Mujokan adlı kullanıcının mesajları

Yorgunluk tabiki oluyor ama yorgunluktan önce yorgunluğun sebep olduğu üşengeçlik hobiden soğutuyor. Yorulma/Hobiden aldığınız zevk terazisi devam edip etmeyeceğinizi belirliyor. Özellikle büyük şehirlerde atış yapabileceğiniz yerler uzaksa bunun da çok büyük etkeni var. Şahsen bir saat atış yapmak için 30 km git gel insanın gözünde büyüyor hele ki yalnızsanız.

Şahsi kanaatimce, ayran gönüllü olmadığını belirttiğin için kalıcı bir tüfek almanı öneririm, bütçen eğer izin veriyor ise biraz daha üste çıkarak mod85 sniper veya striker 1000 tavisye ederim. Sebebi ise özellikle edge striker bir süre sonra seni tatmin etmeyecektir.

Güç ayar düğmesi ile ilgili bir videoda bilye takılı olduğunu düğme çevirince tuttuğunu adam özellikle gösteriyordu. Ama hatırlamıyorum yerli mi yabancı mı yoksa long modelimi.

Anlaşılan o ki firma tüfeklerinin arkasında durup sürekli geliştiriyor. Şahsen tüfeği hemen göndermek yerine yaza kadar beklemeyi tercih edeceğim muhtemelen o zamana kadar başka güncellemelerde (mesela namlu) olur ayda bir paket yapıp tüfek göndermekten kaçınmış olurum. Ek olarak; Kafa Avcısı rumuzlu arkadaş şarjörlerinde değişeceğinden bahsetmiş, bildiğim kadarıyla zaten bir defa değiştirmişlerdi. Tekrar mı değiştiriyorlar yoksa ilk çıkanlarla ilgili bir durum mu?

Arkadaşlar konu gereksiz bir tartışmaya doğru gidiyor öncelikle eğer düşüncesiz bir hareket yaptıysam herkesten özür dilerim. Daha önce belirttiğim üzere forumlar insanların görüş ve tecrübelerini paylaşmaları için vardır. Şu anda herkesçe oldukça beğenilen hatta bir üst modeli olan bt65'ten yer yer daha fazla sevilen bir tüfeğin kurma kolunun kırıldığı konusu üzerinde konuşuyoruz ki Hatsan hepimizin bildiği üzere kalitesi tartışılır olsa da dünyaca ünlü bir firmadır.
    Ülkemizin ve toplumumuzun ekonomik şartları belli zaten tartıştığımız silahların %90'ı 800-1500tl arasında fiyata sahip at44'ünün kurma kolu kırılan arkadaş at44'ü övenlere kızmakta ne kadar haklıysa sadece forumda yazılanlar doğrultusunda karar veren herkes te o kadar haklı nazarımda. Kral puncher breaker benim de aldığım bir model, alırken bende youtubeden videolar izledim bunlardan birisinde kutu açılımı vardı yakşalık 10 dakikalık olan videodaki şahıs pikatini rayın plastik olduğunu ve dürbün takanlar için sorun teşkil edebileceğini belirtiyordu. Ben tüfeği alırken bunun bilincinde aldım konu yalnızca kral veyahut hatsan değil. Dediğim gibi tüfekler 800-1500 bandında mutlaka ya pikatiniden rahatsız oluyoruz, ya kurma kolundan, ya dipçik boyundan, ya grupmanından, ya bilmemnesinden. Zaten bu hobide parası olan ve hobiye harcamaya meyilli olan hobidaşların zamanla yöneldikleri marka ve modeller hepimizce malum Air-Arms'tan başlıyor Daystate'ye kadar gidiyor.
    Ben ilk iletimde hatsan novayı önerirken zaten Kara57 rumuzlu arkadaşın koşa koşa gidip benim lafımda tüfeği satın alacağını öngörerek yazmadım. Aklının bir kenarından durur, av bayisinde gidince "şöyle bir tüfek varmış duydum bir çıkar onada bakayım" der karar verirken onuda sorar soruşturur diye yazdım.
    Forumda herkes 18 yaşın üstündedir bu sebeple herkes verdiği karardan kendisi mesuldür. Kişiler görüş ve fikirlerini paylaşır alıcı olarak bakanlar akıl süzgecinden geçirir ve alırlar. Bir kimsenin gözünden kaçan veyahut öngöremediği bir durum için kimse "senin yüzünden mağdur oldum" diyerek o şahsı suçlayamaz. Çünkü hepimiz burada hobidaşız ve birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz. Gepard rumuzlu arkadaş At44ün kurma kolunun eski modellerde kırıldığını tecrübe etmiş, yazmış. Ben etmedim, yazmadım. Kafatası avcısı pikatini rayda sorun tecrübe etmemiş veyahut öngörmemiş, yazmamış. Kafa Avcısının görmediğini, Me2t görmüş yazmış, başka birisi ağer bu tüfeği alacak olursa pikatini konusunu forumda da görerek daha dikkatli davranacaktır ve böylece forum amacına ulaşmış olacaktır.
    Dünyanın en pahalı tüfeğini de alsanız sorun çıkması muhtemeldir. Koskoca otomobil firmaları milyarlık araçlarını geri topluyor, yerli tüfek sanayimiz hala 100 yıllık tasarımlarda yanlışlıklar yapıyor. Bunlar olağan şeyler.
    Uzun lafın kısası dediğim gibi düşüncesiz hareket ettiysem özür dilerim ama ben olsam yalnızca benim lafıma göre gidip tüfek almazdım. İyice bir araştırırdım ki Kral puncher breaker alırken pikatininin plastik olduğunu ve sorun çıkarabileceğini bilerek almıştım. Biraz şahsi algıladığım için uzattım. Konunun çok dışına çıktıysam yönetici arkadaşlar iletimi silebilirler herhangi bir alınganlığım olmaz konunun dağıldığının bilincindeyim, başka birşey de yazmayacağım.

Cümlenin sonuna görünüm olarak şık olduğunu eklemişim ama oraya lw namlu olduğunu, 500 cc olduğunu ve moderatörünü de yazmışım bununla birlikte kullanıp kullanmadığım ile ilgili herhangi bir ibarem olmadı. Ben yakın bir arkadaşımda gördüm beğendim, bahçesinde haftasonu atış yaptık. Şunu da ekleyim el kundağı bana biraz kısa geldi tasarımıyla alakalı bir durum insan ister istemez tüpünden tutmaya yelteniyor. Dediğim gibi görünümü epey şık ama nedense hatsanın ahşapları bana kralınkiler kadar güzel görünmüyor, bunlar zevk meselesi. Grupman, crony vs. test etmedim. Hoşuma giden bir silahı tavsiye ettim. Zaten alacak olan araştırırda alır forumun amacı tecrübe ve görüş paylaşmak ise ben bunu yaptım. Tüfek bildiğim kadarıyla zaten birkaç aylık yeni bir model. Konu at44 ile ilgili olduğu için at44ün yeni modelini bildiğimden onu tavsiye ettim. Zaten tüfeklerde kullanılan birçok parça seri üretim muhtemelen aynı dönemde yapılan bütün at44lerin kurma kolu aynıdır.

Ben iki gün önce Kral Puncher Breaker modelini satın aldım. Henüz atış yapma şansım olmadı fakat internet siteleriyle ilgili bir konu ve bununla birlikte tüfeğimin dipçik pedi ile ilgili bir konuda kendi internet sitelerindeki iletişim formu vasıtasıyla dün gece yarısı saat 24 civarında bir mesaj gönderdim. Sağolsunlar pazar günü olmasına rağmen aradan 12 saat ya geçti ya geçmedi bugün Efe Parıldar Bey bana e-mail ile geri dönüş yaptı. Dipçik pediyle ilgili konuda ücretsiz yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler.
    Dipçik pedi konusunu merak eden arkadaşlar için şöyle anlatayım; kullanım ile ilgili herhangi bir sorun teşkil etmemekle birlikte, açıkçası görselliğe çok önem verdiğim için ve tüfeği gerçekten görsel olarak çok beğenerek aldığım için, lastiğin kenarının biraz pürüzlü olması beni rahatsız etti. Eminim birçok kişi için çok önemsizdir hatta görseniz bu muymuş diyerek belki güleceğiniz bir durum fakat kişisel algı çok farklı işte:)
    İnternet sitesiyle ilgili konu ise tamamiyle tasarım ile ilgili tüketiciyle alakası çok olmayan bir durum.
    Dediğim gibi henüz tüfeği deneme şansım olmadı zaten denemiş olsam dahi fpsden, grupmandan, milimetrik ayarlardan vs. çok anlayan profesyonel bir atıcı değilim muhtemelen memnun kalırım ama müşteri ilişkileri konusunda şu halde gözüme girdiler.

Sanki flood yapıyormuşum gibi görünse de forumdaki arkadaşlar ile konuya ilişkin tecrübemi paylaşmak adına tekrar yazıyorum. Daha önce 18 Ocak günü tüfeği göndereceğimi yazmıştım fakat o gün gönderemedim daha sonraya kaldı. Bugün yani 22.Ocak.2016 sabah saat 09:15'te Hulusi Bey sağolsunlar tekrardan arayıp tüfek ile ilgili işlemleri hallettiklerini bugün kargoya vereceklerini, muhtemelen yarın sabah elimde olacağını berlittiler. Birde o bölgede aras kargo şubesinin olduğunu bu sebeple daha hızlı çalıştığını söyledi, Üzümlüden tüfek alan arkadaşlar ile bu bilgiyi paylaşayım dedim.

Ben iki gün önce Kral Puncher Breaker modelini satın aldım. Henüz atış yapma şansım olmadı fakat internet siteleriyle ilgili bir konu ve bununla birlikte tüfeğimin dipçik pedi ile ilgili bir konuda kendi internet sitelerindeki iletişim formu vasıtasıyla dün gece yarısı saat 24 civarında bir mesaj gönderdim. Sağolsunlar pazar günü olmasına rağmen aradan 12 saat ya geçti ya geçmedi bugün Efe Parıldar Bey bana e-mail ile geri dönüş yaptı. Dipçik pediyle ilgili konuda ücretsiz yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler.
    Dipçik pedi konusunu merak eden arkadaşlar için şöyle anlatayım; kullanım ile ilgili herhangi bir sorun teşkil etmemekle birlikte, açıkçası görselliğe çok önem verdiğim için ve tüfeği gerçekten görsel olarak çok beğenerek aldığım için, lastiğin kenarının biraz pürüzlü olması beni rahatsız etti. Eminim birçok kişi için çok önemsizdir hatta görseniz bu muymuş diyerek belki güleceğiniz bir durum fakat kişisel algı çok farklı işte:)
    İnternet sitesiyle ilgili konu ise tamamiyle tasarım ile ilgili tüketiciyle alakası çok olmayan bir durum.
    Dediğim gibi henüz tüfeği deneme şansım olmadı zaten denemiş olsam dahi fpsden, grupmandan, milimetrik ayarlardan vs. çok anlayan profesyonel bir atıcı değilim muhtemelen memnun kalırım ama müşteri ilişkileri konusunda şu halde gözüme girdiler.

Bu iletiyi yazdığımın ertesi günü yani 18 Ocak sabah saat 09:15 civarında Kral Arms'tan Hulusi Bey telefonla arayarak benden bilgi aldı ve tüfeği gönderdiğim taktirde severek yardımcı olacaklarını belirtti. Dipçik pedini kendilerinin değiştirdikleri taktirde daha sağlıklı olacağını söylediği için bugün tüfeği gönderiyorum. Ekteki fotoğraftan anlaşılacağı üzere işlevsel olarak çok önemli görünmese de genel estetiği bozduğu kanısındayım.airgunturk.com/attachment/25607/