderdim tabi ondan önce (nasıl olsa Hatsanın servisi var rahatlığıyla :) )bir güzel soküp dağıttım ne yapılmasını tespit ettikten sonra küçük parçaları bir poşete koyup, kundağı ve namlu-piston tertibatını birbirinden ayrılmış durumda paketleyip içine bir de ne yapılmasını istediğim işlemleri,adres ve telefon bilgilerimi yazan bir not koyduktan sonra Hatsana gönderdim,iki hafta sonra silahım geldi, piston contası,yay,kurma kolu,kol pimi değişmi ve namlu düzeltme işi için kargo dışında hiç bir ücret odemedim,bu arada silahım 2008 model,üretimi durdurulmuş eski kasa ve haliyle garantisi bitmiş bir silah,şimdi ben bu durumda memnun kalmazmıyım,"yiğidi ölür hakkını ver" diye bir sözümüz var,her ne kadar ufak tefek sorunlar çıksada Hatsan kendi ürettiği silahın arkasına tabiri caizse "kapı gibi duruyor" ve bir de şunu unutmamak lazım bol model ve farklı fiyat çeşitleri ile Hatsan silahları benim gibi bir çok arkadaşın
    bu hobiye başlama silahı olarak alınıyor ve şunu hayal edelim Hatsan ve onun gibi hiç yerli üreticimiz yok,inanın "keşke bizim de bir yerli markamız olsa" diye iç çekerdik,o yüzden değerlerimize hele hele Hatsan gibi tamamen türk sermeyeli olan şirketlerimize daha da fazla sahip çıkmalıyız,bu arada silahıma yapılan bakım işi için Hatsan ve ustalarına buradan çok teşekkür ediyorum,iyi ki varsınız.

bu ayaklarla randıman alamazsın,tek parça ayak al,ayna ile sıfırlamanın mantığı artıkılın ve aynada yansımasını üst üste getirmek yani artıkılın hem dikey hem yatay düzlemde merkezlemek ,dürbünün tüfeğe monte edildikten sonra sağ sola ayar yapmadan sadece aşağı yükarı ayar yaparak dürbün istenilen mesafeye sıfırlanıyor,genellikle 10 ile 25 mt arası oluyor,10 mt sıfırlarsan ikinci sıfırlama noktası 40-50 mt oluyor,daha uzun mesafeler için uygun,20-25 mt sıfırlarsan daha uzun mesafelerde hedef aldığının çok daha altına vuracaksın.

Emeği geçen Kralın tüm persönel ve yöneticilerini tebrik ederim, helal olsun yapanlara,bu kadar kısa sürede bu kadar güzel tüfekler sürdüler piyasaya,pcp tüfeklerin olabilecek nerdeyse tüm versiyonlarını üretmeye başardılar,geriye sadece otomatik,taktikal ve bunun "double jumbo" yani çift tüplüsü (bu arada bu isim tam oturdu galiba :) ) modeli kaldı,tüm havalı silah severlere hayırlı uğurlu olsun,gerçekten çok güzel silah yapmışlar,resmen "al beni " diye haykırıyor :) ve KRALA bu başarıların devamını dilerim.

100 bardan 200 bara sadece iki kere dinlenerek 500 cc'lik tüpe hava basmak çok iyi iş,sadece bir sorun var uzun serilerle pompalandığı zaman ısınmadan dolayı pompanın nem yaptığına şahit oldum,atışa gittiğim de arkadaşımla beraber ara vermeden sırasıyla pompaladığımızda hortumdaki hava tahliyesini yaparken resmen su püskürdü,zaten tüfeğin kullanma kılavuzunda da öyle yazıyordu,sende de böyle bir sorun oldu mu,belki de açık alan ve su barajına yakın bir yerdeydik ve hava fazla nemliydi ondan da olmuş olabilir.

Dürbün ayakları tüfeğe takılı halde iken dürbünün vidalarını üstten çıkart dürbünü dürbün ayaklarından ayır bir kenara koy arkadaki dürbün ayağını üstüne 1 veya 1,5 mm bir parça ile yükselt sonra tekrar dürbünü monte etBu işlem dürbünün tekrar sıfırlanmasını gerektirir.
    Selamlar.

Sadece bir sorun var arkadaşımız gez arpacıkla atış yapıyor,dürbün kullanmıyor :)

güzel olmuş bir de gücü herkulesin gibi olursa tadından yenmez ,ister tam gucte ister düşük güçte zevkine göre atış yap,bir de puncherin gibi regülatörsüz stabil atışlar yapabilirse ve uygun fiyatı olursa iyi satış grafiği yakalar.,hadi hayırlısı.