LittleBoyFatMan tarafından yazılan gönderiler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

Crosman larda BB nin namluya yüklenmesi manyetik etki ile sağlandığından bu silahlarda çelik bilye kullanmalısınız...
    Ancak çelik olması sizi korkutmasın çünkü bu çelik bilyeler namluya zarar vermemesi ve havadaki sürtünmesini azaltmak için nispeten daha yumuşak alaşımlarla kaplanır ( Örneğin bakır gibi )...
    Ben kendi silahımda hemen hemen ilk günden beri BB kullanıyorum... BB ile yaklaşık 2000 atış yaptım, isabetlilikte veya performansta bir değişim gözlemlemedim... BB kullanmak bir sorun oluşturmuyor...
    BB sert yapısı sebebiyle hedefte daha ciddi tahribat yapıyor olsada uzak mesafelerde cayroskobik dengesi zayıf olduğundan etkisiz kalıyor...
    Uzak mesafe atışlarında palet tavsiye ederim... Yakın mesafede de BB nin hızlı yüklenmesi sayesinde yapılan ard arda seri atışların keyfi bir başka....
    Birde BB kullanırken yapılan atışlarda mutlaka gözlük kullanılmalı çünkü BB ler beton gibi sert zeminlere çarparak muazzam sekmeler yapıyor...

Aynı silahla ilgili bende kulakdan dolama birkaç laf işittim...
    Ancak duyduğum kadarıyla silah tepmesiz değil...
    Tepme sebebiyle dürbüne gelen kuvveti, sarsıntıyı azaltmak için dürbün kanalında, dürbüne gelen etkiyi azaltacak bir uygulamaya gitmişler...
    Yani, Dürbüne gelecek etkiyi azaltacak darbe emici bir sistem diye duydum...
    Tekrar söylüyorum kulaktan dolma bilgidir...
    Dilerim yanlış duyumlar almışımdır da yukarıda bahsedilen fiyatlara tepmesiz silahlarımız olur...

8,3 L motora sahip bir aracın vergi dilimleri şöyledir:
    1-3 yaş............. 12.697
    4-6 yaş............. 9.522
    7-11 yaş............ 5.641
    12-15 yaş.......... 2.538
    16 yaş üzeri......... 986

Dodge Ram SRT-10 modeli 2004 ve 2006 yılları arasında üretilmiş. bu durumda vergisi en az 9.522 ytl olmalı.
    Bu da ayda yaklaşık 800 ytl vergi yükü eder. Ayda 800 ytl vergi verecek birinin yakıt maliyeti hesabı yapması biraz tuhaf değilmi?

Ama sizin bahsettiğiniz model Dodge Ram Magnum V10 8,0 L ise bu model 1994 ve 2002 yılları arasında üretilmiş, onun da vergisi en az 2,538 ytl olmalı. Bu da ayda 210 ytl vergi yükü getirir.

Böyle bir araç alınacaksa yakıt tüketiminin yanında vergi yükü de iyice düşünülmeli !

Dodge Ram modelinin tüm jenerasyonları burada mevcut:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dodge_Ram

Alıntı:

İnanılmaz büyük atış enerjisi sebebi ile silahın şarjor ve yükleyici
    mekanizmaları bulunmuyor, her seferinde sahra topu misali hazneyi
    açıyor, kovanı çıkarıyor, yenisini koyup kapatıyorsunuz.
    Çekirdek Boyutu : 20x110mm
    Çalışma Sistemi: Elle kurma, elle yükleme
    Namlu: 920 mm
    Ağırlık: 19.2 kg
    Boyu: 1330 mm
    Menzil: 800 metre
    Namlu Çıkış Hızı: 850 m/s