özcan adlı kullanıcının mesajları

Sevgili ustalar bu gün bir tornacı abiyle mulakatımda bana muzzle konusunda şöyle bir öneride bulundu.

Derlin diye adlandırılan yüksek ısılara dayanıklı demir metal kadar sert bir maddeden bahsetti.Bunun hem işçiliğinin kolay olacağı hemde daha hafif olacağı yönünde bir söylemde bulundu.Bu konuda bilgisi olan arkadşlardan yardım bekliyorum.

üstelik hiç webleyin ucundaki muzleyi sökmeden ek olarak yapılacağı kanatindeyim sizin fikriniz nedir.

Birde ben AA AIR ARMS pellet aldım bunu kullanmak sorun olurmu.Tabi berbaerinde DIANA HIGH POWER ve ucuz pelletlerden aldım.1000 atışı doldurmak dürbün için ucuz pellet aldık sorun olurmu namlu açısından...

ALINTI SAHİBİ; MASTER

muzzlebreak in ucundaki parcayi sokup (20 dis) 10 santim uzunlugunda 22 cap karbonlu teflondan(namluyla neredeyse ayni renkte ) bir susturucu eklediginizde hem goruntuyu bozmadan hemde silahin agirligini artirmadan susturucu sahibi olabilirsiniz.22 cap teflonun namlu tarafi ve cikis agzini 8mm icini ise 18mm(2mm et kalinligi kalacak sekilde)yaptirirsaniz ses %40 oraninda azaliyor.

Peki tamamen yada %80 lere veya sadece mekanızma sesine kadar bu yöntemle susturmak mümkünmü.?Hiç özelliğni bozmadan sadece ucundaki vidayı söküp Mustafa abinin dediği gibi bozmadan ona göre bir susturucu yapılabilirmi? yada Mustafa abi senin bununla ilgili bir çalışman olacakmı.satışa sunulsa herkes de bedelini ödeyerek buna sahip olsa nasıl olur acaba abii. ;tese;kkur

Bana göre tek sorun şimdilik sesi bunu da kestikmiyidi deme keyfimize durmadan atışlar başlardı.Apartmanda olunca biraz sıkıntı oluyorda. :)

Teşekkürler Mustafa abi açıklaman için.

Bu arada bu gün veli abiden pariotumuzu da aldık ve yanında da walther 3-9X40 dürbünde aldık.Ama enaz 500-1000 adet pellet attıktan sonra takılması gerekir dedi bizde eyvallah dedik.Böylelikle artık kararsızlığımızı bu siteyi yarım da olsa hatmettikten sonra tek saçmamıza bu gün kavuştuk hemen evde depoya daldım ve yaklaşık olarak 15-20 tane attım.Fırsat buldukça aşağı inip depoya biraz kas yapmak adına atışlar yapıp tüfeği alıştıırıp tabi kendimizide ondan sonra dürbünümüzüde takıp daha iyi ve güzel atışlar yapmaya başlarız inşaallah.

Şimdi geriye bu silahın bakımı ve temizliği kaldı.Bu arada FX hayallerimde bitmiş oldu.Öyle tüp müp uğraşamayacam ben zaten keyfi amaçlı alıyoz hanımıda zor ikna ettik bu son dedik oda bilirim ben senin sonlarını dedi bizde yuttuk ama gerçekten ilk ve son olur umarım yoksa artık tatsızlık çıkacak neyse arkadaşlar ve abiler özelliklede ;

Sevgili Mustafa abime burdan sizlerin huzurunda birkere daha teşkkür etmek istiyorum kendisine.Bizlere ,sabırla dinleyip yazılarımızı okuyup zaman ayırıp aydınlatıcı bilgiler verdiği için.Allah ne muradın varsa hayırlısından versin abi. :D :thumbup: :D ;tufey# x;.z

Sevgili Mustafa abi ve diğer ustalara;

Webley patriot un hızı ve performansı genel bir yorum olarak incelediğimizde fiyat bakımından iyi bir tüfek olarak karşımıza çıkıyor.Genelde sorulan sorular ve yorumalrı okuduklarıma göre bu silahın tepmesi var ve sesi de.Peki bu tepme engellenirmi diye bir soru yöneltmek istiyorum ama şöyle bir yorumunuz u okumuştum evet yay tutucu ve keçelerle modifiye edilirse azalabileceği veya ben eğer ben yanlış okumadı isem,ama hızı ve performansının değişeceğini söylemiştiniz.Bu konuda sadece silaha genel bir bakım yapıp buda yeşil gresle yağlayıp tekrar takılıdıktan sonra performansının ve vuruş isabetliliğinin artacağını da söylemiştiniz.

Şimdi benim kafamda yorumları okuyunca acaba bu silah gerçekten güçlü olduğu için mi tepmesi fazla, eğer böyle olursa ki yorumlarınzda ve arkadaşlarında var zaten yorumu dürbünlü olarak dürbün seçiciliği gerekir denmişti.Bunun için bir modifiyeye gerek yok denmişti.ama tepme azaltma yoluna gidilirse bazı özelliklerinden vazmı geçmek gerekiyor.Biraz akarışık oldu herhalde ama abi aklıma geleni yazdım kusura bakmayın. :)

Mustafa abi yaa şu fx T12 nin görüntüsüne ve atışalrına hastayım abi yaa baktıkça içimden başka bişey gelmiyor ama nasıl etsek bu ön sipariş için bir yazınızda okumuştum abii 10 ocak son gün gibi falan bu tarih kesinmi bir beklentiler var belkide bu görüntülerden sonra dönerim gibi geliyor.T12 nin görüntüsü beni çok cezbediyor abii yaaa nasıl bir tüfek bu hasta oldum valla burda zaten hastanede çalışıyorum;gidim kendime bir serum falan takdirim bari tansiyorum mu düştü neee... ;tufey#

Valla bu PCP silah lar piyasayı baya bit etkileyecek gibi ama ben kendi adıma konuşmak istiyorum;Doğrusu ben cesaret edemiyorum.Nedeni ise daha webleyi eve götüremedim ki hanımdan dolayı #hims eğer böyle bişey yapsak herhalde bizde sokakta kalırız. ;atlı{#

Birde bu tüp müp işi semeriyle seksene patlıyacak.Ama bir yandan seri atış arka arkaya atışlar hani cezbetmiyor değil.

Napalım kedi erişemediği ciğere mundarmıırış zaten demiş ya bizde şimdilik öyle gibi.Hele bir başlangıç olarak zevkini alalım zaman neyi gösterir belli olmaz.Bakarsınız HW 100 ler biraz daha düşer fiyatı, ama ağırlığının düşeceği yok zaten napalım bizde gün gelir onlarla ateş etme imkanı buluruz inşaallah.

Şimdiden şipariş veren arkadaş ve abilere hayırlı olsun der hayırlı atışlar kazasız belasız olması dileği ile Hepinize Allah sabır versin beklerken derim... ;tufey#

:) Teşekkürler Mustafa abi ve vassili abiler;

Seninde dediğin gibi aynen katılıyorum zarar verme korkusu.Ama Mustafa abinin de dediği gibi biraz sabırdan birşye olmaz.Zaman herşeyin ilşacıdır.Bekleyelim biraz daha.Ama bur arada yüzeysel olarak bir birlgi sahibi olma yolunda ufak tefek temizlikler yapılabilir.gerçi dikkatli biriyimdir.Kendime güveniyorum ama bizim göremediğimiz bir incelikler olabilir belki o yüzden biraz tedirginlik var sadece.sıfır hatayla çalışmayı seven biriyimdirde biraz...

Sevgili Mustafa abi ve diğer üstad arkadaşlar bir ricada bulunsam bu patriotların sökümü geri takılımı ve yağlanması ile ilgili bir video çekebilseler bizde bazı ayrıntıları atlamadan kendimiz pratiğimizi geliştirsek nasıl olur diye düşünüyorum.

Birde ben hala tüfeği eve getiremedim bizim hanım bey in duygusal bir anını yakalayıp ondan sonra ufaktan bahsedip öyle getirecem eve şuan veli abide kutuda duruyor.Yazılanlardan ben şunu anlıyorum ve içimde şöyle bir his gelişti istemeden.Sanki bu silahı alınca söküp dağıtıp tek tek yağlayıp (yeşil gresle) geri toplayıp ondan sonra atış yapmak gibi bir ifade oldu.ama ben anlamadığım için fazla gerçi teknik olarak el becerim iyidir ama bir yanlış yapmaktan çekindiğim için el sürmekten de çekiniyorum.bize aydınlatıcı bir video olsa belki baka baka yaparım gibi geliyor.Ne dersiniz sevgili abiler ve üstadlarım...

Sevgili arkadaşlar bu gün akşam evde walther cp 88 ile metre ile ölçüp tam 10 metreden atış yaptım.

Souçlar;

ilk atış pellet crosman 4.5 mm ile

ikinci deneme pelleti ve sonuçları ( Gamo power pellet 4.5mm )

Yorumlarınızı bekliyorum.Selamlar...

[Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/4835/rs216232iw5.th.png] [Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/7184/crosmansamana3.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/7823/th974398ga1.jpg] [Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/9395/gamopeveraltnlz7.th.jpg]

Bende bu site sayesinde bişeyler öğrenmeye başladım.Başta Mustafa bey olmak üzere tüm üye arkadşlara aydınlatıcı yorumlarından dolayı tekrar teşekkür ederim.Gerçekten bilgi paylaşıldığı zaman güzeldir.Para herzaman kazanılır.ama bilgi herkesten yada heryerden kazanılmaz ve en önemliside arkadaşlık dostluk ve paylaşım sitesi olması burda herkesi biryerlere sürüklüyor.Herkes artık bilinçli bir havalı silah sahibi oluyor.Bu yüzden tekrar herkese teşkkürler... :D