Muradhan adlı kullanıcının mesajları

İstediğin fiyat aralığında imkânı yok mağlesef ki diana markasının yandan kurmalıları var mod 54 56 gibi bildiğim kadarıyla ki onlarda pcp parasına zaten :( 200 300 e normal namludan kırma bi tüfekalınaıp çatır çatır da sıkılır s;,s

kralın yaylı kısmı çok kuvvetsiz geliyor bana bi elle tutulur n 04 modeli var gibi güç olarak.Beb kullanmadım ama üstadların paylaşımlarından aklımda kalan stabilitenin pek olmadığı.Kral şu yaylı kısmında da yeniliklerle karşımıza çıksa ahşap kundak yandan kurma şarjörlü gibi çok güzel olur.Kral marka bi tüfeğim olmasını çok isterim ama tabi daha var sanırım pcp olarak aklımda zaten öncesinde de yenilikçi güzel bi yaylı kullanmak isterim

10 metrede gezle üst vurduğunuza göre tahmini olarak 25 metreye falan sıfırlıdır.Siz kaç metreye istiyorsanız deneme yoluyla sıfırlarsınız yardımcı olması açısından hatsandaki gezdeki her bir tık 10 metrede 1 mm oynatıyor.Misal 1 cm sola atıyorsa 10 tık sağa kaydırmak lazım gibi.

şarjörlü pnömatik tüfek (bolt action) tabancada yaparlarsa şöyle 3 4 pompada 800 900 fps ler yakalansa namlusu da iyi olsa havalı kısmında da bombayı patlatırlar.Peynir ekmek gibi kral alırız herhalde :D

yasin ustanın yapmış olduğu wrangler bora model moderatörüme kavuşmuş oldum arkadaşlar sizlerlede paylaşmak istedim tabancam 4.5 kalibre olmasına rağmen yusuf ve yasin beylerin önerileriyle 5.5 kalibreye uygun olan moderatörü aldım.Başka marka model moderatör tecrübem olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum ama zoraki de işe yarıyot kesinlikle.Moderatör 22 cm boyunda odacıkları zorakinin namlusuna uyabilmesi için takribi 7 8 cm sonra başlıyor yani odacıklı kısmı 15 cm civarında.Dış yüzeyi çok kolay çizilebiliyor sanırım çünkü dikkat etmeme rağmen 5 dakkalık deneme sonrası ufak bi çizik gördüm belkide önceden de vardı kesin konuşmak istemem ama kesinlikle iz tuttuğunu söyleyebilirim elimin değdiği yerlerde direk iz kalıyor tabi hemen gözlük silme beziyle temizliyorum :D namlu çıkış hızı olarak biraz düşme oluyor ama 10 20 fps den fazla değildir tek pompa ile moderatörlü ve moderatörsüz olarak deftere atış yaptım moderatörsüz haliyle yaklaşık 10-12sayfa daha fazla iz çıkartıyor.sıfırlama yapmaya gerek olmadı.ses kesme açısından başarılı ama ne kadar başarılı olduğunu ilerleyen günlerde desibel metreyle ölçüp rakamlarla sizlerde göstermeye çalışıcam kapalı ortamda yapınca program yankıdan olsa gerek aynı değerleri gösteriyor.Ben şimdilik işlevinden de görüntüsünden de memnunum.Moderatörümde gelince tabi kutuda da değişiklikler yapmak durumunda kaldım şöyleki ;)
    airgunturk.com/attachment/23676/

yasin ustanın yapmış olduğu wrangler bora model moderatörüme kavuşmuş oldum arkadaşlar sizlerlede paylaşmak istedim tabancam 4.5 kalibre olmasına rağmen yusuf ve yasin beylerin önerileriyle 5.5 kalibreye uygun olan moderatörü aldım.Başka marka model moderatör tecrübem olmadığı için karşılaştırma yapamıyorum ama zoraki de işe yarıyot kesinlikle.Moderatör 22 cm boyunda odacıkları zorakinin namlusuna uyabilmesi için takribi 7 8 cm sonra başlıyor yani odacıklı kısmı 15 cm civarında.Dış yüzeyi çok kolay çizilebiliyor sanırım çünkü dikkat etmeme rağmen 5 dakkalık deneme sonrası ufak bi çizik gördüm belkide önceden de vardı kesin konuşmak istemem ama kesinlikle iz tuttuğunu söyleyebilirim elimin değdiği yerlerde direk iz kalıyor tabi hemen gözlük silme beziyle temizliyorum :D namlu çıkış hızı olarak biraz düşme oluyor ama 10 20 fps den fazla değildir tek pompa ile moderatörlü ve moderatörsüz olarak deftere atış yaptım moderatörsüz haliyle yaklaşık 10-12sayfa daha fazla iz çıkartıyor.sıfırlama yapmaya gerek olmadı.ses kesme açısından başarılı ama ne kadar başarılı olduğunu ilerleyen günlerde desibel metreyle ölçüp rakamlarla sizlerde göstermeye çalışıcam kapalı ortamda yapınca program yankıdan olsa gerek aynı değerleri gösteriyor.Ben şimdilik işlevinden de görüntüsünden de memnunum.Moderatörümde gelince tabi kutuda da değişiklikler yapmak durumunda kaldım şöyleki ;)
    airgunturk.com/attachment/23676/

üstad ellerinize sağlık 25 metrede yaylı için çok güzel grupman dominator gerçektende isabetli bi tüfekmiş vortex olsa daha da iyisini yapıcak sanırım :) kullandığınız pellet dürbün ve hava koşuluyla ilgili de bilgi verebilir misiniz ?