Hasanfuat adlı kullanıcının mesajları

44p pimi en son takılıcak
    44p piminle aynı kalınlıkta boyu tetik sistemi genişliği kadar olcak
    yani gövdedeki 44p pim yuvasının iç genişliğinden cok az kısa olucak
    tetiğe kılavuz takılacak tetik montazı bittikten sonra tetik gövdeye otutturulur sonra kılavuzla 44p pimi yer değiştirilicek

tetiği gövde dışında toplayıp kılavuz yardımıyla gövdeye takmak bana göre daha kolay

dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım
    bendede optima trio var acelen yoksa bende sökerim yaparak anlatmak daha kolay
    evinde bilgisayar varsa msnde kamera yardımıylada yardımcı olmaya calışırım

tetiği hem gövdeye bağlayan hemde dili tutan pim var o beni baya uğraştırmıştı sonra bi kılavuz yaptım hemen takıldı istersin sende dene pimin kendi buyundan daha kısa olucak sadece

12 gr tüpü arkadan sıkıştıran parçayı yavaşca gevşet tüp fossss diye boşalmaya başlıcak biraz beklersin bitince cıkarırsın
    ben bağlantı noktalarını test ederken 2 tüp arcadım tüpü boşalmadan ordan cıkarsan bile co2 cıkış deliği cok küçük acıldığı için bişey olmadı cıkardım yan tarafa koydum fosurdaya fosurdaya bitti
    ama tavsiyem tüp silahın içindeyken sıkıştırma parçasını gevşet bekle kendi kendine zaten 1 dk da bitiyor
    kolay gelsin
    ateş almıyor demişsin tetikmi kitlendi yardımcı olmaya çalışırım

Ben çok sayıda 1.Nesil Patriot ve 2 tane de 2.Nesil inceledim ve 1.Nesil namluları 5,49mm iken , 2.Nesil namluları 5,53 -4 gibi yani aşırı bol.onun dışında yiv-set kombinasyonu aynı,bu da şunu gösterir,yiv-set açmaya yarayan çakıların iyice aşındıkları noktada 2.Nesil namluları üretilmiş,ve dahası Hatsan bu malların %99 u nu ihraç ettiği için 1.Nesil olanların ilk üretilenleri yurda dağıtılmış sanıyorum.

teşekkür ederim abi

2 nesil patriotla 1. nesil patriotun namlusunu karşılaştıran varmı başka bir üstadım aynı dedi herkez fark var diyor ama farkı şudur farkı budur diyen yok veya ben göremedim
    üstatlar fark varsa ne gibi bir fark var karşılaştıran varmı

hocam sanayiye gittiğimde en kalitelisinden yağ istedim 2 çeşit yağ verdiler 1.mavi sakızgibi 2. siyah (bom yağımış iş makinelerin de kullanıyorlar) oda cok uzuyor markaları bilmiyorum bunlar sizce nasıldır uygunmudur
    mavi olanın kilosu 30 ytl (100gr aldım) ;kihhik, satıcı tanıdık kazıklamamıştır diye düşünüyorum ;şrofls;.

88 gr airsource aparatı şu anda satan yer yok ben aramıştım hiç biyerde bulamadım ama poligonda aparat yaptırabilirsin hem 88gr tüp için hem 200gr tüp için 200gr tüp doldurulabiliyor 12gr ile 50 atış yapıyor 200gr ile sen düşün
    200gr tüpü yangın söndürme sistemler ile ilgili yerlerden yada sanayide gaz dolduran yerler var ordan doldura bilirsin fiyatı 1- 2 ytl
    aparat 70 ytl di
    88gr(airsource) aparat 50 ytl ama 88 gr tüpler 12 ytl ve şu anda tekrar dolum yapılmıyor
    bence yaptırmak daha mantıklı
    tüfek ortalama 180 ytl ye geliyor bence değer cok zevkli bir tüfek ve modifiyeye acık ileride güç artışı için yada zaman geçirmek için modifiye rahatlıkla yapılabiliyor pcp alma imkanın yoksa al derim ve yanınada bi tane yaylı güçlü bit tüfek al güçü düşük ama hatsan mod 33 -33s -40 -45 lerle aynı güçte
    yani hakkını yememek lazım zaten güç silahı değil isabet ve seri atış için ama cok zevkli

bence güzel silahlar her silahın göreve ve karakteri ayrıdır
    o kadar param olsa ben almayı düşünürdüm ve bu tarz bi silah alırdım tabiki bunların yanınada bi tane patriot şart
    onlara param yetmediği için 1077 le idare ediyoruz :) gözümde tüm silahlardan daha değerli ;tufey#

daha proje :)
    ama neden olmasın diyerek yola cıktık uzun ve maliyetli süreceği kesin ama olmaz diye bişey yok
    heyer biz yapamazsak ta en azından bir iki deneyim edinip bunları da başkalarına aktarmak yeter

tüfeğin diyer yerlerini nasıl olucağını bulduk derken oturduk nasıl olabilir konuşunda konuştuk tam olarak bu şekil olcak diye karar vermedik elimizden geldiği kadarını yappıcaz
    tabiki üstatların fikirleri lazım