Mertgrp adlı kullanıcının mesajları

valla havali tüfekle sorunlar tabiki oluyo ama bn bu sistemi anlamiyorum sorun şu ki yeterlilik sinavi veya bi sinava tabi tutup ona göre alinsa da böyle herkes magdur olmasa herkes ateslilerle ne kanunsuz ne ahlak dışı seyler yapiyolar be bu kisiler ruhsatla silah aliyolar ama havalilarla yapilan kötülükler ateslinun yaninda devede kulak bile kalmaz bnm yetkinlik ve yeterliliğin adam gibi yapilip ona göre izin verilmeli akli basinda olan adama havalida sinirlandirma olmamali yasakladik bitti demek tamamen haksizlik

çok haklısınız ancak silah alımını kolaylaştımak da çözümler arasında olabilir suç işlicek adam zaten ruhsatlı silah kullanmamakta hobi amaçlı kaçak getirenlerde var diye biliyorum silah alımı kolay olursa eğer işlenen suçların takibi de daha kolay olur dediğim gibi suç işlemek için alanlar zaten ruhsatlı silah almıyorlar kendini bilmez insanlar yüzünden silah severleri mağdur etmemek lazım

Hocam haksızda sayılmazlar geçtiğimiz yıllarda samsunda evinin balkonunda havalı tüfek ile snipercılık oynayıp yoldan geçenleri vurmadılar mı ama tabiki eğitmek lazım halkı bizim gibi bu işe gönül verrmişleri de yakmamak lazım cezalar caydırıcı olup eğitim ile bu tür atış ve ya av malzemeleri verilmeli yoksa olmaz bu iş hem görüyoruz av ve silah sanayinin en gelişmiş olduğu yerlerden biri amerika'da bizzat gidip gördüm herhangi bir avmye gidip arbaletten tutun havalı silahlara veya yivli yivsiz ateşli silahlara kadar hepsinin gidip alabiliyorsunuz ve bunu avm içindeki bir av bayiden değil spor malzemeleri satan bir dükkanın bir kısmı bu iş için ayrılmış diğer kısımlar futbol basketbol felan niye bu kadar gelişmiş diye düşünücek olursak adamlar kendi silahlarını satıyor kullandırıyor.Böylece yerli av ve silah sanayini geliştirdi halka gerekli eğitimi ver cezaları belirle neden türkiye'de de olmasın

Geçmiş yıllarda evinde arbelet bulundurduğu için ceza alan bi adam duymuştum bunun arbaletten farkı yok hatta daha gelişmiş diyebiliriz silahlar konusunda kurallar çok ağır ama yine de şansımızı denemekte fayda var :D:thumbup: Tabiki Türkiyede arbalet yok mu? var ancak özel koleksiyon izinleri ile koleksiyoncular getirtip bulundurabiliyor yine kullanmalarıda yasak duvara asıp izliyorlar heralde :/

Bilmiyordum ama crosmanın airbow modeli sanki bunu geride bırakıcak gibi görünüyor hem görünüş olarak hemde okun tüfekten çıkış anından hedefe kadar izlediği yol daha etkili olucak gibime geldi yinede balistik raporu olmadığı için türkiyeye getiremeyiz diye düşünüyorum anca uzakdan izlicez gibi görünüyor :thumbdown:

Abilerim crosmanın yeni piyasaya sürdüğü ok Atan pcp havalı tüfeğini gördüğümde çok şaşırdım okçuluk sporu ile ilgilendiğimden sevdiğim bu iki sporu birleştiren crosmanı tebrik etmek lazım ancak kafamda bir soru var bazılarımızın bildiği gibi arbalet (crosbow) Türkiye'de yasak neredeyse aynı işi yapan bu crosman pcp tüfek de Türkiye getirilmesi yasaklanır mı ?
    İncelemek isteyenler
    http://www.crosman.com/airbow
    Tekrardan crosmanı tebrik ederim muhteşem çalışma olmuş :thumbup:

Tabii ki bir aa ile kıyaslanamaz ama dğerlendirin bence;
    Faturalı Ft'ye Uygun Kozmetik 10/9 Ekiz Regülatörlü Hatsan AT44 LW Single Shot 4.5mm +2 kutu JSB 8.44 +Moderator +Hamster Ayak

Uygun fiyatlı bir tüfekle başlayın, asıl bütçeyi iyi bir dürbüne saklayın. Tüfekler gelip geçer ama iyi bir dürbün hep sizinle kalır.

bilgi için teşekkürler bende sizin gibi düşünüyorum At44 istememin sebeplerinden birtanesi de yerli üretim olması şuan yapmış olduğum okçuluk sporunda da her zaman yerli üretimi desteklemek için mümkün olduğunca yerli üretim malzeme kullanıyorum inşallah kısa Zamanda bir Hatsana sahip olucam