hunter2 adlı kullanıcının mesajları

arkadaşlar merhaba,
    "DEVLET NİZAMI İÇİN KARDEŞ KATLİ VACİPTİR" Fatih Sultan Mehmet.Mustafa bey ve arkadaşlarının bu kadar zahmetinden sonra zorla elimize geçen tüfeklerimizin bir zarar görmemesi için namlu tutucu kulanmamız gerektiğine inanıyorum.bir müddet sonra onada alışırız.tüfeğin en önemli parçası olan namlu sadece bloktan bağlı .düşmesi,çarpılması veya üzerine birşey düşmesi halinde zarar görmesi kaçınılmazdır.birde namluya takılan susturucuların ağırlığını düşünürsek namlu tutucunun önemi daha fazla ortaya çıkar.beim kendi kanaatime göre mutlaka kullanılması gereken bir parça.elbette renkler ve zevkler tartışılmaz.saygılrımla.hunter2

sn.hızlı,anladığım kadarıyla böyle bir durumda o an ne yapılabileceğini soruyorsunuz.bana göre anında o tüfeği olduğu yerde bırakarak evdeyseniz aile fertlerini(varsa tabiki başkalarınıda)hızla o mekandan daha güvenli bir yere çıkarmaktır.bırakın tüp tamamen boşalana kadarda uygun bir süre oraya girmeyin.herşeyin başı can dır.gelen mala gelsin.bir şekilde çaresine bakılır.telaş ile dışarı atmak veya önlemeye çalışmak atacağınız yerdeki veya size sonu belli olmıyan zararlar verebilir.150-200 bar basınç az bir basınç değildir.normal hava kompresörleri 8 bar,iki kademeliler 15 barda çalışırlar.bunlarda meydana gelen kazan patlamaları bile çok önemli zararlara sebebiyet vermektedir.saygılarımla.hunter2

jlover,gladiator ü alırken mustafa beyden namlu tutucu ve bipod bağlantısınıda istemiştim.sağolsunlar monte edip göndermişler.pazartesi yatagun açılınca oradan alabilirsiniz.beklemek istemezseniz booze den de isteyebilirsiniz.bu arada opticswwarehouse den hawke 3x12*44 AO mldotlı ve önden paralax ayarlı dürbünüm geldi.nikko büyük olduğundan dolayı son atayda bile alttan vurduğu için(ayaklarla oynamak istemedim) yeni gelen hawke dürbünü monte ettim.orjinali gibi oldu.hem klik sayısı fazla hemde normal ayarda bile 12 den vurabiliyorsunuz.arazide sıfırlama yaptıktan sonra gelişmeleri ve foto yayınlarım.bu arada susturucu için ingilterdeki web sitesine mail attım hala cevabı gelmedi.susturucu(moderatör)hakkında bir gelişme olursa lütfen bizleri bilgilendirin.bahsettiğim susturucu "logun" marka orjinal havalı tüfek içindir.saygılar.hunter2

sn hogo87 kardeşim, bahsettiğiniz ölçüler "SAE" standartı oluıp herhangi bir hırdavatçıdan 10-15ytl arasında(kalitesine göre) 10 adetlik takımını alabilirsiniz.piyasada satılan ""mm" standartıdır.1.5mm-2mm gibi devam eder.bulabilirseniz ingiliz malı stanley markayı tercih ediniz.ileride hepsini kullanabilirsiniz.selamlar.hunter2

arkadaşlar merhaba,fx ler hepimize hayırlı osun,darısı olmıyanlara ve arkadaşlarımız iyi dilekleri için sağolsunlar. :thumbup: gladiator e uygun bipod,dürbün ayakları www.opticdwarehouse.co.ukadresli web sitesinde mevcut.siparişinizi onaylamadan önce bn.Lisa ile mailleşirseniz ve ok alırsanız sorun olmuyor 1 haftada elinizde oluyor.bende harris modeli rockmounts marka bipod getirtmiştim gladiatöre sorunsuz takılabiliyor.galeride fot.var.moderatör ise birçok ingiliz web sitelerinde var.hatta logun un orjinalleride var fakat e-mail ile stışı yapılmıyor diye uyarı yazısı var.bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız dan bilgi bekliyoruz.saygılar.hunter2

Ülkü bey merhaba, forumda bazı arkadaşların yazdıklarına göre gladiatör de kurma kolunu çekip bırakınca pellet yatağına 1 adet pellet sürüyor diyorlar.kolu çekip bırakınca bir yay marifeti ile mi kendi ileriye gidiyor.? benim gladiatörde kolu çekince geride kalıyor elimle iteliyerek kapatıyorum.aydınlatırsanız memnun olurum saygılar.ahmet fahri özyurt

arkadaşlar merhaba, gelen gladiator da tüfeğimde kullandığım pelletler içinde en iyi sonuç vereni 5,52 mm fx pellet oldu.airarms 5,51 olarak gözüküyor fx pellete yakın performans veriyor.daha önceden biraz almış olduğum 500 luk kutulardaki 5,5mm gamo hunter pellet de bunlardan aşağı kalmıyor.gamo hunter ı deneme şansınız varsa deneyip intibalarınızı bizlerle paylaşırsanız seviniriz..bu arada yukarıda bahsettiğim pelletlerin dome olduğunu belirteyim.saygılar.hunter2

arkadaşlar merhaba, bildiğim kadarı ile orjinal"bora" marka bıçaklar ülkemizde bulunan en iyi av bıçağıdır.fakat İsviçre üretimi olan Victorinox merka çakılarında champion,xlt,xxlt modellerini yabana atmayın .yaklaşık champion modelini 15 senedir deniz,kara avı ve tamiratlarda kullanıyorum.çakı üzerinde bulunan aletler profesyonel aletlerin kalitesinde.çakı da herhangi bir deformasyon,paslanma yok.google da marka model yazarak aratırsanız daha fazla modeller ve çakı hakkında hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.saygılar.hunter2
    [Resim Engellendi: http://img230.imageshack.us/img230/3804/14082008245desktopresolsq9.th.jpg]

arkadaşlar merhaba, uzun zamandır sabırsızlıkla beklediğim fx gladiatör da tüfeğim pazartesi günü kargo ile geldi.dürbünüm vardı(nikko stirling 6x24*56 paralakslı)ama uygun ayaklar olmadığından kullanamadım.mustafa beyin sayesinde bu gün ayaklarda geldi montajını yaptım.acele ile 8,9 sarjör attım.tüfek görüntüsünden beklenemiyecek kadar etkili ve güzel.gücüde 3 ayarlı kol sayesinde istediğim seviyede.tüp hacmi inanılmaz.sadece bunun için bile tercih edilebilir.ilerki günlerde grupman yapmak için araziye gideceğim görüntü ve kanaatlarımı sizlerle paylaşırım.fx leri alan tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun,inşallah her isteyene nasip olur.saygılarımla.ahmet fahri özyurt
    [Resim Engellendi: http://img523.imageshack.us/img523/8445/dscf31011024x768hg9.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img523.imageshack.us/img523/7082/dscf31021024x768cx3.th.jpg]

sn.ejlover, almayı düşündüğünüz fx gladiator da tüfek gerçekten görüntüsünün ötesinde bir kaliteye sahip.pazartesi günü elime geçti incelediğimde çok kaliteli malzeme kullanıldığını gördüm.bana göre bu tüfekte kaliteli bir dürbün kullanmak gerekiyor.ben daha önceden hazırlık olsun diye www.opticswarehouse.co.uk adresinden 4x26*56 özellik de nikko stirling dürbün getirttim ve çok memnunum.dürbün paralax lı olup 10yards to infinity(10 yarddan sonsuza) özellikli .yalnız buna uygun 30mm yüksek ayak da almak gerekiyor. dürbün fiyatı 110-gbp,ayakfiyatı 37-gbp cıvarında ve 18-gbp cıvarında da nakliyesi var.sitede bn.Lisa diye bir hanım var önceden mail leşirsen hemen gönderiyor. bu ayın 8 inde verdiğim yeni siparişler bu gün itibarı ile mersine gönderidi(istanbul p.i.m den.umuyorum bu siteyle irtibata geçersen faydan olur.gerçi yatagun da hepimizin beklediği üzere yakın da açılacak ama dürbün ve aksesuarlarının gelmesi 1 ila 1,5 ay sürecek deniliyor.saygılar.hunter2

bana ne kadar benziyor bu engin yahu
    aferim engin doğru yoldasın
    ilerde seninde benimki gibi bir silah mezarlığın olur ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

beyler yüklenmeyin delikanlıya,kanırta kanırta öğrenecek ;lol;;lol;;lol; ,nasılsa arkasında yatagun ın bilgi ,birikimi olacak olan servisi var ,hallederler.saygılar.:thumbup:;şrofls;.

Ülkü Bey, yanıtınız için teşekkürler.gladiatör da ya uygun orjinal bir ayak olmasını istiyorum.yatagun a gelecek diyorsunuz,beklerim.gelene kadar da birşeyler uydururum tahmin ediyorum.hele bir gladyatör gelsin bir çaresine bakacağım.saygılar.a.fahri özyurt :thumbup::thumbup::thumbup:

Ülkü Bey merhaba,bende 6x24-56 nikko stirling nighteater 30mm dürbün getirmiştim.fakat dürbünle beraber getirtmiş olduğum 30mm dampa gladiator e olmaz sanıyorum.fx lerin üzerinde gördüğümüz yüksek 30mm ayaklardan da gelecekmi??.saygılar.ahmet fahri özyurt

sn,serdar, herne kadar çeşitli sebeplerle buluşmaya katılamasak da inanın gerek yazıları,gerekse fotoğrafları nefesimizi tutarak izliyoruz.forumumuza yakışan bu toplantıyı düzenleyerek forum katılımcılarını biraz daha birbirlerine yaklaştıran başta siz olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.izlediklerimden kendi hesabıma çıkardığım tercihim hala gladiator da dır gerek tüp hacmi gerekse 3 kademeli atış pozisyonunun olması ve ileride üzerinde daha rahat modifiye yapılacağı kanaatindeyim.tüm fotoğrafları,yazılanları (şimdilik)gördükten sonra tüfeği bekleme heyecanımız bir kat daha arttı.ayrıca gladiator e dürbün takmak içinde yüksek ayaklara ihtiyacımız olacak,bunların temininde de yardımlarınızı bekliyoruz.umarım tüfeklerin gümrükten çekilmesinde başka sorunlar çıkmazda bizlerde uzun zamandan beri beklediğimiz tüfeklerimize sayenizde biran önce kavuşuruz.daha detaylı açıklamalarınızı(gerek tüfekler ,gerekse teslimatlar hakkında)merakla bekliyoruz.son olarak buluşma için hepinize tekrar teşekkürler.saygılarımla.ahmet fahri özyurt :D:D:D