Somal adlı kullanıcının mesajları

İyi günler arkadaşlar. Kısa bir süre önce aldığım puncher pro Tüfeğimin kundaginda beyaz lekeler bulunmakta. İlk başta daha az göze batarken zamanla dahada büyüdü sanki. Fotograflarda net olarak gozukmekte.Bu normalmi dir? Yada sebebi nedir?

Bugün görüştüm Aksu av ile. Tüfeğin iadesi yapılacak Kısa süre sonra. Biraz zahmet verdik ama sağolsun Aksu av sabırla ilgilendi. Yusuf abiye burdanda tekrardan çok teşekkür ediyorum.

acikcasi bende ilk defa duydum. Daha once bu tarz bir sikayetle karsilasmamistim. Ama defalarca kontrol ettim. Mesela dun yaklasik 1 cm lik eski bir tahta parcasina sıktım tam gucte en fazla yarisina kadar girebildi mermi. Bunu 140 bar civarinda yapmistm. Az once yine emin olma icin tekrar denedim deldi gecti arkaya saplandi. 100 bar civarindaydi. Ki tufegin sesinden anlasiliyor zaten ne kadar guclu attigi.Aldigim yerle gorustum fabrikaya gonder dediler.ole yapcam bende artik. Ama icimden bi ses biraz ugrasacagimi soyluyor :(

arkadaslar 1 hafta evvel puncher maxi aldim. Ilk basta ciddi bir grupman problemi ile karsilastim. Bazen pelletler alakasiz yerlere gidiyordu. Sonra guc problemi oldugunu farkettim. Guc cok dengesiz, bazen yavas atiyor bazen guclu. Bazen orta gucte yaptigini tam gucte yapamiyor. Ne zaman ki 110 bar civarina geliyor tufek kendi gucunde atmaya basliyor. Chronom yok ama elimde referans olarak kullanabilcegim yaylilar vardi. Bazen tam gucte mermiyi goruyorum. Acikcasi hicbirsey anlamadim. Namlu ilk namlulardan, ve serbest bir sekilde saga dogru kayiyor ekseni. Yine tekli yukleme aparatiyla mermi eziliyor. Sorun aparatta ise sikinti yok ama indekslemede sorun olmasi korkutuyor. Acikcasi saydigim sorunlari defalarca kontrol ettim. Ne yapmali kafam karisti arkadaslar, hayal kirikligimi anlatamam zaten. 2 aylik tatilim var icimde bi umut vardi servisle ugrasmayacagima dair. Ne yazikki olmadi.

arkadaslar bu konuyla ilgili bir problem yasiyorum. Yalniz vana soru cikartan oringler dolum ucundakiler. Her doldurmama 1 oring takmam gerekiyor. Dolum ucunu cikarmadan idare etcem bu bi sorun yaratirmi?

arkadaslar bugun benimde tufegim geldi maxi. Muzzle i cikardigimda namlu icinin gorunen kisminin pas renginde oldugunu farkettim. Yiv aralari pas rengindeydi. Bi bilgisi olan varmi bununla ilgili. Nornalmidir. Sifir tufek olunca sorma ihtiyaci hissettim

dun itibariyle puncher maxi ve pompa alarak bende aksu avdan ilk alisverisimi gerceklestirmis bulundum. Kendilerine zahmetlerinden dolayi cok tesekkur ediyorum. Guvenle alisveris yapilabilecek yerlerin olmasi cok iyi

forumda birileri vardır diye düşünüyorum fabrikadan umarım ilgilenirler. çünkü tüfek aldığımızda en son görmek isteyeceğimiz tablo bu olsa gerek. belki satıcı isminide paylaşırsanız bizler içinde bilgilendirici olur, yada daha sağlıklı bir açıklama yaparlar

sırf arıza korkusundan düşünüyor değilim scubayı, ama gel gör mevcut şartlardan ötürü pompa en uygunu benim için. kaldı ki birinde enerjiyi satın alırken diğerinde kendin yaratıyosun, o yüzden pompa hem daha doğal hem daha anlamlı olacak diye düşünüyorum

arkadaslar kral maxi ve pompa siparisi gececegim kisa sure sonra. Yazin atis yapabilecegim en fazla 1 2 aylik zamanim var. Ondan sonra tekrardan goreve donecegimden dolayi bidahaki yaza kadar ugrasamiycam. Ilk defa pcp alacagim. Acik konusmak gerekirse kisitli gunlerimin servis yolunda gecmesini istemiyorum. Tabii ki sorunlar olabilir amq mumkunse dogabilecek ufak tefek sorunlarida kendim halletmek istiyorum. Bu konuda vereceginiz tavsiyeler isime yarayabilir. Umarim arizasiz bir yaz geciririm...

Tetigide iyilestirmeleri lazim Huseyin abi.
    Bir hw bir airarms tetigi gibi hassas olursa tadindan yenmez.
    Bu hali ile bu grupmani yaparken zorlandim .

tetikte iyileşirse biz neye takcaz o zaman. eksik bişeler bıraksınlar ki üzerine konuşalım:) şaka bi yana tetik iyileştirmesiyle isminin hakknı tam olarak verir

Forumda bazı firmalarla organik bağı olan vatandaşlar var işin rengi belli oldu. Elin gavurunun yok satan modelini çalıp yerli malı yurdun malı diye gazlamak ta iyi fikirmiş. Ozaman yerli malı pellet yerli malı optik yerli malı scuba yerli malı pompa hatta yerli malı kompresör kullanın. Yerli malı nidalarıyla kandırmayın ne kendinizi ne insanları... Ayrıca isteyen terbiyesinide bozabilir yeterki laf salatası yapmasın. bir banlık ömrü olur

bence biraz daha yavas gitmelisin. Organik bag konusunu bilmiyom ama hicbiseyden memnun olmayan tek yaptigi elestirmek olan, yapiciliktan uzak bir tutum icerisinde olan kisiler oldugu konusunda eminim. Ayrica tufekler icin birebir kopya demissin. Bunu henuz bilmiyoruz. Tamam goruntu olarak dedigin gibi. Ama mekanizma, guc ve bir cok diger konu hakkinda bi bilgimiz yok. O yuzden birebir kopya demek pek dogru olmuyor. Ve lutfen 800 tlye satilan yerli tufeklerimizi 4000 tl lik tufeklerin goruntusunden -calinti- yaptiklari icin elestirmeyelim. Cunku mekanik anlamda bence oldukca iyiler. Ve bunu gercekten haketmiyolar