POLKA tarafından yazılan gönderiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

Sayın ZETAX ..!
    Bu güzel tüfeği öyle bir anlattınız ki..Gördüğümden beri uykularım kaçtı.Ben de hiç üşenmedim gittim bir tane Torpedo,150 sniper vortex aldım..
    İzmir de yaşadığım ve Hatsan fabrikasının İzmir Kemalpaşada olmasının avantajını kullanıp.Bugün atladım arabama,Gittim Hatsan fabrikasına.
    Teknik servisten Yusuf Beyle oturduk sohbet ettik ve çay içtik.Ben rahat durur muyum ?..iki gün evvel aldığım Torpedo 150 sniper
    vortex'ime akşap kuntak taktırdım..Yusuf Bey'in söylediğine göre.Bu tüfek türkiye de tek imiş..Tek kasa +çift kundak+çift model tüfeğim oldu sizin anlayacağınız..Hem Torpedo 155 vortex'im var artık.Hem de Torpedo 150 sniper vortex'im.Tek tüfek fiyatına.İki farklı model ..
    Sizin anlayacağınız..İzmirli olmanın ve hatsan 'a yakın olmanın avatajını ..Dibine kadar kullandım..
    Bu arada ,her türlü ihtiyacıma ve isteklerime.Son derece anlayışla yaklaşan ve tüm isteklerimi yerine getirmeye çalışan.zaman zaman ,kaprislerime bile katlanan Hatsan teknik servisten Yusuf Bey'e sonsuz şükranlarımı sunarım..
    Sayın ZETAX bu arada Yusuf Bey'in size çok selamları var..

Bende de Optima 550 var.
    6-7 bin atıştan sonra namlu yamuldu.Hatsan'a götürdüm.Namluyu düzelttiler.Fakat namlu düzeltmeden sonra hiç atışa gitmek nasip olmadı..Bu serinin namlularında yumuşak çelik kullanılmış sanırım.Ya da bilmiyorum artık sebebini..Ben 100 metre atışlarını başarıyla yapıyorum bu tüfekle.Hem de serbest atış.Dürbünsüz. göz gez arpacık..

İzlemek için değil katılmak için yarışma keyfini yaşamak ve paylaşmak için gelin arkadaşım, ortam süper, her ne kadar ne vurdun ne ettin geyiği yapılsa da istersen hiç vurama sorun yok, o ortamı bir nefes çekmek lazım...
    kısacası bir şey yapmaya gerek yok sadece gelin,
    yarışmaya katılacaksanız listeye adınızı yazın
    bu kadar :)

Nazik davetiniz için Teşekkürler.
    Fakat benim lisansım yok..Sadece meraklı bir havalı silah severim..Eski bir genç milli okçuyum.Yarışma psikolojisini ,heyecanını ve telaşını çok iyi bilirim.Ne tatlı bir heyecan ve telaştır o :) FT-BR yarışma disiplinini ve kurallarını hiç bilmem.Bu müsabakalara da şimdiye kadar hiç'' seyirci olarak bile olsa'' katılmadım.
    Bu şartlarla hala yarışmaya katılma imkanım var ise..memnuniyetle ,davetinize icabet ederim..
    Ha olmadı.Yarışma esnasında veya öncesinde yardım gerekirse.Memnuniyetle gönüllü olurum..
    Ayrıca ,müsabakanın yapılacağı Kalemlik koyunun hemen sınır komşusu olan ''Rainbow Bay /Özdere'' işletmesinin sahibi kuzenim olur..
    Konaklama ,yemek ve dinlenme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz müstesna bir yerdir,Tavsiye ederim.
    Gerekli kişisel iletişim bilgilerim Site yönetiminde mevcuttur..
    Müsabakaya katılacak tüm sporcu arkadaşlara başarılar dilerim..

Biraz evvel yurt dışı bir havalı silah forum sitesinde,Hatsan Hercules'in özellikleri arasında bazı yorumlar okudum.Ben mi yanlış anladım bilemiyorum.Fakat , değişik calibre namluyu aynı kasa üzerinde kullanma özelliği de mevcut sanırım bu tüfekte..FX in bir modelinde vardı bu özellik ..
    Hercules,atış performansını da üst seviyeye çıkarmayı başarmışlarsa..Bu tüfek ,dünya çapında ses getirir..olay olur..Hayırlı olsun..

Benim de almayı düşündüğüm .Fakat hiç bir şekilde bu ''Güzellik'' hakkında bilgi edinemediğim bir Hatsan ürünü.
    Kıyıda köşede kalmış ,kullanıcısının Ketum olduğu bir ''Yakışıklı'' ...:)
    Haksızlıkta etmemek lazım.Fiyatından dolayı fazla kullanıcısı da yok..Güzellik parayla ...
    Mart ayında ''Allah da nasip ederse''...Ben de alıyorum..
    Kullanmaya başladığınızda.Bizlere tecrübelerinizi aktarırsanız seviniriz..

Hayırlı ,Uğurlu olsun..
    Güle güle kullanın..

Yazık olmuş bu konu başlığına...Hiç ilerlememiş..Çok üzüldüm bak şimdi..:((
    Acaba diyorum...
    Eski bir Milli ''Olimpik sınıf ''Okçu olarak.Burayı canlandırayım mı..Hmm ne dersiniz ?

Ben ,yayımı alayım...Siz tüfeğinizi alın...Yarışalım...
    Var mısınız..?
    Hodri meydan..:)

Sevgili arkadaşlar..!
    Allah nasip ederse, Hatsan ,GALATİAN 1-UNİVERSAL (Regülatörlü) modelini almayı düşünüyorum..
    Tüm araştırmalarıma rağmen.Galatian regülatörlü modelinin..Fabrika çıkışı ,Regülatör basınç ayarı değerine
    ulaşamadım..
    Bu modele sahip olup kullanan veya inceleme fırsatı bulan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum..
    Ayrıca , bu model Hem regülatörlü,hem de 3 kademe güç ayarlı..
    Bu güç ayarı performasını ve chrony sonuçlarını bulabileceğim bir döküman veya video var mıdır..
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Bu arada bir bilgi paylaşmak istiyorum;
    Hatsan , GALATİAN ve BT65 modeli üzerinde kullanılan hava tüpleri.
    Her hangi bir modifikasyona veya işleme gerek kalmadan her iki modelde de kullanılabiliyormuş..

Hatsan dan cevap geldi arkadaşlar..
    GLADİUS ta kullanılan hava tüpleri..
    Maalesef ki BT65 serisine uyumlu değil..
    Benim için eksi puan bu durum..

Ayrıca şunu da öğrenmek istiyorum bir BT 65 kullanıcısı olarak..
    GLADİUS ile verilen regli ve regsiz tüpler BT 65 LERE ENTEGRE OLABİLİYOR MU?
    Eğer bu tüpler bt 65 serisi tüfeklere uyumluysa...
    Ben GLADİUSU alırım arkadaş...

Bu konuyu açıklığa kavuşturmak için,
    HATSAN firmasına e-mail attım..
    Cevap geldiğinde burada paylaşırım arkadaşlar..