Muradhan adlı kullanıcının mesajları

Bence bu güçte bir tüfek için ilk 40-45 atış stabilite süper daha sonraki atışlarda da biranda düşme olmuyor ama sonraki atışlarda her şarjörde kendi atış eğrisini bilmek gerekir ki 45 atış da yeterli bence tüpü tamamen boşaltmadan tekrar dolum yapılıp hava tasarrufu yapılırairgunturk.com/attachment/28019/

Telefona çıkan bayanın bana karşı bir saygısızlığı olmadı işine hevesli birine benziyor yardımcı olmak istiyor lakin teknik bilgisi zayıf olduğu için daha doğrusu pek olmadığı için genelde ufak bir sohbetin ardından bana telefona yusuf beyi bağlamasıyla sohbetimiz sona eriyor :D
    Kendisinin görevi anladığım kadarıyla tüfekle ilgili teknik bilgi vermekten çok tüfeğin bakımda olup olmadığı kargo vaziyeti vs gibi konularda yardımcı olmak buna göre değerlendirmek çok üstüne gitmemek lazım diye düşünüyorum

125 metrede daha küçük pet şişeleri ve içi su dolu balonları vurdukları videosu da var bu videoda isabetten ziyade tüfeğin gücü gösterilmek istenmiş zaten orda ki düzenlenen etkinlik ateşli silahlarla ilgili bir etkinlik herkülü de güç gösterisi yapmak için götürmüşler gerçekten ciddi bir güce sahip daha detaylı grupları paylaşılcaktır yanılmıyorsam ya 35 ya 50 metre grubu paylaşıldı zaten tüfeğin 42 grain le uyumu güzel duruyor ilk 45 atışın stabilitesi güzel sonraki atışlarda güzel ama kendi içlerinde çünkü güç yavaş yavaş düşüyor tüfek doğru atıcının ellerinde güzel işler yapıcak gibi duruyor tetiğiyle başa çıkılabilirse :)

Taze taze beyler buyrun levent bülbül abimizin atıcılığıyla :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bence en kötü bir tane 2.el yaylı alıp bakın görün deneyin derim o kadar para bağlamadan önce zaten yandan kurma hafif yaylı bir tüfek yok :) namludan kırma hafif orta siklet bir hatsan alıp deneyin mod 85 95 vb

Dürbün ağırdır doğru ama bu ağırlığı tüfeğin ağırlık merkezini geriye çekerek omuzlamayı kolaylaştırmak için kullanılabilir galatianın kendisi ve moderatörle 4.5 kg olduğunu varsayarsak bence reddotsuz bile desteksiz kullanmak zor olucaktır tüfeği daha hafifi ile değiştirmeyi düşündünüz mü hiç iyi seçenek olabilir :)

Ben her iki sistemide az çok kullandım yaylılarda namlu çıkış hızları genelde daha stabildir pellet kalitesine göre regili pcp performansı verir teoride daha isabetli olması lazım ama yaylıda iş tüfekten çok atıcıya kalıyor tüfeği güzel kontrol edemezsen tepmeden dolayı stabil namlu çıkış hızına rağmen istenilen isabeti alamazsın buda canını sıkar bende şuan hem pcp hem yaylı var ben vasıta sıkıntımdan dolayı yaylıyı kullanıyorum sürekli ama pcpdeki güç ve daha kolay isabet ve seri atış konforunun yeri ayrı bu arada kullandığım yaylı torpedo 100x 4*12*40 dürbünle kullanıyorum 25 metrede 16 jsb ile 10 kuruş yapabiliyorum tabi bunda artık tüfeğe yavaş yavaş alışıyor olmamın vede rodajını tamamlamış olmasının büyük etkisi var ama henüz pcpdeki gibi 100-150 metre atışlarında istediğim performansı alamıyorum en ufak farklı tepmesi uzun mesafede çok farkettiriyor keza desteksiz özellikle ayaktaki desteksiz atışlar şuan benim için imkansız denicek kadar zor çünkü 4.8 kg lık ağırlık söz konusu :) güç olarakda rodajını tamamladıktan sonra 22-23 fpe arasında çıkıyor tüfeğim 18 jsbyi 750 ile atıyor

ikinci el dusunebilirim fakat namludan kirma tufeklere karşı ön yargim var,başlangıçta yayli tüfek için bütçe olarak üst limit 1500 tl belirledim fakat içime sinen bir makineye denk gelirsem bütçeyi yukseltebilirim.

Hocam o bütçeyle heleki ilk havalı tecrüben olucaksa yaylı alma bence tepmesi nedeniyle hem zaptetmesi zordur isabet alamazsın hemde dürbün ayarlaması(her dürbünü de takamazsın yüksek yaklaştırmalı vs ) dampası uğraşırsın maliyetli olur hemde magnum sınıfları ağır olur desteksiz atamazsın destekli atışlara da pek elverişli silahlar değildirler genelde yaylılar vede bir pcpden alabiliceğinden daha az güçle yetinirsin yanında pcp ile atış yapan biri her attığını vurup parçalarken neden bu kadar para verdimki buna diyebilirsin benim tavsiyem bütçeyi tüfek için 400-500 max ayırıp yerli magnumlardan denemeniz olur duruma göre karar verirsiniz yada daha da iyisi araç varsa özellikle hem daha fazla güç ve isabet için bir pcp almanız olucaktır

Murathan bey bilgi maksatlı soruyorum ozaman standart s410 6-8cm arası grupmanı 100 metrede kolaylıkla veriyor öylemi?

Tüfeği kullanmışlığı bırak canlısını görmüşlüğüm yok :) ama bu tüfekler regisiz haliyle bile çok stabil ve isabetli aletler ben 8cm grubu çok rahat yapıcağına inanıyorum uygun şartlarda

Regili s410 un 100 metrede 3 cm grup yaptığını gördüm jsb 18 ile belki daha kaliteli pellet ve uygun hava şartlarında daha da iyisini yapıcaktır.Bu arada 25 kalibre bt65 in inceleme videosunda 100 yardda 5 atış 6 cm grup yapıyor airarms için 8 cm hakaret gibi olur sanırım :) forumda zorakiyle 6 cm e toplayanda vardı aynı mesafede

Tüfek ağır gibi değil bildiğin ağır :D ama gülü seven dikenine katlanır misali düşünülmeli 6.35 in h&n 19.91 grain pelletle chronosu yayınlandı max 1340 fps değer çıktı ortalama 1307 fps ortalamaya bakarsak 75 fpe güç üretiyor fabrika verisinden de fazla farklı pelletlerle belkide daha da fazlasını üreticek kim bilir 8| Çekiç yayıyla biraz oynansa 90 fpelere çıkıcak belkide gücü muazzam umarım isabetide öyledir g;$i