özcan adlı kullanıcının mesajları

Sevgili Mustafa abii bir yazınızda şöyle yorum kullanmıştınız;

"PCP lerde çap arttıkça verim artar,örneğin 17grains pelleti modifiyesiz AA S410 900fps hızda atarsa,aynı silaha 6,35mm namlu takılıp yine 17grains fakat 6,35mm pellet ile test etmemiz halinde minimum 150 - 200fps hız artışı olacatır"

Bu olay Co2 lerde de geçerlimi yani Cp88 4.5 mm değilde 5.5 yada 6.35 olsaydı aynı sonuçları almak mümkünmüydü...

Birde diyelimki S&W 8'' aldık diyelim bunu 10'' 5.5 mm veya 10'' 635 namluya çevirmek yada değiştirmek için nasıl bir yol izlememiz lazım yada nerden temin edebiliriz.Çünki bunlar Veli beye standart olarak geliyor yani yedek namlu ve pellet farkı için ayrıyeten bir parça modifiyesi bilidiğim kadaraıyla gelmiyor acaba geliyorda biz mi bilmiyoruz yada sipariş mi ettiriyoruz.Eğer dediğiniz gibi ise 10'' 6.35 mm pelletle S&W çok daha iyi sonuçlara imkan sağlıyor demektir ki bu da bizim istediğimiz bir sonuç olur güç olarak.Birde İnsan bu işin içine girince biraz daha güçlü habirazdaha etkili olsun diyerek sonu olmayan bir yolmu yoksa bu...

Walther CP88 4.5 mm ile bu gün bir test yaptım.

Sonuçları biraz beni şaşırttı;

kola kutularından oluşan arda arda sıralanmış 16 kutu koydum ve yaklaşık 1.5 metreden atış yaptım.Kutuların içi boştu.Ama gördümki sadece 7 tane sini tam delmiş 8. kutuyu ezmişti.Ben daha fazlasını beklerdim ama biraz benim için üzücü sonuç oldu.Üstelik bunu altın pellet ile denedim.Normal pelet ile atış yaptım gamonun peleti ile sadece 5 kutu yu deldi ve altıncıda biraz eğilme oldu.Altın pellet ile güç ve etkisinin gerçekten etkilediğini daha iyi gördüm.

Çok fazla bilgim olmamakla beraber acaba daha uzun mesafeden atış yapsaydım saçma hız kazanırmıydı bunuda ustalardan duymak isterim.şimidilik söyleyeceklerim bunlar walther CP88 Co2 4.5 mm hakkında... u½%;airgunturk.com/attachment/601/

Sevgili Mustafa abi bende böyle bir konu açmak istedim ama tam olarak markalar ve ve özellikler hakkında fazla bilgim olmadığı için gerçekten denenmiş tecrübe edilmiş kişiler belli başlı markalar altında isim yani mark adı yazılarak mesela;gamo 4.5 veya 5.5 gibi seçenek etkili menzil seçilme sebebi fiziksel görünüş özellik den ziyade oda önemli ama tercih edilme sebebi şeklinde ben uzun yazayım sizde daha tecrübeli olarak şu marka şu pellet mm falan sebebi veya tercihen kullanılması özellikleri anlatılsa direkt olarak benim gibi bu işlerde çok yeni biri olarak tek saçma konusunda her marka silahın kaç mm pellet de kaç metre uzağa ve etkili menzili var ankete bakarak bilgi sahibi olduktan sonra gözümüze hitap eden silahı tercih etmemiz daha kolay olur diye düşünüyorum.Biraz karışık mı oldu ama uzun uzun anlatmak istedim umarım duygularımı anlamışsınızdır.

Şimdiden ilgi alakanıza teşekkür ederim...

Sevgili exedor kardeş hem adaşmışız hemde hobilerimiz aynı.Hatta bu gün Veli abinin yanına uğradım dürbün almak için safir T14 e oda senden bahsetti.Aynı senin gibi dedi.Bana sitedeki resimleri gösterdi bende dedimki ya abi beni yine uyutmayacan dedim.Sağolasın gerçekten güzel reimler ve kıyafetler.Ben alalı 9 ay kadar oldu bende hiç sorun yaşamadım.cedit marka kullandım ilk önceleri sonra firmayla bazı şikayetler konusunda konuşurken bana blitz marka fişekle test ettiklerini söylediler.Bende ondan da aldım 2-3 kutu denedik hiç bir sorun yok.Bana göre sorun sadece şarjörde ben sonradan bi şarjör daha istedim.gelen şarjör yuvaya tam oturuyordu ve asla sorun olmuyordu.

Şimdi bir şey sormak istiyorum;gerçi arkadaşlar sormuşlar ama ben de ucundaki artık ne isim veriyorsan ondan temin etme yada bulabilme şansım varmı onu sormak istiyorum.

Birde uzun zamandır kullanan biri olarak gerçekten çok etkili bir menzili ve hedefe olan tesiri ni gördükten sonra işte gerçek silah bu dedim tüfek olarak tabii.bana göre yerli üretim içinde oldukça iyi bir tüfek amaca yönelik bir silahtır.ağırlık olarak atıcılık ve savunmada oldukça etkili bir silahtır.ben memnunum herkese rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Herkese ADANA dan selamlar...

Sevgili Mustafa abi bende sizin formdaki webley partiot hakkındaki artılı eksili yorumlarınızı okudum ve benimde kafamda neredeyse artık evet webley olmalı diye kendi kendime düşünmeye başladım.Her konuya cevap yazamıyorum çünki bu konularda oldukça yeniyim.Ama birilerinin desteğine bilgisine ve yorumuna herzaman ihtiyaç duydum ve hayatımda hep öyle yapmaya çalıştım.Bize verdiğiniz bu değerli açıklamalar için gerçekten yürekten teşekkür ederim.İyiki böyle bir forum kurmuşsunuz.Bence kazandığınız dualar yeter size benden bir ALLAH razı olsun der yaşamınızda ve işlerinizde başarılı biri olur sizin bize gösterdiğiniz yollarıda sizin yabancı olduğunuz konularda size birileri göstersin der tekrar teşekkür ederim.

Şimdilik formları biraz daha okuyup bilgi sahibi olalım bakalım sonuç nereye varacak.

Çünki benim tek hakkım var ve tek silahla bu işi noktalamak istiyorum.O yüzden oldukça seçici olmaya çalışıyorum.

Tekrar teşekkürler bu değerli açıklamalarınız için...