UtkuDoga adlı kullanıcının mesajları

30 mm dampaya ihtiyacım var ve hiç bir yerde bulamıyorum.acaba yatagundan 1 inç lik modeli alsam ve bunu kaynakla filan 30 mm cevirebilirmiyim malzeme müsait midir buna?

Sayın crow

öncelikle bilgileriniz için teşekkürler.Benim reticle konusunda kafama takılan paralaxla mesafe tahmini yaptıktan sonra dürbün ayarını değiştirmeden mildot da noktaları kullanarak nişan almak.Sizce bu çok gerekli birşey değil mi?

bilgileriniz için teşekkür ederim.

bide bu dürbünlerin kronik bir sorunları filan var mı?

ya da yine bu özelliklerde tavsiye edebileceğini başka ürünler var mı?

birde bu artıkıl ışıklandırması gerçekten önemli bişey mi?yani buna ihtiyac duyuluyor mu?eğer duyuluyor ise hangi hava şartlarında ihtiyaç duyuluyor?

birde önerileriniz üzerine bushnelli tekrar inceledim fakat multi-x reticle diyor.peki bu reticle tipiyle mesafe tahminini nasıl yapıcaz?sadece moa ile mi yetinicez?mildot daha kullanşlı değil mi?

HW 97K da kullanmak üzere dürün alıcam fakat bir kaç dürbün arasında kararsız kaldım.Seçnekleri aşağıya yazıyorum.Bu dürbünlerin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?Bu arada dampa ayakla kullanıcam.

1)Walther - 3-9x40
    2)Bushnell - Sportsman 4-12x40
    3)Gamo AO 4-16x50
    4)Leapers 4-16x50 AO MD

Birde bu leapers yandan paralakslı mıdır?Eğer öyle ise side wheel takılabilir mi?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler