burdurlu22m adlı kullanıcının mesajları

arkadaşlar özel sektörde çalışmaktayım silahıma ayıracak pek zamanım yok sadece pazardan pazara atış yapabiliyorum :( geçen pazar yapacaktım gurupman lakin 100 metre atacak yer bulamadım birazda avlanmaktan vakit bulamıyorumm.. ;kihhik,
    bugünde yağmurlar başladı malum hafta sonu nası olacakk bilemiyorum yineden umutları yitirmenin bir anlamı yok en kısa zamanda gurup çalışmalarına başlamayı düşünüyorum ........ ;şrofls;.;şrofls;.

ben Evanix kötü demiyorum. Amacı için tasarlanıp-üretilmiş Hatsan'dan kaliteli bir havalısilahtır. AAmı Evanix'mi diye sorulursa bunun tek cevabı vardır. Gelmeden seneler öncesinde zaten av silahı olması, istikrarsız olması, tetik ağırlığı ve atış hızının sürekli düşmesi nedeniyle benim tarzım olmadığını söylüyordum. S10lar için atış grafikleri yayınladığında hem tetik ağırlığının düşürülmüş olması hem yayımlanan atış grafiklerini görünce "galiba bu olmuş biraz" diye düşünmeye başlamıştım. ancak silahı alıpta kişiler atış hızlarını ölçüp yayımladığında, satıcı sitelerdeki atış eğrilerinin reklamsal olduğu ortaya çıktı. eğer 20-30 metreye atıyorsanız 1. atışla 18. atış arasında 100fps hız farkı olması önemli olmayabilir . ama 100 metrede bu çok farkeder ve ya 10 atışta bir doldurmanız, yada sürekli daha yukarı nişan almanız gerekir.

sonuçta evanix küçük av hayvanlarına atmak için (ülkemizde yasaktır) 30 atışa yeterli olsada, 2-3cm çapında bir hedefi aynı sıfırlamayla vurmak için 10atışta bir doldurmanız veya her atışta daha yukarı nişan almanız gerekir ki bu nedenle silah "benim tarzım değildir" ve AA ile hiçbir şekilde rakip olamaz. yeri gelmişken bence FX, HW vs. de rakip olamaz.

RaptorX arkadaşım ben senin Evanix i kötülediğini düşünmüyorum zaten burada ki yazından silahın olumsuz yönlerini bana söylediğini düşünüyorum. Söylediklerinin hepsinde haklısın ben bu silahı almadan öncede forumun altını üstünü getirdim. Bütün artı ve eksi yönlerini senin kadar iyi bilmesemde biraz biliyorum.
    Ben pcp konusunda daha çok yeniyim. Hatsan hayatta almam ağzımda kötü lafım var (mod 125 den dolayı). Evanix alma sebebim işte bu yüzdendi Hatsandan daha iyi olmasıdır. Ben forumda Evanixin bozulduğunu yazan bir arkadaş göremedim oysa hatsana bakın her başlıkta AT44 var . Neyse uzun lafın kısası..
    Şuan ben bu silahı taksitle sıkışarak aldım ileride borcu bittiğinde güzel bir regületör çalışması yaptırmayı düşünüyorum eğer olursa serdar abiden Namlu değişimide LW olarak isteyeceğim beni kırmaz yapıverirse güzel bir modifie ile güzel ve başarılı bir silah olacağına inanıyorum...arkadaşlar
    Saygılar...

bu özellik sizi bu hobıden sogutabılır.yanı bır yere nısan alacaksınız,ve neredeyse her atısta bır atıs noktanız assagı kayacak.keske cok guclu olacagına,stabıl olsaydı

arkadaşlar eva bu kadar kötü bir silah değil emin olabilirsiniz hem 10 atışta bir doldurulaak die de bir kaidesi yok 200 bardan 150 bara inesiye kadar 30 mermi rahat sorunsuz atıyorum istikrarıda gayet güzel (tabi 100-150 metre denemedim ) yeni başlayan arkadaşlar için ideal ve bütceye de gayet iyi .....

Nisancı arkadaşım burdurun neresindesin bilmiyorum sana özelden mail attım istersen tanışırız silahı yakından görme ve kullanma imkanı verebilirim sizin için ..........

bende senin gibi çok arasında geldim gittim arkadaşım.. geceleri gözüme uyku girmedi düşünmekten ama sonunda evanixde tercihimi yaptım iyikide yapmışım eğer sende benim gibi yeni başlıyor isen evanix seç başın ağrımaz diyorum karar senin tabikide.....

Evet erdemin dediği gibi yatagun moderatör ses kesmede ve teknik anlamda gayet başarılı. Bir tek negatif yönünü gördüm o da iç mekanizma dizaynından dolayı biraz ağır.

abi dürbünle birlikte silah zaten çok ağır birde moderatör takınca iyice ağır olacak :(:(:(:( desenize ....... ;$.,;$.,

FX Royale silahının ucundaki aynı boyda aynı şıklıkta ve aynı verimdeki moderatörü silahım olan Evanix S10 a nereden temin edebilirim .....malum silahımın sesi çok yüksek sesini kesmek istiyorum arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz_________________?

Benim aldığım Evanix Bil. Bolt Action (üstten) tavsiye ederim fiyatıda uykun peşin paran varsa çok cazip 1400 herşey dahil içnde eline alınca kullanmaya başlıyacaksın tüpmüş pompaymış dürbünmüş uğraşmazsın bence bu senin işini rahat görür fx kadar istikrarlı olamasada hatsan gibi kafanı ağrıtmaz seni idare eder ....

Saygılar ....karar sana kalmış ;avci;

Evet, çünkü senin ifadende etekler girerken sıkıntı yaşıyorsun, pelet eteğinin oturduğu yerde havşa olmasının hiç bir sakıncası olmaz.

evet serdar abi benim etekler oturmuyor şarjörün içine uçları dışarıda kaldığı için şarjör zorlanıyor yatağa girerken hatta pellet etekleri kesiliyor bıçak gibi ...
    galibe sizin tabirinizle etekler dahi şarjörün içine gömülüp girecek dimi___?
    olmazsa birazdan doldurup fotolarını yayın yapayım....

Tüfeğin şarjörü dar, o sorunu ben de fark ettim. Ayrıca çekiç yayı ayarını kundağa sıfır girecek kadar gevşettim denemek için, 16 grain pelleti 150 barda 1003 fps hızla attı. Geniş denemesini yapamadım fırsat olmadı, ama şarjörde sıkıntı var. Deliklerini büyütmek gerek ;#taban^l

arkadaşım deliklerde sorun yok pelletler hiç zorlanmadan giriyor fakat pelletin son arka kısmı şarjör alanına girerken sürtülmeden dolayı zedeleniyor ve istikrarlı atış yapamıyorum pelletler saçma sapan yerlere giiyor sıkıntı büyük, group yapamıyorum.......Birde şarjör döndürme mekanizması kesinlikle bozuk değil dediğim gibi dynamic pelletlerile şarjör ve mekanizma gayet güzel çalışıyor sorun yok .........
    buna çare olarak...:

Deliklerini tornada hafif genişletsek sorun ortadan kalkarmı___? :him:s:him:s
    Yada yeni şarjörmü satın almalıyım .... :him:s:him:s:him:s

''Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır '' derlerya hatsanda bi yiğit işte ... ama ticaret yönünden piyasada nasıl dağılacağını iyi biliyor lakin silahlarını sevmiyorum mod125i beni öldürdü bitirdi tek kelime ile 1 kutu ince mehmetle 5 metredeki noktayı göbeğinden vuramadım lanet olsun dedim sattım hemen bidahamı eve bile uğratmam....... :Bal:taC::Bal:taC::Bal:taC:X(

arkadaşlar küçük 1-2 sorunum var şu namlu oringini takamadım yardım edermisiniz.... basit bi yolu yokmu takmanın sabahtan bu yana uğraşıyorum daha takamadım......:him:s :him:s

bi sorunda .......!

Gamo / Pro Magnum Pelet / Pro Magnum 5,5 1 Adet
    Gamo / TS 10 - 22 Pelet / TS.22 (5,5) 2 Adet
    Gamo / Expander Pelet / Expander 5,5 1 Adet

olmak üzere 4 paket pellet aldım fakat şarjörü dolduruyorum düfeğime takarken zorlanıyor hatta üstlerini bir bıçak gibi kesiyor sihın köşeleri, bolt kolunu assıldığım zaman sıkı olduğu için şarjör dönmüyor, sizlerde de böylemi oluyor acaba yoksa benim silahımın şarjör yeri darmı yapılmıştır ...... :him:s:him:s
    oysa pro magnum pelet lerin arkaları çok harika ama onlar dahi sıkışma yapıyor çok zorlanıyorum ... X(
    Yanlız Dynamic pelletler çok harika saat gibi çalışıyor şarjörü .....

Acil bilgi üstadlar...... x;.zx;.z

1=)silahla birlikte gelen dynamıc paletler sureklı sorun cıkardı atıs sırasında şarjörden cıkıp boldu sıkıştırıyor
    cok canımı sıktı sılah problemli sandım daha sonra dıana paletleri denedim sonuc mükemmel.
    2=)şu an icin tek sıkıntılı olan şey tüpe hava basmak gercekten insanın canını okuyor . tetigi cekerken aklımdan tüpü doldurma eziyeti cıkmıyor elim titriyor hava az gitsin diye ;kihhik,

Öncelikle yeni silahın hayırlı uğurlu olsun kardeşim...allah kazasız belasız atışlar nasip etsin... ;şrofls;.
    şimdi gelelim düşüncelerine ..;

1=Dynamic pelletlerle ben hiç sorun yaşamadım aksine çok memnunum pahalı olmasa hep o pelletlerden kullanırım mod 125 in kıramadığı kiremitleri o mermiler ile 3 parçaya bölüyorum ve hatta yeni kiremitlerde tek delik yapıyorum :)...isbetlilik konusunda da çok harikalar bu benim düşüncem tabi seni bilemem... ;keyf;

2=Evet hill pompa ile 50-100 bar arası rahat basılıyor 150 kadar bastığımda ise pompa ısınınca 5 dakika bekliyoum soğuduktan sonra 200 e çabuk geliyor ama biraz sert tabiki bu düşüncene katılşlıyorum.....

tüfeğimde tek sorun biraz sesi dediğin gibi yüksek o kadar kadı kızındada olur diyorum ....
    birde bol kolunda sorun yaşadım vidası gevşediği için bolt kolu elimde kaldı eve geldim ve alyan anahtarla sıktım 1 haftadır kullanıyorum sorun yaşamıyorum....:)
    Bende borcunu biraz ödeyeyim 1 tane moderatör alamayı düşünüyorum şimdilik silahın sesi beni cezbediyor.... ;avci;

bende düşürmek istiyorum arkadaşlar ....
    arkadaş webleyi 600 den 400 e düşürtmek istiyor , ben evanix silahımı 1000 fps den 600-700 fps ye düşürüp atış sayısını 40 dan 60-70 e kadar çıkarmak istiyorum........ x;.z

Yok canım genele sordum belki bir bilen çıkar, benimkisi nasrettin hoca misali göle yoğurt çalıyorum, ya tutarsa. Yani uğraşmadan birisi yazıverirse ne güzel olur :) Biz de uygularız.

TheNightHawk kasten mi sordun bilmiyorum ama :) arkadaşımız bu konular hakkında bellki şimdilik acemi.

:D İlker arkadaşımızın dediği gibi ben bu konuda daha çok yeniyim arkadaşlar açıkcası hiç birşey bilmiyorum daha o dediğiniz yayı görüntüsünü dahi bilmiyorum ;kihhik, ama herşey yavaş yavaş öğrenilecek sizlerin sayesinde ......Thenighthawk arkadaşım sen şimdilik kendine bitane yap..... daha sonra bitanede benim tüfeğe yapalım olmazmı ..... g;$ig;$ig;$ig;$i