Nick adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar merhaba,

Bıçaklarınızı nasıl bileyorsunuz?
    Ben masatla bu işi beceremiyorum alternatif yöntemler nedir?
    Yağ ve su taşını kullanan var mıdır ve kullanma yöntemi nedir?
    Video falan olursa daha makbule geçer.

Av için o kalibreler olabilir ama ben her atışa gittiğimde 2 kutu mermi atacağımı var sayarsam bu bütçeyi olumsuz yönde etkiler.
    Bence atış ve tahribat için 5.5 ideal.
    6.35 biraz fanteziye kaçıyor.

Arkadaşlar poligonda ki çocuğu aradım, bugün düğünüm var akşam 19:00 da kapatacağım abi dedi.
    Bugünü tatil olanlar saat 19:00 a kadar poligona gelebilirler.
    Ben gitmeye çalışacağım.

İnşallah buraya bakmadan giden olmaz..

Çok güzel bir dürbün.
    Optik kalitesi budur dedirtiyor.
    Bende de Nikon Monarh model bir dürbün var (Kelebek ve kuş gözlemek için almıştım)
    Dürbün hemen önünüzde ki kelebeği bile çok net göseriyor, aslında dürbünü bu tip doğal hayata dair objelere tuttuğunuzda kalitesini anlıyorsunuz.
    Bir kuşun tüylerini Monarch ile gördükten sonra aslında gözünüz de sorun bile olduğunu düşünebiliyorsunuz :)
    Optik çok farklı bir alan. dibi bulunamadı :)

bir arkadaşım Canon'un 400 mm L serisi bir objektifine 4.000 Euro vermişti.
    Ama adam şu anda dünyanın en mesut insanlarından birisi :)
    Zevk meselesi, bende de o imkan olsa dakika durmam :thumbup:

Tamam canım artık, sen biraz atar maçına gidersin.
    Burada gaye bir başlangıç yapmak.
    Şimdiden 3 kişi olduk, sizin o ekipten de gelen olursa sayı artar.

Cuma günü isteyen erkende gelebilir, saat 19:00 da buluşalım.
    Bu saatten sonra da gelen olursa sorun değil, orada biz atış yaparız zaten,gelenle kaynaşırız.
    Son dakika da önemli bir işi falan çıkana da elbet diyecek bir şeyimiz olmaz ve olamazda.

Bu toplandığınız arkadaşlara 10 kişi kadar demiştiniz, onlara da haber edin,
    buluşalım cuma akşamı, yılgınlık yok ve olmazda.

Siz bir iki atış yapın her şeyi unutursunuz ;)

Mehmet Murat beyi gitmeden arayın dedim size, cep telefonunu da verdim.
    Oraya gitmeden aramanız gerekirdi.
    Ben poligona 3 kere gittim, her gidişimden önce de Murat beyi aradım, sorunsuz atış yaptım.
    Dün gittiğimde de orada ki çocuğun telefonunu aldım ve size buradan yazdım.
    Gitmeden arayacaksınız çocuk ta sizi bekleyecek.
    Orada çalışan arkadaş oranın kazancını kendisine harçlık ediyor, bunu biz bilelim o bilmesin de dedim size.
    Ben dün gittim 21.30'a kadar 2 saat atış yaptım, çayımı getirdi sağ olsun, hiç rahatsızda etmedi beni.

Bundan daha fazla ne olabilir ki? Poligondan ücrette alınmıyor.
    Bu insanlara kızmaya gerek yok, hiç bir karşılık beklemeden hizmet veriyorlar.

Sizin yapacağınız, başlattığınız bu oluşumu yılmadan sürdürmek, bu işi başlatan kişilerden birisi olarak sen daha yolun başında yılgınlığa kapılırsan bu işin devamı gelmez.

Perşembe yada cuma akşamı poligonda buluşalım
    Perşembe yetişmezse cuma günü yapalım.
    Ben geleceğim, kimse gelmese de gider yine atışımı yaparım, ama bir kaç kişi olursa en azından bir buluşma yapılmış, başlangıç yapılmış olur.

Burasıda Klasik Kayserili mekanına döndü.
    Laf çok icraat yok.
    Konuşup durun bakalım, konuşa konuşa lisansta çıkar, usta atıcı da olunur ;hirr;

Size poligonda ki arkadaşın telefonunu da yazıyorum, oraya gitmeden önce arayın bu çocuğu, sizi bekleyecek.
    Poligon ücretsiz, çocuk çay satıyor, bardağı 50 kuruş. Ben bugün gittim 2 saat atış yaptım. güzel güzel çayımı da içtim.
    Arkadaşlar da var gelecekler dedim, seni gelmeden önce arasınlar o gün beklersin dedim.
    Çocuk normalde akşamları gelen olmadığı için kalmıyormuş, pazar günü çalışmıyor, pazar günler dışında her gün orada.
    Akşamları gitmeden önce arayın, çocuk sizi bekleyecek.
    Çocuk diyorum ama sizden büyüktür belki de 25 yaşında var.

İsmi Hakkı
    Telefonu: 0534 7825064

Benim bu poligona 3. gidişim.
    Sizde daha siftah yok, team kuralım demekle olmaz bu iş.
    Bir iş nasıl başlarsa ööyle gider, sizin iş gevşek ki ne gevşek başladı..