Muradhan adlı kullanıcının mesajları

100 fps çokta önemli bir değer değil yalnız bu kral armsın katalok bilgilerini kim hazırlıyorsa hep yanlış hazırlıyor sanırım :) 18 grain 1050 fps 50 joule diye yazılmış fakat 50 joule olması için 1050 fps değil 950 ile atıyor olması lazım keza maxi breaker modellerinde de 18 graini 950 ile atıyor diyordu ama benim izlediğim tüm chronolarda 16 jsb yi 950 ile atabiliyordu yani bir 50 100 fps fazla yazılıyor gibi onun dışında yeni modellerde aliminyum ray ve yarım ceket dışında namlu kalitesi artırılmış mı hava tüketiminde bir değişiklik var mı vs ne gibi güncellemeler var bilinmiyor açık açık yazılsa yenilikler güncellemeler beklenir beklenmez denir ama şu haliyle yarım ceket sizin için çok önemli değilse alabilirsiniz zaten tüfeğin performansı ortada aklınıza yatıyorsa alınır

Gerçekten şimdi bu kadar uzun namluyla güç artışı mı oldu yani 8o8o8o abi kafam almıyor ben şimdi benim tüfeğin 50 cm lik namluyu 70 cm yapsam benimki de artar herhalde o zaman dimi ;tacli#

Eline sağlık :thumbup: bir tane de güzel bir ahşap kundak ayarlayıp giydirmek lazım tam bir pnömatik tüfeğiniz olur o zaman :) sonuçlar nasıl güçte ve isabette artış azalma ne durumda

Benim düşüncem namlu boyu arttıkça hız artmaz daha doğrusu böyle genelleme yapmak doğru olmaz diye düşünüyorum çünkü arkadan pelleti besleyen basınçlı hava itmeyi bıraktığı an pellet için hava sürtünmesine ek birde namluda sürtünerek ilerlemesi gereken bir yol olursa hız kaybı bile olabilir diye düşünüyorum yani 58 cm namlu biraz çok gelebilir zorakiye tabi en doğru sonucu proje bittiğinde görücez ne desem boş o yüzden :D

Basınç eşitlenmemiş olsa da hava basamıycak kadar hızlı bi kayıp olmuyor zaten basınç eşitlenene kadar rahat basılıyor bence durum ya sıyrılmış dolum ucu oringinden yada eksik yanlış takılmış veya monte edilmiş bir parça var bu arada havayı kesinlikle dolum ucundan kaçırdığında emin misiniz hortum tahliye vanasını kapamayı da unutmuş olabilirsiniz yanıltıcı olabiliyor :)

Telefondan giriyorum videoyu izlemedim ama daha önce cep telefonu uygulaması ve gerçek chrony i kıyaslıyorlardı uygulama 10 fps fazla veriyordu yani gerçeğe çok yakın o kadar hata kadı kızında da olur :D ama telefon uygulaması için ses çıkaran demir vb bi hedef gerekiyor

dolum ucundaki oringlerin sağlam olması lazım kullanırken de yağlamak sıyrılmalara karşı korıycaktır pomppanın ucuna dolum ucunu takmadan önce oringli pulu taktınız mı ?

Pudranın mantığı tamamen görsel patladığı zaman oluşucak görüntü için içi dolu hedefler daha keyifli oluyor vurulduğunda boş teneke kutuyla içi dolu kapalı kutu kola vb gibi :)

Bu seçme muhabbetini özellikle şarjörleri doldurup yumuşak bez tomarına atıp inceledikten sonra anladım 16 jsb yi haşat ediyor :D 18 olanının bazılarını hafif eziyor ince mehmed de sıkıntı yok gibi ben de jsb 16 yı hızlı attığından takla mı atıyor acaba diyip hız ayarıyla oynuyordum eve gelip deneyince anlamıştım çok normalmiş meğer :D yeni şarjörlerin çıkışı ile ilgili düşüncemde geç çıksın ama kusursuz çıksın herşeyi düşünülüp tartılsın çeşitli pelletlerle mümkün olduğunca test edilsin zamanla aşınmaya bağlı çalışma sistemini bozucak parçalar aşınmıycak sağlam malzemeden üretilsin bir kere yapılsın tam yapılsın yani yoksa Krala da yazık sürekli masraf olmasın bu şarjör muhabbeti vede kafalarını meşgul etmesin etmesinki yapıcakları yenilik ve geliştirmelere daha rahat yoğunlaşabilsinler ;tacli#

Farklı pelletlerle de bu testten geçerse bu şarjörler tam anlamıyla olmuş demektir.Şuan kullandığım şarjörlerde çünkü bunu farkettim aynı şarjörün ilk 6-7 sinde sıkıntı olmazken bile sonlara doğru olan pelletlerde ezme yapabiliyor farklı pellet kullandığımda ezme çizme oranının artıp azaldığı da oluyor bi nevi şarjör pellet seçiyor namlunun seçmesi bitti bi de bu çıktı başımıza :D:D umarım ki yeni şarjörlerde bu sorunlar tamamen ortadan kalkıcak ve tüfeğin gerçek performansı ortaya çıkıcaktır inşallah bu sıkıntılar ortadan kalkmıştır ;tacli#

Emeğine sağlık peki bu yeni şarjörlerden ve namludan geçen pelletleri düşük güçte sünger , bez tomarı vb şekillerini bozmıycak bi yere atıp inceledin mi yiv izi dışında başka bir ezilme çizik vs oluyor mu diye ?