Muradhan adlı kullanıcının mesajları

• Arkadaşlar bugün tavsiyeler doğrultusunda zoraki ultra 4.5 kalibre tabancamı aldım.İstanbulda meydan avdan 430 tl ye aldım.İlk fiyat sorduğumda en son 450 olur dedi internette 430 a sattıklarını söyleyince indirim uygulamak için hesap makinesini eline aldı sonra hiç hesaplamadan tamam 430 olur abi dedi.Bende daha fazlası için diretmedim acelemde vardı zaten.Eğer iyi bi pazarlıkçı iseniz 400 e de alabilirsiniz :D .Bu arada alırken 02 olan model mi abi diyorum yok sadece hp 01 olan dedi getirdi bi baktım 02 olan yeni jenerasyondan ses etmedim.Pellet olarak da jsb 10.34 grain den 1 kutu aldım alışverişimi bitirdim çıktım.Bu pelleti seçmemdeki tek sebep chairgun da av bayinde bulabilceğim pelletler arasında en yüksek balistik katsayısına sahip olmasıydı.airgunturk.com/attachment/23424/airgunturk.com/attachment/23423/airgunturk.com/attachment/23426/
    • Buda tabancaya alışma sürecinde yaptığım atışlar tabanca da sarsıntı olmasa da nişan almak tüfeğe göre daha zor geldi ellerimin en ufak titremesi sıkıntı oluyor nişan alırken hedef kağıdında ilk olarak tabancanın nereye atış yaptığını anlamak için çizdiğim ufak kutucuklara nişan aldım daha sonra boş bi yere atış yapıp aynı deliği vurmaya çalıştım tek delik yapabildiklerimin yanına pellet koydum atışlar 200 cm den yapılmıştır :D:D

airgunturk.com/attachment/23419/airgunturk.com/attachment/23420/airgunturk.com/attachment/23422/airgunturk.com/attachment/23421/
    Kalibre seçiminde yardımcı olan üstadlarıma teşekkür ederim

Arkadaşlar bahsi geçmişken bişi sormak istiyorum red dot bilidiğim kadarıyla gez göze alternatif olarak üretilmiş kırmızı (farklı renkleride olabiliyor ) sabit bi noktayla daha kolay ve stabil atış imkanı sağlayan bi sistem stabil diyorum çünkü gez gözdeki gibi mm lik yanlış açıyla bakmayla vuruş noktası değişmiyor peki bu red dotların yakınlaştırmalı olanları var mı ben biraz baktım ama hiç bulamadım

Tebrikler elinize sağlık.Bu konuyu gördükten sonra bende hemen benim mod 55 in kundağı söktüm o plastik parçayı çıkartıp tüfekle birlikte gelen kauçuk uzatma takozundan uygun parça kesip koydum arka tarafa hiç dokunmadım.Ev içinde kitaba deneme atışları yaptım farkı pek iyi anlayamasamda eskisinden daha işlevsel bi sas sistemi olduğunu bilmek beni mutlu etti(tam hissedilmese de bence tüfeğin mekaniğine faydası olduğu aşikar).Sonra kadir abinin mod 99 a yaptığı gibi dipçik ile kundak arasına mandal yayı koydum.Deneme atışları yaptım nerdeyse tepmeyen bir tüfek hissi veriyor.Tüfek yine tepiyor fakat omzunuzda hiçbir etki hissetmiyorsunuz eskisine göre konfor en az 2 kat artıyor kesinlikle öneririm.Deneme yapması için kız arkadaşıma da verdim tüfeği oda teptiğini anlamadı. :D Bu yayla sağladığım konfordan sonra aklıma şöyle bi fikir geldi kundağın içinde mekanizmanın arkasının tam değdiği yeri ufaktan oyup oraya da yay koysak oluşan sarsıntının bi kısmını yay sayesinde sönümleyebilir miyiz acaba ? eğer işe yararsa isabete etki eder mi ? siz üstadlarıma sormak istedim.

Ben bütçeyi kaçırmışım :D madem 1000 liraya çıkılabiliyor 800-850 liraya kral puncher maxi 5.5 alınıp birde 2.el pompa ayarlanabilir.Forumda da kullanıcı ve paylaşım sayısı artan güzel bir tüfek bence tüp hacmi,valfi,güç ayarlaması olması,3.25kg ağırlığı hemde ahşap olmasına rağmen başlıca avantajları sanırım tüfek sahibi üstadlar daha doğru yorumlıycaklardır

Hocam yanlış anlama, muhalefet etmek için söylemiyorum ancak pyramydair'den pek olumlu not alamamış. Kullanıcı görüşleri:
    Hatsan Mod 95

Crosman NP XL

Yanlış anlamam üstad tabikide herkes fikrini söyliycek ve burda bir bilgi alışverişi olucak ,ben yorumlarda iyi diyende kötü diyenide gördüm fakat işin içine atıcı faktörüde giriyor bunuda unutmamak lazım tarafsız inceleme yaptıklarını en azından yapmaları gerektiğini düşündüğüm

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    incelemesine veya bu adamın incelemesine
    Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    bakarsanız fikir verebilir.Youtube da veya yabancı forumlarda olsun google dan da aratarak bir sürü inceleme yazısı ve videosu bulmak mümkün dediğim gibi ben tüfeği bizzat kullanmadım ama 22 cal vortexini almayı düşündüğüm bir tüfek olduğu için araştırdım araştırmaya da devam ediyorum birde alınıcaksa 2014 ve sonrası min 2012 den sonra üretilmiş olanları tercih etmek lazım sanırım

Ben olsam seçimimi hatsan mod 95 ten yana yapardım yurt dışında dahi tutulan isabetli olduğu söylenen bi model.Yabancı yerli incelemelerini araştırdım herkesin memnun olduğu bir model kullanılan alman çeliğinin kalitesinden vede isabetinden övgüyle bahsediliyor kutudan çıktığı halde 20 yardda tek delik grupman yaptığını gördüm inceleme videosunda.Mekanik olarak aynı olan mod 99 ile 16 grainlik pelleti 750 fps namlu çıkış hızıyla atarak 200 metredeki bira şişesini kıran kadir bey de var forumdan.Gerçi o ufak bi işlemden sonra 750 fps yi görmüştü ama normal hali 16 graini 700-711 le atıyor.Yani tüfek hem isabet hemde güç açısından gayet yeterli bence istikrarlı bir tüfek ayrıca hatsan servisine de sahip olucağınızı bilmek güzel bi duygu olsa gerek.Birde vortex olanı alınırsa daha da isabetli bir tüfek olucağı kanısındayım.Bu arada tüfeği ben kendim kullanmadım ama çok araştırdım bu anlattıklarım kendimin değil izlediğim ve okuduğum kullanıcı yorumlarının bir derlemesidir.İsabet olmadıktan sonra gücün pek bi manası yok bunuda unutmayın keyif alabiliceğiniz isabetli ve orta hallice bir tüfek almak mantıklı olucaktır

meydan avı ben pek sevmiyorum açıkçası güvenmiyorum da daha önceden alışveriş yapıcaktım istediğim ürünün o an ellerinde olmadığını sipariş edip getirtebiliceklerini söylediler tmm dedim söyledikleri gün aradım yarın geliyor abi dedi ertesi gün aradım mırın kırın yine sonra direk dükkânı ziyaret ettim yeni müşteriymiş gibi istediğim modelin olup olmadığını sordum yok dedi hiç mi yok kalmadı mı dedim istek olursa sipariş veriyoruz dedi hiç istek olmadı mı dedim olmafı olsa sipariş verirdim dedi dışarı çıkıp telefonla arayıp sordum hala yarın geliyor abi diyor birde daha önceden telefonla pazarlık yapmıştım verdikleri fiyattan gittiğim zaman daha fazlasını söylemişlerdi saçma sapan bi yer misal pcp almaya git çok ilgililer ama saçma almaya yada daha ucuz tüfek tabanca vb. almaya git ilgi 0 kalabalık olmasa bile...

Bekir bey hazır sizi yakalamışken bişi daha sormak istiyorum ben at44 le 250 metreden yağ tenekesini vuran görmüştüm aynısını puncherla da yapılabilir mi düşme rüzgar hesaplandıktan sonra ve de cal olarak 22 değilde 177 seçsem daha az düşme yaparak mı vurulur mesela? 4.5 önerir misiniz önerirseniz yada öbermezseniz nedenleri nedir acaba ?

madem ikisi de aynı kulvarda yarışıyorlar biri citroen c elyse biri peugeot 301 bende hoşuma giden puncher maxiyi alırım :thumbup: namlu kalitesi artıcak artmıycak gibi söylentiler var değişcekse de tahmini ne kadar sürede değişir sizce beklemek de fayda var mı yada ramazandan sonra ki her seri alınabilir mi rahatça ?

Hızlı geri dönüşünüz için teşekkürler bekir bey sizin 25 50 metre grupman ve chrono isimli diğer konularınızı da baştan sona okudum benim de aklıma yatan hoşuma giden bir tüfek siz ve bi kaç forumdaş dışında zaten bu tüfekle ilgili fazla paylaşım yok ondan direk size sormak istedim yani merak ettiğim puncher maxi zaten kafama yatıyor ama aldıktan sonra aklımda at44 mü alsaydım acaba diye bi soru işareti kalır mı

Bekir bey tüfeğiniz hala duruyor mu ? Duruyor ise geçen bu süredeki tecrübeleriniz nelerdir memnun olduğunuz olmadığınız noktalar önericeğiniz bir tüfek midir ? Bir de müsait olduğunuz zaman 70 100 metrede ki grupman ve tahribatı için resim video paylaşabilir misiniz sizin 50 metrelik le portalar dışında tüfekle ilgili uzun mesafe videosuna rastlayamadım :D

Sevgili arkadaşlar pcp sevdasıdır merakıdır başladı gitti g;$i yüzeysel araştırmalarım sonucu ekonomik olmaları açısından da başlıkta belirttiğim tüfekler arasında kaldım.Gönlüm puncher maxiden yana sebeplerim ise daha yakışıklı gelmesi daha HAFİF olması (bu büyük bir avantaj bence) ve benim gibi acemilerin tüfeği sökmeden hız ayarı yapmasına olanak sağlaması.güç olarak her ikiside aynı güçte sanırım eğer yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.Peki isabet olarak hangisi daha iyidir 10 üzerinden puanlama yapıcak olsanız at 44 long ne kadar alır kral puncher maxi ne kadar alır ? Maxinin grupman paylaşımını pek fazla bulamadım ama bulduklarım da hep başarılı gibiydi.Sizlerden istediğim sevgili arkadaşlar iki tüfeğe güç ve isabet açısından 10 üzerinden puanlar vermeniz ve hangisini hangi nedenlerle tavsiye edersiniz

güç olarak kabaca şöyle söyleyebilirim 100 m deki pet şişeyi kubbe kafalı hunter delebiliyor tek taraflı pet şişe dediğim şamandıra için kullanılan yani çamaşır suyu şişesi gibi biraz daha sert plastik olanlar bu arada