carvin adlı kullanıcının mesajları

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
    Mil-dot sanırım noktalı şekilde ölçeklenmiş dürbün anlamına geliyor(yeni yeni öğreniyorum).Ama yukarıda bahsettiğim modellerde nokta yok sanırım bu da cross reticle oluyor.İkisi arasındaki fark nedir?mil-dot olan uzak mesafe atışlarında ölçekleme açısından daha verimli diye tahmin yürüttüm ama ne derece doğru bilmiyorum.bu arada tüfek 4.5 kalibre.

Bir de örneğin Gamo 3-9x40 modelinin AO / WR / RGB gibi versiyonları var bu harfler neyi ifade eder onu merak ettim.

Atıcılığa olan merakımdan dolayı bir yerden başlamak lazım diyerek bugün bir Gamo CFX Royal sahibi oldum, umarım iyi bir tercihtir.Bugün biraz atış yapma fırsatım oldu ve bir dürbün alırsam daha keyifli olacağı kanısına vardım.Sizin tecrübelerinize danışmak istedim.Bu tüfek için nasıl bir dürbün tavsiyesi edersiniz.Bütçe 300-350 TL bandında.

Tüfeği aldığım mağaza sahibi tüfekle uyumlu olur diyerek Gamo dürbün tavsiye etti.Elinde
    Gamo 3-9x32 ve Gamo 3-9x40 mevcut bunları dampa ayağa ihtiyaç duymadan kullanabileceğimi söyledi ben de size danışmak istedim.Bir de dürbün almadan önce bir süre dürbünsüz şekilde atış yapmam gerekli mi?Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler, Saygılar :)