silverking adlı kullanıcının mesajları

Promagnumlar artık eski kalitesinde değil, alırken eski gri kutulardan bulabilirseniz problem yok.Yeni üretimlerin üstünde ki resim değişik ve pelletler çok kötü.Adanada yerli üretim yapılıyor olabilir.

Yeni yasa uyarınca herkese kurusukı satılamayınca kaybolan pazarı havalı tabancalara yönelerek kapatmaya çalışıyorlar.Aslında bizler iyi oldu, ucuza ve oldukça kaliteli havalı tabancaların yeni modelleri de gelecektir.

Bence estetik bir pcp.Kullanımına alışılabilir,FX için bu şekilde ağaç bir dipçik düşünebilirim.

Aslında Avrupada ve Amerikada koleksiyoncuların hurdasını bile ele geçirmek için çırpındıkları bir silah tertemiz ve çalışır vaziyette elimizin altında ve ilgilenen yok.Aslında bu gibi silahlar ülkemizin malıdır ve sahiplenmemiz gerekir. ½bay£bay`;

Bence mermisinin teknik özelliklerini iyice belirleyip MKE ye sorun.Sizin durumunuzda olan birkaç kişi daha olabilir.MKE bu durumda talepleri birleştirip sipariş açtıklarında sizin isteğinizi de dikkate alabilir.En azından denemeye değer. ½bay£bay`;

Arkadaşımın silahına ait 3 adet halk arasında tarak tabir edilen mermi doldurma aparatı var.MKE zaman zaman mermisini getiriyor.Silah namluya hiçbir müdahale yapılmaksızın 9 mm para mermileri atabiliyor.Nasıl derseniz,9 mm herhangi bir mermi kovanından 3 mm genişlikte bilezik hazırlayıp fişek yatağına koyup ardından da mermiyi sürüyorsunuz.Bu halde takır takır 9 mm para mermileri saydırıyor.Orijinal mermileri de var ama gel de kıy onlara. ½bay£bay`; En şık tarafı ise namlunun dönerek kapak takımına kilitlenmesi.Namluyu nasıl yaptıysa Avusturyalı bilemiyorum,14 lü Browningden daha derine işliyor.Sahibi olan Mehmet bey Bakırköyde ikamet ediyor.Yakın arkadaşı Haki3 beyi geçen hafta FX T12 ile nikahladık.Mehmet beyi de gruba alma faaliyetlerimiz Haki3 ile devam etmekte.İlgilenen ve poligonda atmak isteyen arkadaşımız olursa ben veya Haki3 arkadaşim yardımcı oluruz. ½bay£bay`;

FX T12 Kullanıyorum ve çok memnunum.Gladiatör ise benim T12 den hava hacmi açısından birkaç gömlek daha üstün.Servis ise mükemmel olmasına rağmen bence ihtiyacınız olmayacak arıza olmuyor.Güç ve stabilitesi çok iyi.220 Bar hava bastığımda 3 şarjör atabiliyorum.Ben tercihinizi FX den yana yapın derim.Şimdiden isabetli atışlar dilerim. ½bay£bay`;

Bizim gibi meraklı kişilerin amacı böyle mühendislik harikası silahları yaşatmak,mümkün olduğunca bilgilerimizi paylaşmak olmaı.Silaha elimi değince dayanamadım çektim resimlerini.Bu silah hakkında yorum yapan arkadaşlar olursa sevinirim.Sahibi de çok meraklı ve düzgün bir arkadaş son derece iyi bakıyor silahına.Ateşlilerde takılıyor ama yakında forumumuza gelir diyorum.Silahta ki çizikler falan Kurtuluş savaşı sırasında Hatay da olmuş,Fransızları Hataydan kovarlarken bir Fransız subayından arkadaşın dedesine geçmiş ve harpten sonra ruhsata bağlanmış.Böyle enteresan bir hikayesi de var. ½bay£bay`;

Dün gece bir arkadaş ziyaretinde yıllardır internette ve silah dergilerinde ancak resimlerine ulaşabildiğim 1917 yılı üretimi Avusturya yapımı üstten basmalı Steyr ' i yakından incelemek fırsatım oldu ve sizlerle paylaşmak istedim.9 Mm çaplı bu silahtan Türkiyede çok az sayıda olduğunu biliyordum ve yakından görmemiştim.Arkadaşımın silahı 6822V seri numarası ile bulundurma ruhsatlı.Hareketli namluya sahip ve namlu dönerek kapak takımına klitleniyor.Döner kafa olarak da halk arasında tabir edilen bu kilit sistemini ilk Steyr kullanmış.Günümüzde aynı sistemi İtalyan Beretta,Rus Viking ve Kalashnikov da benimsemiş durumda.Bu güzel tabanca 1912-1915 ve 1917 yıllarında kısıtlı sayıda Avusturya ordusu yüksek rütbeli subayları ve emniyet müdürleri için üretilmiş.İmalat yılına bakarsak gelecek sene antika sınıfına girecek ve süresiz antika bulundurma ruhsatına sahip olacak.Silahı doldurmak ise acaip bir tören.Yedek üç adet tarağı var ve kocaman Steyr mermilerini 7 adet olarak diziyorsunuz.Sabit şarjör kabze içine yerleştirilmiş.Kapak takımını geriye çektinizmi takılı kalıyor,mermileri dizdiğiniz tarağı kapak takımının üstünde ki oyuğuna oturtuyorsunuz.İşin en fiyakalı kısmı burada,yukardan aşağı mermilere bastınızmı yağ gibi kayarak kabzeye doluveriyorlar.Silahın solunda yer alan kapak takımını sabitleyen kolu aşağıya bastınızmı mermiyi alıyor ve namlu dönerek yerine oturuyor.Sonrasında silahı konuşturmak size kalmış.

[Resim Engellendi: http://s1b.directupload.net/images/090619/temp/ac5gqzgy.jpg] [Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/090619/temp/iznef32r.jpg] [Resim Engellendi: http://s3b.directupload.net/images/090619/temp/v8xs2qvz.jpg] [Resim Engellendi: http://s6b.directupload.net/images/090619/temp/9r3ltcoa.jpg] [Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090619/temp/g5p4jop3.jpg] [Resim Engellendi: http://s8b.directupload.net/images/090619/temp/3497ozlh.jpg] [Resim Engellendi: http://s8b.directupload.net/images/090619/temp/d5dnwqmu.jpg] [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090619/temp/nnfdqhfn.jpg] [Resim Engellendi: http://s5b.directupload.net/images/090619/temp/oa6rrlcy.jpg] [Resim Engellendi: http://s3b.directupload.net/images/090619/temp/7yapqnr5.jpg][Resim Engellendi: http://s2b.directupload.net/images/090619/temp/o9sqp6ew.jpg]

Çok güzel bir çalışma,tebrik ederim.Dizaynı kendinize ait bir tüfekle atış yapmak çok keyifli olsa gerek.üstünde çalışacağınız ve daha da ileriye götüreceğiniz şimdiden belli.İsabetli atışlar dilerim. ;d;

Zamanında bir şirkette ar-ge müdürlüğü yapmış bir arkadaşınız olarak derimki '' kalite önce insanın beyninde başlar ve mamule yansır''.Nerede bizde o anlayış,Allah korusun,bir hava tüpü patlamadan veya birinin parmağı kopmadan kıllarını kıpırdatmazlar ve bildiklerini okurlar.O malum fabrikalarda araştırın bakalım hangisi bizler kadar bu işe gönül vermiş? Bu işte para var azizim deyip soyunmuşlar imalata. ;d;

Çin veya başka bir ülke imalatı olan gönlünüze göre bir şey seçin ama 4 zamanlı olsun.Dünya 2 zamanlıyı eksozundan yağ attığı için terketti.hava kirliliği açısından önemli bilgilerinize ½bay£bay`;

Yurdumuzda döner kafa diye tabir edilen bu sistem Wichester pompalı ve otomatiklerde kullanılıyor.Ancak ben 8+1 kapasiteli Wichester Defender dan hiç randıman alamadım.İlk denememde Avrupa fişek kullanmama rağmen ilk deneme atışında sıkıştı ve arazide tüfeği söküp dağıtmak zorunda kaldım.Daha sonra tavsiye üzerine Remington 870 Wingmaster aldım ve 20 yıl boyunca hiç problem yaşamadım.Remington da kinetik sistem ama döner kafa değil.Fişeği sürdüğünüzde mekanizmanın üstünde ki çelik bir kanca namlunun hemen arkasında ki oyuğa oturup kilitleniyor.Atış yapmanızın hemen ardından bu kanca aşağı iniyor ve mekanizma geri hareketine devam edip boş kovanı dışarı atıyor.Gazlı kilit sistemleri çok hassas ve birçoğunda kullandığınız fişeğe göre ayar yapmanız lazım,gaz kanalları pislerirse tutukluk gene kaçınılmaz.Basit olması açısından mekanik sistem diyorum ama döner kafa olmamalı.Döner kafada kovanı dışarı çeken tırnak da da mekanizma ile beraber dönüyor ve bir müddet sonra aşınıyor.Zevkler tartışılmaz ama Remington veya benzeri mekanik sistemi kullanan bir yerli en iyi seçim olabilir diyorum. ½bay£bay`;

Başlamak başarmanın yarısıdır demişler.Gereki bilgi ve azim de olduktan sonra hepimiz yanınızdayız kardeşim.Satışa sunduğunuzda birçok arkadaş gibi ben de yerli malı pelletlerinize talibim.Numuneler ortaya çıksın, grup içinde isim koyma konusunda da bir yarışma düzenleriz,herkes birkaç tane alternatif sunar,oya koyarız,sen de beğenirsen marka belli olur.Bir Türk markasını yabancı sitelerde görmek hepimize gurur verir.Bu güzel girişiminiz için sizi kutluyorum ve başarılar diliyorum. ½bay£bay`;

½bay£bay`; Güle güle kullanın yeni tüfeğinizi.Zaman geçtikçe elinizde ki tüfek daha da değerlenecek gönlünüzde.Tüfeğin kalitesi ve arkasında duran arkadaşların yaklaşımları çok güzel. ½bay£bay`;

Bu model 1993 yılında Otosan AŞ tarafından ithal edildi.Gücü az olduğundan pek tutulmadı,yurdumuzda genelde motor camiasında en alt kategori ne yazıkki 600 cc olarak kabul ediliyordu.Bu nedenle ZZR 250 veya 250 Ninja dediğimiz motorun temizini bulmanız çok zor hatta imkansız gibi.Son yıllarda özellikle 1994 de Körfez Pistinde 125 cc ile motosiklet pist yarışlarının başlamasının ardından 125 -250 cc 2 zamanlı racingler caddelerimizde boy göstermeye başladılar.Bu tarz motorlardan Aprilia 125 veya 250 Extrema size uyabilir.Cagiva 125 ler de oldukça kaliteli ve gösterişli motorlardır.Ayrıca Hondanın ve Yamahanın da 125 cc racing dediğimiz granajlı (yarış elbiseli) motosikletleri bayilerde var. ½bay£bay`;

Size önerim,yeni başlıyorsanız kesinlikle 125 cc den başlayın ve her yıl bir üst kademeye geçin.Bütün paranızı da motora vermeyin.Kendinizi korumak adına bütün aksesuarları edinin.Koruma önce gözden başlar.En basit koruma budur.Hiçbirşeyiniz yoksa dahi gözünüzde gözlük olmalıdır.Ardından acilen kask gelir.Daha sonra avuç içleri kevlar takviyeli eldivenler,dizlik,korumaları olan deri motor montu ve ayak bilekleri kevlar takviyeli özel motor botları almalısınız.Bütün bunları kullandığınız taktirde dahi kazada hayatınız risk altındadır.Özellikle kasksız 1 mt dahi motor sürmeyin. ½bay£bay`;

Türkiye yol şartlarını dikkate aldımızda tek bir model öne çıkar ki endurodur.Büyük şehirlerimizde en lüx caddeler dahi çukurlarla dolu.Benim önerim enduro almanızdır.

İkinci bir kriter ise Çin malımı yoksa Japonmu derseniz kesinlikle japon malı olmalı.İki tekerlekte teknolojik üstünlük genelde hayat kurtarır.Japondan sonra İtalyanlar,ardından Almanlar gelir.

Bütün bunlarla beraber motor zevk işidir ve siz kendinizi hangi motosikletin üstünde iyi hissederseniz o motor en iyisidir.

Seçiminiz scooter olacaksa büyük tekerlek konusunda isabetli düşünüyorsunuz.

japon malları arasında en iyisi hangisi derseniz size şunu söylerim;

Bir japonun 4 çocuğu olmuş,birinin adı Honda,digerinin Yamaha,ötekiler ise sırayla Kawasaki ve Suzuki imiş.Hangisini bu Japon baba daha çok severmiş derseniz ilk doğan erkek evladını yani Hondayı severmiş. ½bay£bay`;

SW uzun zaman önce otomatik tabanca pazarını kaybetti.Yazınızda bahsettiğiniz kötü kalite metaller ve işçilik hataları önce otomatiklerde kendini gösterdi.Alınırsa toplusu alınır diyordum ama geçmiş olsun.Elimde ki Mod. 66-2,5 '' benimle beraber yaşlanacak gibi görünüyor.10 Yıl kadar önce MKE den Model 5906 aldım.Binbir kere pişman oldum.Burada uzun uzun saymak istemediğim hataların en komiği namlunun karşıdan bakıldığında silahın tam orta ekseninde olmamasıydı.Kumpasla ölçüyorum,namlu 2,5 mm sola kayık.Videosunu çektim ve gönderdim şikayet mektubumla birlikte SW na.Ne cevap aldım dersiniz? ''Efendim,biz namluları-kapak takımını-arpacığı ve gezi birlikte işliyoruz,bu nedenle silahınızın vuruşunda bir kusur olabileceğini düşünmüyoruz.'' Tamam herşey sola kayık ve silah nasılsa vuruyor ama göz zevkimiz ne olacak? SW efsanesi bu kötü üretimlerle bitmiştir arkadaşlar,eski üretimlere resmen 1.Nesil deyip,elimizde ki silahları bu komik 2.nesillerden ayırmalıyız. ;d;