Posts by blodnigt

evet anlattığınız olabilir fakat yani bukadar pcp tüfek var turkiyede bunun başını çeken 2 tane firma var. Tüp dolum makinası yapabilirler ben kendimden örnek veriyorum pcp tüfek aldim geri iade ettim cok-da severek aldim kral jumbo. Sırf 300 bar scuba dolumu yaptiramadigim için imkansızlıktan. Yine kırma namlulu kalite bir tüfek alicam o şekilde devam edicem hobiye. Artık dürbün bozmayan gurupmani güzel bir tüfek önerilerinizi bekliyorum siz değerli hibidaslarimdan

Herkez bildiği şekilde yardımcı oldu. Yalnız hiç bir pcp üretimi yapan firma kompresör üretmiyor. Ben pompa ile başladım. Bir zaman sonra 230 bar denk geldi uygun fiyata aldım. Sonra geniş hacimli tüp alınca 300 bar aldım. Bazen itfaiye doldurdu. Bazende kargo ile dolum yaptım. Kaç senedir böyle devam etti. Bir arkadaş dünya para verdi kompresör aldı geçende. Pcp ye 5 sene oldu başlıyalı. Onca zaman bu kahrı çektik. Şimdi siz istiyorsunuz armut dalda piş gel ağzıma düş. Pcp zahmetli geldi. Kırmalı olsun dürbün ayarı bozmasın VS.. Kırmalı tüfeklerin yaylı olanlar dürbün bozar. Pistonlu olanlar da daha azdır. Dampa ayak alsanız iyisinden en az 300. Yaylı için bir dürbün alsanız 500 birde tüfek 600. Ortalama 1200 1300 gözden çıkın. Ha 500 de alırsınız ama ne kadar saglıklı olur bilinmez. Pcp 18 gr 900 fps ile atarken kırmalı 700 ile anca atar.. Piyasada onca çeşit var. Açın YouTube izleyin videoları. Anlatan var.

Gümrük vergi VS orasını bilmem. Hawke bir dürbün burda 400 dolar iken orada 600 dolardı. Vector hemen hemen aynı. Ve bizim burda aldığımız Hawke olsun diğerleri olsun Çin yapımı. Ama orijinal. İşin doğrusu çok çeşit var. 3 4 dürbün getirdim ama Hawke netliği hiçbirinde yok. Şuan 500 tl lik Çin işi kullanıyorum. Memnunum. İlerleyen günlerde kur düşerse riske girip 150 200 dolarlık bir ürün bakacağım. İnşallah takılmaz. Çinde 6.24 dürbünler 45 dolar. Burda biraz baktım da 100 dolara satan bile var aynı ürünü. Arada bazen çok uçuyor fiyatlar. Gönül ister herkez alsın ordan ama takılma işi hep sıkıntı. Bir çok arkadaşımın takıldı. Takılmadan gelen oldu. Bir arkadaş kompresör aldı geldı. Diğer arkadaş aldı gümrükte kaldı. Evrak vergi derken 1500 tl ye gelecek ürün 3000 oldu.

evet çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için. Rizede 300 bar scuba dolumu yapacak bir yer varmı onu araştırıcam bakalım bulabilecekmyim. Bulamazsam artık tüfeği iade edip hatsan flash alıp pompa ile kullanırım napalim. Flash için pompa ile kolay dolar diyorlar..😑

Dolumu sıkıntı etmeyin. Daha once ben kargo ile dolum yaptırıyorum. Daha yeni burda dolum yeri açıldı. 1 tüp ile 130 bara düşene kadar 2000 üstü atış yaparsınız. Ben pompa ile başladım. Açıkcası pompa tavsiye etmem. Bu benim görüşüm.

dürbün takılma işi şans işi. 800 tl lik dürbünde geldi 300 tl lik olanda. fiyat 25 dolar yazdırdım. ama o anki gümrük memurunun kontorl edip etmemesine bağlı açıkçası.
    Acil dürbün bulmam gerekiyordu. aliexpresteki 45 dolarlık ürünü av bayinden 75 dolara aldım.tabiki çin ürünü daha uygun. Takılma ihtimali her zaman var. Emitasyon ürünler çin de daha uygun. orjinal ürün ise tr den daha pahalı optiklerde .

herkese merhaba arkadaşlar.. Yeni bir kral arms pouncher jumbo 5.5 havalı tüfek aldim bu benim ilk pcp tüfeğim oldu.. yaylı tüfekleri bir kenara koyup artık biraz pcp kullanmak istedim insallah kazasız belasız kullanmak nasip olur. Siz değerli arkadaşlardan ricam 230 bar 6.67 litre bir tüplü bu silahı kaç defa doldurabilirim tüfek 200 bar ve 430cc. Sizin önereceğiniz bir scuba varmı teşekkürler iyi akşamlar.

dolum hesaplayıcıya göre teorik olarak 16 17defa 120 200 bar dolum yapar diyor 6 lt 300 bar tüp. özelden iletişime geçerseniz yardımcı olurum.

Merhaba büyük hacimli tüfekler için 6 lt 300 bar en iyisidir. 230 bar tüp parasına 300 bar temiz 2. El tüp almanız daha iyi olur. Bu konuda yardımcı olacak tanıdıklar var.

Anladım.Flashpup sanki başlangıç silahı gibi bir silah.airmax daha doyurucu gibi geldi bana.kararımı verdim eğer herkülesin pup olanına regülatör eklenmezse airmax alacağım.istediğim bütün özellikler airmaxte mevcut.burada grupmanlarını ve kendisini paylaşacağım.

en uzun kullandığım havalı airmax 1 yılı geçtı. bir ara kuzenime verdim ama oda tüp dürbün alamayınca geri almak zorunda kaldım. . Bt65, nova, kral maxi , jumbo , pro 500. Galatian ve aa s510 bunlarıda kullandım ama 2 3ay.bunların içinde bir ay içinde sattığımda oldu. ağırlık hiçbir zaman sorun etmedim. ilk isabet sonra stabillik fps olarak sonra kurma koluna bakarım.farklı silahlarla olsada airmax videosuda mevcut.
    kendi yaptıgım hedeflere 50 m atışlar