POLKA adlı kullanıcının mesajları

ama torpedolarda candır. karizmatik güçlü isabetli özel tüfeklerdir.

Hatsan Torpedo serisini çok güzel tanımlamışsınız Sayın ZETAX..
    Her ne kadar; Uzunluğu, ağırlığı bazı kullanıcılar için handikap gibi olsa da ve tüfeği atışa hazırlama süresi diğer modellere göre biraz daha fazla zaman alsa da..
    Benim şu ana kadar yerli imal yaylı tüfekler içinde en çok keyif ve isabet istikrarı aldığım Magnum tüfek modeli..
    Ayrıca,Karizmatik tanımınız '' Cuk'' diye yerine oturmuş..

Bugün akşam üzeri adanadaki av bayii ile görüştüm. Sağolsunlar itiraz etmeden değişim yapacaklarını söylediler. Elimdeki 11 kutu pelleti yarın mng kargo ile gondercem inşallah.

Ben de pazartesi günü sabahın 9:30 da aradım..Pelletlerin durumunu izah ettim.Hemen değiştirelim dediler.Hatta sizden de bahsettim.Bir forum arkadaşımıza da kötü pellet göndermişsiniz o da şikayet etti diye sizden bahsettim.Hatta sizin arayıp değişim talep edebileceğinizden de bahsettim. O zaman da bana sizinkileri de değiştiririz O arkadışımızınkileri de dedi, telefondaki av bayisinde çalışan beyefendi..
    Yanlız ben pelletleri geri göndermedim.Zira ellerindeki tüm pelletler eski üretim sanırım tüm 18.50 grain olanlar aynı durumda..
    Kendisi her ne kadar değiştirmeyi teklif etse de bir anlamı yok .Çünkü değişimden göndereceği pelletlerde eski ürün olacak.Bunu kendisine de söyledim.O yüzden bu seferlik sineye çekeceğimi ve bir şekilde pelletleri daha iyi hale getireceğimi ve bu seferlik geri göndermeyeceğimi söyledim.Kendisi de bu jestim için teşekkür etti..Karşılıklı iyi niyet çerçevesinde anlaştık.
    Yanlız bana şu sözü verdi.Eğer yeni spot on 5.5 18:50 grain gelirse.Bu ürünü vitrinde yeni ürün ibaresiyle teşhir edip satışa sunacak..Ben yeni ürünün gelmesini bekleyeceğim ve öyle yeni sipariş vereceğim.Eski ürün 18:50 grainler berbat vaziyette...Sorun karşılıklı anlayışla halloldu..Daha doğrusu ben fazlaca sineye çekerek bu seferlik böyle olsun dedim...uzatmanın bir anlamı yoktu...
    Geri iade talebinizin kabul edilmesine sevindim...

Öncelikle grupman için tebrikler. Güzel grupman olmuş.

Diğer meseleye gelecek olursak, Benim cometa da 18,50 grain spotonları sevince, bende 15 kutu kadar Adana'da bir av bayimizden satın almıştım. Muhtemelen aynı av bayiinden almışız. Benim peletler de renkleri baya kararmaya yüz tutmuş, parlaklığını kaybetmiş vaziyetteler. Dışı parlak değil, sanki üzeri toz tortusu ile kaplı gibi. Bu durumun silaha nasıl bir zararı olur. Namlunun çabuk kirlenmesine mi neden olur. İçim gıcıklanmıştı aslında ama bi kaç kutusunu kullanmış bulundum. 10 kutusu daha paketinden açılmadı. Eğer kullanmam silaha zarar verecek ise bende pazartesi görüşüp değişim talep edeyim.

Evet ben de aynı av bayisinden aldığımızı düşünüyorum...Ben de memnun kalınca 13 kutu sipariş vermiştim.Siparişlerim bugün elime geçti ve o yüzden atışa gittim hemen..
    Bugün bu pelletlerden hatsan torpedomla 50-60 tane attım..Bir ara parmaklarıma baktığımda simsiyah olmuşlardı pelletlerden..
    Şimdi namluyu temizledim size fotosunu göstereyim.. Aslında bu pelletlerle bu haliyle atmamak gerekli..Namluya misina çektim şimdi fazla bir kirlenme olmamış..Ama bu olmayacağı anlamına gelmez..Pazartesi bu konuyu konuşalım bakalım av bayisi arkadaşımızla...
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=OJM5]

Fakat Pelletler hakkında şunu da belirtmem lazım..
    Adana'dan bir av bayimizden bana ulaşan Spot on pelletler..Resmen okside olmuş kararmaya yüz tutmuş vaziyetteler..
    Bu haliyle bu pelletleri aslında geri gönderip kullanmamam gerekli..Pazartesi bu av bayisi arkadaşla bu konuyu görüşeceğim..

Sıcak ama güzel bir tatil günü olunca.Atışa gitmek farz oldu.Aldım tüfekleri herzamanki atış yerine gittim.
    25 metreden çok iyi sonuç aldığım yerli pellet markamız Spot On 5,5mm 18,50 grain pointed head modelini birkez daha ama bu kez daha uzun bir mesafede denemek istedim sonuç fotolarda..
    Mesafe net olarak 32 metre..
    Rüzgar zaman zaman kuvvetli genel olarak 2/3 m/sn hızda
    Optiksiz serbest atış..
    Atış pozisyonum herzamanki gibi Tabureye oturur pozisyonda ve sol kol dirseğimi sol bacak dizime dayar vaziyette..
    3 atışlık 2 seri toplam 6 pellet....

[Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=PU35]

----------------------------------------------
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=O1QV]

Çok merak edip de .Bir türlü ulaşamadığım Spot on yerli pelletlere adanadaki bir av bayimiz vasıtasıyla en sonunda ulaştım.
    Çoğunluk olarak bu yerli pellet markamızın 5,5 mm 16,50 graiın Dome tipi saçmalarını kullandım.Fakat son siparişimde denemek ve birazda meraktan Pointed 5,5 mm 18,50 grain olan modelinden de 5 kutu sipariş vermiştim.Dün itibarıyla öylesine atışlar yapıp.Lay lay lom ciddiyetinde spot on firmasının bu pellet modeliyle tanışmış olduk..
    Mesafe net olarak 25 metre..
    Bugün ise,
    atışları ciddiyetle ve elimden geldiğince yarışma havasında yaptım..
    Rüzgar neredeyse sıfır şiddetinde.
    Atışlarda herhangi bir optik kullanmadım..
    Tabureye oturur vaziyette serbest atış...
    Atıcı,yalın haliyle tüfeğim ve tabure atışı.
    Bu hedefe 3 seri,toplamda 15 pellet gönderdim
    Sonuç aşağıdaki fotolarda..KARAR SİZLERİN..
    Artık, kutusu 40-50-60 TL olan ithal pelletlere yerli bir rakip çıkmış görünüyor...
    Hatsan torpedo 150 sniper vortex kullanıcıları spot on marka bu pelleti tüfeklerinde denesinler derim..

[Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=D4VY]
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=DLRZ]

İsabeti daha iyi, sarsinti daha az ve tek yonlu, gucu yeterli, normal yayli 135 de durbun tutmanin imkani yok. Sirf biraz daha guclu diye , sarsintili ve optik tutmayan bir model almam. 135 de duracak durbun, ayak ile beraber tufegin 3 kati fiyatinda.

O yuzden qe vortex aliyorum

Mod 135 QE vortex iyi bir seçim..
    Ama başınıza tüfekle ilgili gelebilecek bazı problemlere hazırlıklı olun ..
    Ya da benim başıma gelenleri size anlatayım..
    Sorun münferitte olabilir..
    Kronik de..
    Öncelikle ön kundak vidası iki kere kırıldı..
    Toplam atış sayım 750 pellet civarı..
    Bu şu an üçüncü ön kundak vidası..
    ---------------------------------
    Tüm kış sezonu temizlenmiş halde yatan tüfek..
    geçen ay sezona başlamak için atış yerine gittiğimde...
    Vortex havasının tamamen boşaldığını fark ettim..
    Tüfek hatsan servise elden gitti ve bugün elime geçecek..
    Ben de bu sorunlar oldu..Yaşadığım sorunlar kronik mi münferit mi bilemem..
    --------------------------------------------
    Hatsan Torpedo mod 150 sniper vortex modelini de incelemenizi tavsiye ederim..

Mod 135 QE kararınız hayırlı olsun...

Uzun bir süredir elime alamadığım tüfeğime bu pazar kavuştum.Malum kış sezonu iş güç felan derken uzun bir süre ayrı düşmüştük tüfeğimle.
    Pazar günü biraz oynaştık sıfırlama felan derken bugün işi ciddiyete dökeyim istedim.Hem kendimi hem de tüfeğimi baskı altına alıp, yarışma psikolojisine soktum kemdimi..:)
    Her zamnaki gibi taburede oturur vaziyette, sol ayak dizime sol kol dirseğimi dayayarak ,serbest atış yaptım..
    Mühimmat olarak JSB 18,13 grain 5,52 etek çaplı olan saçmayı kullandım...Mesafe 30 metre...Rüzgar yok denecek kadar az..
    Bir tüfek
    Hem 123 cm uzunluğunda olacak
    Hem magnum sınıfı olacak
    Hem 5 kg olacak
    Hem ağırlık merkezi hafif öne doğru olacak
    Hem de böyle isabetli olacak...pes doğrusu...

[Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=YTZD]

Ah hocam keşke öyle olsaydı. Malesef oklarda da fiyat uçurumu çok.

Devletimiz ve Türkiye Okçuluk Federasyonu..Başarınıza göre.Size en iyi en gelişmiş malzemeyi ücretsiz temin eder..Gerek Türkiye şampiyonaları gerekse uluslararası müsabakalarda.Yarışmalarda kullanılan tüm ekipmanlar aynı standartdadır...Optik kullanılmaz okçulukta..

Maddi imkanlar avantaj olmuyor yazdınız. Ücretsiz tek tip ekipman sağlayan bir yer mi var?

Okçuluk sporu ülkemizde ,devlet desteklidir.Bağlı bulunduğunuz bölgede okçuluk federasyonu sporculara ücretsiz malzeme,ekipman,antrenör ve antrenman sahası temin eder.İlk başlayan sporcular.daha basit yay ve ekipmanlarla başlar.Bölgesindeki başarılı sporculara bölge federasyonu.Olimpik sınıf yay ve ekipman sağlar..