hunter2 adlı kullanıcının mesajları

arkadaşlar, bahsettiğimiz açıklık 1mm(alet olmadığı için ölçemiyorum) veya biraz daha az.ne buraya pul sığar ne de silaha kaynak vurulabilir.zaten 6136 göre silah üzerinde değişiklik,tadlat yapılmasıda kanunen "yasaktır" bilgilerinize.saygılarımla.hunter2

arkadaşlar tekrar merhaba,paylaşımınız için teşekkürler.top ve namlu arasındaki açıklık her ne kadar gaz kaçağına sebeb oluyorsa da fazla büyütmeye gerek olmadığı kanısındayım nighthawk arkadaşımızında belirttiği gibi (1mm)çok azdır.fişeğin gücünü dikkate alırsanız bunun çok önemli olmadığını görürsünüz.namlu olayına gelince hesaplamasının nasıl yapıldığını bilmiyorum ama 4" veya 6" namludan aşağı kalmadığını tecrübe ile biliyorum.kabze olayına gelince silah üzerindeki kabze ergonomik smith&wesson firmasınca özel olarak yaptırılmıştır.silah yaklaşık 20 yaşında olup o tarihlerde kabze silah üzerinde gelmiştir.fotoğrafta görünen sadece speed loader sonradan alınmıştır.saygılarla,hunter2 :huh:

arkadaşlar merhaba,burada sizlere tanıtacağım silah u.s.a, winchester firması tarafından üretilmiş 5 fişek kapasiteli bolt action(sürgülü tabir edilen) yivli bir slahtır.243 cal amerikan standardı olup yaklaşık 6,2 mm dir.fakat tüfeğe güç vermek için geniş bir kovana monte edilmiştir.tüfek üzerinde gez ,arpacık yoktur.uzak mesafe nokta vuruş için üretildiğinden kutusunda orjinal dürbün ayakları (mount)ile beraber gelmektedir.tüfek üzerindeki dürbün 3x9-32 olup yaklaşık 20 yaşında olmasına rağmen herhangi bir bozulma yoktur.genelde kurt,çakal,dağ keçisi gibi avlar için ideal menzil ve tahrip gücüne sahip olmasına rağmen maalesf kanunlarımız gereği av da kullanılmasına müsade edilmemektedir.yasal avlar için yanlış bilmiyorsam alt çap sınırı 6,5mm ve üzeridir.silah üzerinde bulunan emniyet sistemi çok iyi olup 3 pozisyonludur. 1.nci pozisyonda hem tetiği hemde sürgü tertibatını kitliyor,2.nci pozisyonda sürgüyü serbest bırakıyor,3.ncü pozisyonda ise tetiği düşürmeyi serbest bırakıyor.görüntüsüden beklenmeyecek işlevselliği var.bilgilerinize saygılarla.hunter2

[Resim Engellendi: http://img297.imageshack.us/img297/5199/22032008174la6.jpg]

[Resim Engellendi: http://img297.imageshack.us/img297/6052/22032008176mt2.jpg]

arkadaşlar merhaba,

burada sizlere tanıtmaya çalışacağım tabanca u.s.a smith&wesson firmasınca üretilen revolver olarak tabir edilen 6 fişek kapasiteli bir ateşli silahtır.357 magnum çapa sahip olup genelde savunma amaçlı kullanılmaktadır.genel olarak yapısı sağlamlığı ile tanınır.tutukluk yapmaması ,fişekten kaynaklanan hatada tetiği çekince topun dönerek bir sonraki fişeğe geçmesi 2 1/2" namlusu dolayısıyla silaha kazandırdığı hakimiyet yeteneği ve 357 magnum çapın verdiği yüksek hız ve tahrip kapasitesi takdire şayandır. bu arada silah ta bulunan ayarlı gez artısıdır.bütün bu özelliklerin yanında emniyetinin olmaması , makenizmalı silahların fişek kapasitesini yakalıyamaması ve top ile namlu arasında ki açıklıkta boşa giden gaz kaçağı en büyük dezavantajlarıdır.fakat neredeyse 7,65 in 3 katı,9mm in1,5 katı büyüklüğüne erişen 357 mag çap ve savunma sırasında 6 adet fişek ile savunulmanın yapılamaması bana göre kullananın hatasıdır.bizler ise genelde tarihimizden kaynaklanan ve dilimize "at,avrat,silah" atasözümüzde anlamını bulan merak ve sevgiden dolayı bu silahlara sahibiz.hepimiz bu silahların öldürücü bir alet olduğunu unutmadan, emniyetli bir yerde ve her türlü güvenlik tedbirlerini ihmal etmeden bulumdurmak zorundayız.hepinize kazasız belasız günler dilerim.saygılarımla.hunter2

[Resim Engellendi: http://img397.imageshack.us/img397/7947/25032008185ze5.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img397.imageshack.us/img397/5136/25032008186as5.jpg]

arkadaşlar merhaba,geçmişte alınmış üzerinde marka model olmayan havalı silahların fotoğraflarının forumda yayınlanması halinde bu havalı silahları tanıyan, bilen arkadaşlarımızın bilgisine ihtiyaç duyulacağı kanaatindeyim.böylece elimizdeki havalı silahların özelliklerini daha iyi bileceğiz.bende yaklaşık 35-40 sene önce bir almancı arkadaşımızdan aldığımız(babamın hediyesiydi) alttan kuma 177 cal musluklu tabir edilen bir tüfek var.üzerinde sadece seri numarası mevcuttur.ilk zamanlar atış gücü ve menzili çok çok iyi olmasına rağmen zaman içinde etkinliğini nispeten yitirmiştir.fakat hala çalışmaktadır.bu silahı tanıyan bilen varsa bildiklerini öğrenmek isterim.fotoğrafını ekliyorum.hepinize saygı ve selamlar.
    hunter2
    [Resim Engellendi: http://img135.imageshack.us/img135/5128/22032008162desktopresoluk9.jpg]

arkadaşlar merhaba,

yurtdışı alış veriş olayında şu ana kadar ki intibam bu işin pek akıllıca olmadığı şeklindedir.şöyleki ingiltere bulunan opticswarehouse firmasından 30.01.2008

tarihinde 1 dürbün,1 dampa ayak ve 1 adet harris bipod aldım.aradan bunca zaman geçmesine ve 10 a yakın mail atmama rağmen 26.02.2008 tarihinde kendileinden kaynaklanan bir hata nedeni ile siparişleri gönderemediklerini belirten mrs.jenna imzalı bir özür mail inin dışında hiçbir cevap ve bilgi alamadım.siparişlerin gönderilip gönderilmediği hakkında da hiçbir bilgiye sahip olmadığım gibi yazdığım maillere de cevap alamıyorum.opticswarehouse firmasının hiçbir yerde fax ve telefon numarası olmadığı gibi atılan maillerin birçoğuda otomatik olarak geri dönüyor.bu işin daha yurtdışı

kısmı olup posta ve gümrükte de nelerle karşılaşacağımı da daha kestiremiyorum.

bu olaydan edindiğim tecrübe sonucu sizlere acizane tavsiyem bu gibi işlere hiç bulaşmadan sn.mustafa serdar'ın kurmuş olduğu "katresu" firmasının

faaliyete geçmesine kadar sabrederek isteklerinizi daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde yapmanızdır.

saygılarımla.hunter2 X]#+, X]#+, X]#+,

ark.merhaba,

bahsettiğiniz sorun arpacığı sıkan vidanın boyunun vida yuvasından daha uzun olmasından kaynaklanıyor olabilir.eğer böyleyse vidayı sıkmanıza rağmen arpacık plarformu sabitlenmez ve oynar.lütfen vida yuvasının dernliğini varsa kumpas ile yoksa bir kürdanın ucunu düzelttikten sonra yuvaya sokup işaretliyerek ölçünüz.daha sonrada vida boyu ile karşılaştırınız.böyle bir durum varsa vida yuvasından daha kısa bir vida ile denerseniz sorunun giderildiğini görürsünüz.kolay gelsin.hunter2

sn.mustafa serdar,

opticswarehouse/uk sitesinden 30.01.2008 tarihin de dürbün.harris bipod,dampa mount aldım.(daha önce forum da belirtildiği gibi paketin üzerine "toys" or "toy's part's" yazmalarını ve fiyatı da 100$ altı olarak yapmalarını rice etim). fakat siteden daha sonra contak kurarız demelerine karşı bu güne kadar bir haber çıkmadı.sizden ricam bu tip alışlarda siparişlerin ortalama kaç günde geldiği, bilgi almak için nasıl bir yol izleyeceğimiz hakkın da malumattır.şimdiden teşekkürler.saygılarımla,hunter2

arkadaşlar merhaba,cevaplarınıza teşekkürler.teklisimi 10 lusumu ,dolum aparatı varmı yokmu v.s derken raider den vazgeçtim,herkesin üzerinde bir klasik olduğu konusunda anlaştığı webley patriot 22cal dan bir adet aldım.mustafa beyin fx gladiatörü gelincede pcp kaeyfini çıkermaya karar verdim.sn.mustafa serdar haberleri bekliyoruz(kevlar tüp,dürbün v.s) x;.z x;.z x;.z ,saygılar,hunter2

arkadaşlar merhaba,webley raider konusunu takip ediyorum.fx giadiatör gelene kadar 1 tane de raider almak istedim.bira önce güneyav(hüseyin bey ile 14.02.2008-16,45) ile yaptığım telefon görüşmesinde ellerinde tüfek olduğunu ve aparat hariç en son 600-ytl ye verebileceğini söyledi.

fakat forumda ki arkadaşlar 450-ytl ye aldıklarını söylüyorlar ,durumun içinden çıkamadım.çıkan varsa lütfen bizleri aydınlatsın.galiba iş yine mustafa bey e düşecek .fx ler bir an önce gelsede bu meseleler kökten çözülse.saygılarımla.hunter2 ?( ?(

öncelikle bütün arkadaşlara merhaba,

forumda okuduklarımdan yola çıkarak veli beyden 1 ay önce aldığım diana mod.52 yi modifiye etmek üzere bu gün söktüm.tabii sökerken bütün parçalrı sökme sırasına göre ve not alarak yaptım.herhangi bir zorlukla da karşılaşmadım.aynen forumda bahsedildiği gibi benim silahımında iç aksamlarında ne olduğunu anlayamadığım ince yağ ile yağlanmış olduğunu gördüm.gres yağından en ufak bir ize tüfeğin tamamında rastlamadım.tranfer deliğide 4mm idi.transfer deliğini mustafa beyin önerdiği şekilde %5 lik rayba ile 4.2 ye genişletme imkanım olmadığı için önce 4.5mm ye daha sontada 5.00m ye sutunlu matkapla genişletip milimetrik olarak kalan çapaklarıda temizledim.piston, keçe ,yay ıiyicene piston içinide ince bir tabaka halinde yeşil gresle

yağladım.tetik tertibatını ise wd40 ile yağlayıp fazlasını sildim.bu arada mustafa beyi de 2 defa telefonla arayıp görüşlerini sordum.sağolsun hiç usanmadan yardımcı oldu.tüfeğin yeni olduğu

ve şu anda maccari 3.60 yaya ihtiyac olmıyabileceğini takmak istersem tüfek üzerinde başka tadilatlar gerekebileceğini ve şu anda da buna gerek olmadığını söylediğinden dolayı tüfek

üzerinda daha fazla tadilata gerek görmedim.tüfeği tekrar sökülme sırasının tersinden başlıyarak topladım.yaptığım deneme atışlarında sesin ve tüfeğin kuvvetinin gözle görülür şekilde arttığını görerek ne kadar isabetli bir iş yaptığımı(forumun sayesinde)memnuniyetle gördüm.kısmet olursa yarında yay önü ağırlığını yapıp tekrar montaj yaparak tüfeği deniyeceğim.

sonuçları tekrar yazacağım.emeği geçen bütün arkadaşlara ve bilgisini büyük bir özveri ile paylaşan sn.mustafa serdar a hzurlarınızda teşekkür ederim.her kese selam ve saygılar.

hunter2

sayın mustafa serdar,

fx tüfekleri tanıtıma başladığınızdan beri inceliyorum ,bizlere bu fırsatları sunduğunuz için size hem teşekkür ediyor hemde çok kızıyorum :P :P :P

bu gidişle bu keyf aldığımız konu için herhalde daha fazla bütçe ayırmaya çalışacağız. bu gün 1 adet fx gladiator siparişini veli beye verdim.silahın gelmesine daha 4 ay gibi bir zaman olmasına rağmen forumda bahsettiğiniz kevlar tüplerden alma şansımız olacak mı merak ediyorum.forumdaki

bilgilerden yanlış anlamadıysam gladiatörlerin üzerinde basıç gösterge saati varmı onuda bir açıklarsanız memnun olurum,saygılar

hunter2

sayın mustafa serdar,

açıklamanızda bahsettiğiniz webley patriotu veli beyin dükkanında kabaca inceliyebildim.dış görüntüsü güzele benziyordu.fakat yazılarınızdan ve yaptığınız incelemelerden sonra

kanım odurki gene ince bir kandırmacayla karşı karşıyayız.kızmakta haklı olduğunuza katılsamda hatsan ve bu gibi üreticilere küsmek yaptıkları üretmler hakkında bundan sonra

onları kaale almamak bana göre son derece yanlıştır. bunların yanlışları ve hataları devamlı gündemde tutularak bilgisi az olan veya hiç olamayan arkadaşlarımızın yanlış yönlendirilmelerinin

önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum.forumun amacınında bu olduğuna inanıyorum.ayrıca çok uzun bir süredir hatsan firmasının web sayfası yapım aşamasında diye kapalıdır,

bu nasıl bir sayfadırki bir türlü açılamıyor.lütfen yazılarınızı ve incelemelerinizi devam ettirinizki sizin bilgilerinizden yararlanmaya devam adebilelim.saygılar.

hunter2

sayın exador,

resimler gerçekten çok güzel tebrikler.benim öğrenmek istediğim tüfekte hangi marka fişek kullanıyorsun.ben blitz.palla cheditte kullandım farklı atış sayılarında tutukluk

yaptı bazılarında fişek ezdi.elimde eskiden kalma (rus 36 superpozemde kullandığım)winchester tek kurşunlar vardı onlarda bir sorun yaşamadım ama maalesef

onlarda bitti.görebildiğim kadarıyla tüfelte kullandığın susuturucu işe yarıyormu .birde nerden temin ettiğin cevaplarını merakla bekliyorum.iyi atışlar bol kayfler.

hunter2 :)