Nick adlı kullanıcının mesajları

Hafta sonuna gelebilirim inşallah.

İkincisi Halil sen forumda bir arama yap,bu durumla karşılaşan var mı? Bulamazsan bence bir konu aç, yarın bu sorunla karşılaşanlar da faydalanırlar.

Aferim çocuklar, çok güzel bir atış alanı bulmuşsunuz.
    Ben bu hafta hava yağmazsa geleceğim.

Tekraren AFERİM

Not: Pastırmalı ile uğraşmayız, taş güveçte şöyle soğanlı, biberli, domatesli kıyma kavururuz

sıcak sıcak

Merhaba,

Chairgun 2 de 10 mt mesafede sıfırlanmış dürbün ile 30 derece yukarıda olan ve 50 metre uzakta olan bir hedefe atış yapılacak.
    Yalnız burada bir sorunum var, inclined POİ de 30 dereceyi .155 olarak buldumi değer artı yani hedefin .155 cm altını vuracak.
    Ben işte bu değeri nereye gireceğim onu bulamadım.

Ekleyebilirsem aşağıda görülecek, bunda bir hata var mıdır?
    Birde height kısmına dürbünün tam ortasını baz aldım ve pelet yükleme yeri arasında ki mesafeyi yazdım, bu doğru mudur?
    Artıkıl burada diye düşündüm doğru mudur?

Eğer benim bu tablo doğruysa ki poi değeri girilmedi doğruluğundan emin değilim, poi girilmeden düz bir zeminde atış yapıldı diyelim, 50 metrede article'ın ortasına hedefi aldığımda pelet hedefin 18,5 cm altına düşecek öyle mi? Bende 18,5 cm yukarısına atacağım? Bunu article'ı hedefin 2 miliradyan(2 mil çizgisi ) yukarısına alarak mı yapacağım?

Birde şu artıkıl tablosundan bir şey almadım, 10 metrede hedefi tam ortasından vuruyoruz, orası tamam ama 15 ve 20 metrede hedefi artıkılın görüdüğü yerin yukarısından mı vuruyoruz, öyle ise benim ayara göre ikinci sıfırlama noktası 27 metre falan oluyor. Bu arada bu ikinci sıfırlama noktasında da artıkıl hedefi tam ortasından vuruyor değil mi? 27 metreden sonra hedefi alttan vurmaya başlıyoruz öyle mi? o vakit 50 metrede bir mil cizgisi 5 cm mesafeye denk geldiğine göre bu artıkıl tablosuna göre 22-23 cm hedefin yukarısına atmam gerekecek, ama poi tablosuna göree 18,5 cm çıkıyordu, bunlar niye böyle çelişti?

Bir yerde yanlış bir şeyler mi yaptım acaba?

[Resim Engellendi: http://i56.tinypic.com/29yh9qo.jpg]

Yeni aldığım bu dürbünde mildot yok sanıyorum, bu konuda tecrübesizim ama dürbünün alt yarısında bazı çizgiler var, bunlar ne işer yarıyor?
    Uzak mesafe atışlarında mesafe tayini yapar mı ve eğer yapıyorsa nasıl kullanabilirim bunu?

Zahmet edip cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim.

dürbün linkte görülen dürbün, ekran görüntüsü de verilmiş.

Şu anda yanımda fotograf makinesi olmadığı için kendim fotografını çekemedim.

Z-SATILMIŞTIR REMINGTON 3-9x32E , takaslı

Red Dot: gez ve arpacığın tek nokta haline gelmiş versiyonu.
    Gezin içine arpacığı yerleştirmekle uğraşmazsın oradaki kırmızı noktayı sıfırladığın mesafede hedefe odaklarsın, AT44 ile tam ortasından vurursun.

Bence de uğraşma namluyu falan değiştirmekle.

Hemde kullanılmışı 40 TL sıfı 60 TL ye alırsın.

Hatsan pek bu kadar yüksek fatura çıkartmazdı ama sizin tüfek pert olmak üzere yada olmuş sanırım..

6,35 AT 44 teklisi zaten 350 TL'ye satılıyor ??

Buluşma yapılmış tebrikler ama neden buluşma burada ilan edilmedi?
    Öyle olsa bende gelirdim.

Bende evler ve çocuklar konusuna takıldım, çocuklardan ve meskun mahalden uzak yerlerde atış yapılması çok önemli.
    Çocuklar bu silahları oyuncak sanabilirler ama bu silahlar bir insana çok ciddi ölçüde zarar verecek güçteler.
    Buna dikkat edelim. Hevesimizi alalım derken Allah muhafaza başımıza iş almayalım.

Buluşma için tekrar tebrik ederim, bir daha ki sefere burada da yayınlarsanız katılım daha fazla olur kanaatindeyim.