hakkal adlı kullanıcının mesajları

Mobilden yazdım ondan mı acaba,mesaj iki tane görüntülendi.

evet ondandır. :) Yalnız keçe pelleti attığımda silahın heryerinden duman çıktı keçe yandı ama arkasına pellet koyduğumda daha güzel attı silah yanma falan olmadı

Arkadaşlar keçe pelleti tek başına mı kullanmalı yoksa arkasına normal pellet koyup mu kullanmak gerek. Dün tek başına kullandım keçe pellet resmen yandı.

Evet arkadaşlar video yükleyeceğimi söylemiştim.:) Bugün çektiğim videolardan 3 tanesini full hd olarak sizinle paylaşıyorum. 40-50 metreden yaptığım ilk 2 atış, 3. sü ise 30 metreden yaptığım desteksiz atışlar. Bu arada atışlar gez ve arpacıkla yani dürbünsüz olarak yapıldı. işte Diana 350 magnumun gücü iyi seyirler.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Kesinlikle masumca düşünülmüş ancak pratiğe dökülmesi imkansız, dökülse bile yanlış bir yöntem.

1. Silikon başlığını namlunun ucuna sıfır sapmayla oturtmak imkansızdır. Orada olacak 1mm lik sapma uzak mesafelerde onlarca cm yi bulabilir.
    2. Diyelim ki namluya sıfır hatayla yerleştirdik sıfırlama yaptığımızda sadece o mesafe için yapmış oluruz.

Sniper elite kardeşim belki başka sefere :)

Araştırmalarıma göre kullananlar genelde 5.51 tercih ediyorlar. ben de 5.51 i denediğimde gayet iyi oturdu 5.52 biraz daha zorlar gibi gerçi 350 magnumda yiv ve setlerin pelleti törpüleme özelliği var onuda atar ama erken aşınmasına da neden olabilir. Bence 5.51 ideal 16 gr denedim namlu alıştıktan sonra 18 gr a çıkarım herhalde ama isabet mükemmeldi buda uygun olduğunun göstergelerinden biri. Hatta her vurduğumda hayret ettim. 45 metreden ayakta vurmak hele ki ilk seferlerde vurmak beni çok mutlu etti çünkü başta yay sert olduğu için kolum yorulmuştu ve titriyodu. :)

Bu hafta sonu Diana 350 magnum(5.5) edindim. Yanında DM60 dampa ve 3 9x40 AO dürbün ve de JSB 5.51 grain pelletle beraber aldım fakat dürbünü daha monte etmedim yay oturuncaya kadar da takmam herhalde :) Hemen ıssız bir yere gidip tüfeği denedim. Öncelikle Tüfekteki işçilik ve malzeme kalitesi bence mükemmel Diğerlerine göre namlusu biraz daha uzun fakat bu durum pek çok yerde dezavantaj olarak algılanmış bence tam aksine pellet daha fazla yiv ve sete maruz kaldığı için hem tahribatı hemde isabeti artıyor. Tüfeğin ahşabı ve dengesi çok güzel. Ancak ilk atışı yapmak için namluyu kırmaya çalıştığımda o kadar sertti ki ertesi gün kollarım tutulmuş bir an bir pişmanlık oluştu çünkü bu şekilde 10 atış bile yapılamaz dedim. Fakat 4-5 atıştan sonra yay kendine geldi. İlk atışımda hedefi paramparça etti. Ben daha önce bukadar isabetli ve güçlü havalı kullanmamıştım. G3 den aldığım zevki verdi bana. Sonraki atışlarımı 45 metre mesafeden desteksiz yaptım (nişangahı o kadar güzel ki Alman carabina tarzı) ve hiçbir sıfırlama yapmadan hedefleri vurdum. Tüfeğin gücünü yaklaşık 30 metreden suya atış yaptığımda gördüm. Su 1 metre havaya sıçradı. Hiç pişman değilim. Alacak arkadaşlara tavsiyemdir. Belki bir mod 54 kadar değil ama kırmalı sınıfında en iyisi bence ki zaten aralarında 800 tl oynuyor normal:) Yakında videolarda ekleyeceğim.

Şarjör tak
    Kurma kolunu çek
    Kurma kolunu sertçe tokatla
    Emniyeti aç tetik düşür
    Emniyeti kapa
    Şarjör çıkart
    Kurma kolunu çek bırak ve tetik düşür.
    Tekrar emniyete al
    En son silahım boş ve emniyette diye bağır.:)

Şaka bi yana yukarıdaki arkadaşımız açıklamış ve silahınız hayırlı olsun