Hasanfuat adlı kullanıcının mesajları

havalılar ruhsata bağlanır avlanmak için ayrı belgeler alınması zorunlu olur ucuk fiyatlı cezaları olursa belki ama ilk önce havalının oyuncak olmadığını öğretmek gerekir bence
    ruhsata bağlansaydı ben burda olmazdım benim havalı silahım olmazdı
    şehirlerde cok sayıda havalı silah çatılardan kullanılıyor hemde cok
    catıda güvercin besleyenlerin %99 unda havalı silah var kedi ffilan gelirse diye
    herzamanda kedinin gelmesi beklenmez

o kişiler avcı olsalardı 170 ördek vurmazdılar onlarınki av deyil katliam kota 4 adetti galiba onlar sadece kendi gözlerinde avcı
    bide o ördekleri tek atışta vurmamışlardır bunu kıyaslamayalım yüzen ördeklerin yanına fx revö ile bi gidin bakalım kat tane vurucaksınız
    havalı tüfekler av yapıcaksanız dediğiniz doğru ama serce , karga av hayvanı değil vurmak ava girmez ama havalı tüfekle vurulan en cok hayvanlar bunlar
    av tüfeği ile sadece av bölgesinde av yaparsınız burdada hayvanlar salak gibi üstünüze gelmez doğadaki hayvan insandan kaçar şehirde yanından yürüyerek geciyor karga
    doğada zor görürsün böylesini
    ateşli silahla av yapıcak insanlar belli bir yaşa gelmiş ve akıl sağlığı yerinde olan yada olması gereken insanlardır coluk cocuk değil
    en cok hayvanı köyde veya şehir lerde vurabilirsiniz hayvanlar insana alışıktır ve kaçmazlar
    buralarda ateşli silah kullanmak o kadar kolay değil
    köyde olduğunu düşünelim köy içinde 3 atarsınız 5 atarsınız biri görür bi laf söyler tadı kacar çünkü herkezin aklında ateşli öldürücüdür
    ve ateşli ile atcak 2-3 kişi varsa havalı tüfekler atıcak insanları siz düşünün 8-9 yaşında havalı silah kullanalar var o yaşta ateşli kullanıcak cocuk cok azdır
    aynı olayı havalı tüfekle yapsanız 50 tane kuş vurun isterseniz kimse duymaz görenler ise elinizdeki havalıya kızmaz çünkü oyuncak - zararsız olarak düşünürler akıllarında kızan olursa oda hayvanlığına kızar zevk için 50 kuş vurmuş

kağıt üzerinde ateşli daha öldürücüdür ve tek atışta daha cok kuş avlanır doğada daha etkilidir doğru ama havalı tüfeklerle yapılan av videolarını izleyin hayvanlar neyin nerden geldiğini anlamıyor ateşlide bir el ateş ettikten sonra 5 metre ileride yatan tavşana cok az raslarsınız yatan tavşanda sizin geldiğini görür siz geçmeden cıkmaz (tecrübe )

havalı tüfek her atışta vurulan hayvan sayısı azdır ama bu işin bide sürümü var

bende havalı tüfekle av yapmak isterim ama zevk için boşu boşuna cok fazla kuş vurulur
    av yapanlara sözüm yok
    ama elinde havalı tüfekler onlarca av hayvanı olmayan kuşu zevk için öldürmeyi av sayanlar var

avı siz profesyonel olarak yaparsınız belki ama av yasakken küçüçük cocuklar av yapıyorsa bide serbest olsun da görün ucanı kacanı nasıl avlıyorlar
    ozaman herkez av yapacak tabi cocuklarda bunu görüp tavşan kolucaklarını sanmıyorum en yakında ne varsa ona avlıcaklar
    bu zamanda türkiyede serbest olsun soykırım yaparlar
    bilinçli insan yapmaz ama herkezin bilinçli olduğunu düşünmüyorum
    burda bile 50 yaşından fazla üniversite mezunu ve sözüne önem verilen insanlar zevk için yada içindeki avcilik hissini bastıramayıp eti yenmeyen kuşları vuruyorlar tmm bu insanalar bilinli olarak sınırını bilerek ve soy sayısı cok olan kusları vuruyorlar ama bu insanlar bunu yapıyorsa bilinçsiz allah korkusu olmayan bi insan anasını ağlatır piyasanın zaten yurt dışında cekilen videoları görüyoruz adam çiçek toplar gibi bi gecede 50-60 tane tavşan topluyorlar yazık günah bu türkiyeden benim köyümden yaşıtım yere buğday serpip oturduğu yerden serçe avlıyordu yerde 10-15 serçe vardı
    ateşli silahlar havalılar kesinlikle bir değil insanlar sesinden olsun öldürücülük oranı cok daha fazla ve yaşanan kazaların kötü olayları bildikleri için korkuyarlar yada cekiniyorlar bi havalı silah benim ülkemde oyuncak gibi görünüyor
    bu zamanda bize göre değil bence

kundak konusu kesinlikle cok iyi
    herkezin bildiği gibi normal bi tüfek bence diğerlerinden pek üstün yanı yok 32mm mercek capından büyük dürbünleri ben takmayı pek düşünmüyorum ama 32mm o darbeye dayanır gibime geliyor kaldıkı bende ki optima 32 mm cap lı dürbün mod 135 e dayanıyor

on olarak bırakalımda herkes kendı ısını yapsın. kımse kımsenın gorevını ustlenmesın. eger hatsan mevzusu forumda ıstenmıyorsa bır yetkılı bunu soyler ve herkezde gerekenı yapar. saygılar.

;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d; ;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d; ;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;
    ;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d; ;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d; ;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;

;d;;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d; ;d;

yazılar öyle bi duruma geldiki artık fanatikleşmeye başladı hatsanı sevmeyen ler hatsanı sevenler diye

bence hatsana fanatik gözüyle bakarak kötüleyenler yapmayın bu kadarda kötülemeyin yazmaya çalıştım kimisi benide hatsan fanatiği yerine koydu :him:s

ülkü abi veya mustafa abi silahtaki sorunları yazarak dikkat edilmesi gerektiğini yazdınız bunun üzerine tüpün sorunlu olduğuna dikkat cektiniz silahta değişikliklere gidildi allah razı olsun can bu şakası bile olmaz
    bu silahı elimeze alıcaz belki sevdiklerime bile vericez

ama öyle insanlar varki hatsan sa kötüdür mantığı ile gidiyorlar kullanıp kullanmadığını bilmiyorum eminin bu yazıyı yazarken kullanmayan insanlarda vardı

bi tarafta ben attım bişey olmadı bu şuna benzer ( bak ben zehiri benzeyen şeyi içtim bişey olmadı demekki bişey olmuyo ) bekle bakalım 10 dakka sonra bişey olcakmı olmucakmı :)

bi kişide bu forum hatsanın tamir servisimi niye bu forumda tartışılıyor anlamına getirmiş
    ozaman şunu sormak istiyorum : bu forum başka silahların tamir servisimi öyleyse bilelim ona göre konu acarız
    yok bu forum her türlü havalı silahın paylaşılacağı bir ortamsa( benim bildiğim öyle ) hoşuna gitmeyen konuları okuma okumamak senin hakkın kullanmazsan banane :)

lütfen hatsan başlığı altındaki muhabbetler hatsan veya silahları konusundan cıkıp taraflar tartışması olmaya başladı

pelletin isabetli gitmesi sadece namlunun kelitesinle ölcülmez
    pelleti arkasından iten parça tam ortalanmamışsa sarjörden cıkarken ve naluya sörerken pellete zarar verir
    şarjör çapaklıysa pellete zarar verir
    namlu girişine iyi avşa acılmamışsa pellete zarar verir
    namlı cıkışına iyi avşa acılmadıysa (crov deniyordu galiba ) pellete zarar verir
    namlu yiv setleri iyi orantılanmamışsa isabeti bozar
    namlu yivleri iyice parlatılmadıysa (pürüzsüs hale gelmediyse) isabeti bozar
    namlu içinde birden fazla şok ( daralma varsa ) isabeti bozar
    namlu ölçüleri tam istenilen değerler arasında değilse isabeti bozar 5.52 - 5.49 gibi haklıma gelen bunlar
    isabeti getiren faktörler hepsi bir bütündür

armsan gazlı -hafif- bence en güzel silahlardan biri özellikle en kundağı - sağlam ama iyi bakım yapılmalı gaz ünitesi tıkanırsa tutukluk yapıyor
    vursan artık tamamiyle stoger oldu : mekanik-ağır-bence pek güzel değil ama sağlam ve tutukluk yapma olasılığı cok az - döner kafalı fişeği daha iyi kavradığını söylüyorlar
    baikal :bildiğim kadarıyla mekanik sağlam vurdum duymazda denir çamurdan cıkar atar ağır diye biliyorum

yaban tv de safir in reklemını yapan biri var sırtında safir yazan yelekle geziyor
    domuzun baldırından köpek ısırmış kendi etrafında dönerek köpeğe yetişmeye çalışıyor köpeğin 4 ayağıda hava da 2 si birden dönüyorlar ;kihhik,
    raklamını yapan adam yaklaşık 15-20 metre mesafeden o domuza 3 el ateş etti hayvan atıcıya bakmadı bile köpek arkasına yapısık kaçtı gitti sonra başka bir adam vurdu onu
    bu görüntüleri gözümle gördükten sonra hayatta safirle domuz avına gitmem
    avcılar derneğinde 55 yaşın üstündeki bi abimiz var lakabı katolok silahtan iyi anlar
    silahtan anlar diye safiri sorayım dedim laf şu " sakın televizyondan özenipte domuz avına onun la gelmeyesin domuzu bilmemde bizi gülmekten öldürürsün "dedi " genç yaşta bu kadar riske girmeye deymez dedi "
    benze safir görsellik,atış talimi ve egomuzu tatmin etmek için bir silah
    safir benimde cok hoşuma gidiyor özelliklede m4a1 e benzediği için ama ben yinede onunla domuz avına cıkmam
    safir kullanan abilerim bana kızmasın bunlar benim düşüncem :)

eser ile hatsanın namlu kıyaslaması sadece benim eser 92 ile arkadaşımın hatsan mod 40 içindir
    bu kıyaslama başka hiçbir silahı bağlamaz

vebley patriot ta da hatsan üretimi namlu var bence cok kaliteli ve ben memnunum

uyumak için yatağa gitmişken aklıma geldi kalkıp bu mesajı yazma zorunluluğu hissettim

yiği öldür hakkını yeme derler

eser 92 benim ilk tüfeğimdi hatta bugun bile nerden aldığımız raftan seçişimi arabaya götürüşümü hatırlıyorum ilk havalı tüfeğimi 94 yılında yani 5 yaşındayken aldı babam tek sorun benim tek başıma kuramamdı hep babam kuruyodu ilk başlarda namlunun altından tutup daha iyi atış yapmamı sağlıyordu ben ne yaptım daha iyi tüfek alıcam diye sattım ama hala aklıma geldikce içim acıyor ;(
    yanlız şunu söyleyim benim sansımmıydı bilmiyorum ama harika bi namlusu vardı sarsıntısı az ve tüfek hafif olduğu için cok güzel gruplar yapıyordu
    hatsandan mod 40 (arkadaşın silahı mod 40 tı galiba kabzeli model) dan daha iyi bir namlusu vardı

tı benim dürbününde artı kılı koptuğunda aynı sistemi kullandım ama ben tel yerine insan sacı kullandım iki ucunda japon yapıştırıcıyla yapıştırdım uzun saç olursa gerdirip yapıştırması hem kolay hemde sorunsuz oluyoy

tüpü yeni taktığında yada atış yaptıktan sonra yapıyorsa tüpü delen parça küçük delik acıyor demektir bir süre sonra fosurdama sesi kesiliyorsa sorun yok demektir
    benim de haklıma cok takılmıştı
    ama benimki tüpü delen parçanın küçük delik acmasındandı

görüntüsü güzel de tam otomatik modunda dikiş makinesi gibi ses cıkarıyor ırrrrrrrrrrr ;lol; mermi ziyan etmekten başka bir işe yaramıyor bence
    ben desert eagle kullanıyorum 18 +1 ama 15 tane doldurup her atış arasında en 1,5 -2 sn ye farkla atış yapmak bana daha güzel geliyor hem silahın sesi net anlaşılıyor

off markasının 5.5 ytl ye satılan sinek -kene savarı var 6 saate kadar sinek 4 saate kadar de kene kovucu özelliği var
    devletin bağzı bölgelere verdiği kumaşlar üzerinde 15 gün etkili ilaç var (televizyonda gördüm) ama tekirdağda bulamadım bilen varmı
    bildiğiniz başka koruyucu ilaçlar varmı

ben şanşlılardanım galiba
    3*9*32 dürbün tek parça ayak ile patriotun üzerinde 0 kayma ile duruyor
    yaklaşık 400 pellet attım
    işin sırrı galiba iman gücünde sıktığım vidaları geri sökemiyorum ;rofl.;