gri adlı kullanıcının mesajları

Merhaba,
    Edirnekapı'daki poligonu kullandınız mı hiç? Havalı tüfek için uygun mu ve izin veriyorlar mı? Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Oraya yakın oturuyorum, böyle bir imkan varsa çok iyi olur benim için.

Topkapı'daki poligon birkaç sene önce kapandı maalesef.

Selamlar

Benim Mod 70 tüfeği fabrikaya göndermiştim tamir için. Yayını değiştirmişler ve sanırım çok daha güçlü bir yay takmışlar. Kurarken çok zorlanıyorum ve sesi de tepmesi de artmış. Açıkçası hiç memnun kalmadım bu halinden. Tüfeğin dengesi bozulmuş gibi. 10 atış yapınca yoruluyorum bu haliyle. Eskiden 150-200 atış yapabiliyordum. Bu sebeple Mod 125 yayı taktırmanızı tavsiye etmem şahsen.

En az 3 senedir evin bir köşesinde unutulmuş tamamen dolu ve son kullanma tarihi geçmiş bir tıraş köpüğü kutusu bulunca ateş etmeden duramadım :)
    tüfek: HW50 + hawke 4x32
    mesafe: ~35m
    pelet: JSB Exact RS 4.5mm

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Video yarım hıza ayarlandı.

Sonuç:
    [Resim Engellendi: http://i43.tinypic.com/212scoo.jpg]

>>Emniyet mekanizması olmadan tüfeğinize rekord tetik ünitesi takılabiliyormuş. Belki ileride bulur takarsınız. Arada büyük fark olacağına eminim.
    Çok teşekkürler bilgi için.

>>Çok güzel bir paylaşım. Elinize emeğinize sağlık. Dürbün içerisinden de bir yaylı videosu fena olmazdı hani
    Çok teşekkürler. Gerçekten yapmak istediğim bir şey bu. Biraz daha hızlı video çekebilen bir kamera almak lazım, o zaman daha ilginç atış videoları çekilebilir.

Hepinize çok teşekkürler güzel mesajlarınız için.

>>Hw50 nin 2 çeşit versiyonu var hatta 3 diyelim. Türkiye'de rekord tetikli olan S versiyonuna denk gelemedim. Sizdeki tetik perfekt diye geçiyor. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
    Evet, ben de S modelini almak istedim ama bulamadım. Perfekt tetik ayarlanmıyor ve başta bana biraz sert geldi. Özellikle desteksiz attığım için titremelere neden oluyordu. Rekord tetiği kullanmadığım için tam bir karşılaştırma yapamam ama bu tetiği kullandıkça alıştım ve şimdi hiç sorun yaşamıyorum. Tetiğe basarken tam olarak ne zaman ateş edeceğini hissedebiliyorsunuz. Bence 50S modeli varsa listedeki fiyat farkı çok olmadığı için kesinlikle 50S tercih edilmeli ama Perfekt tetik de başta biraz sert gelse de kaliteli olduğunu hissettiriyor ve alışıyorsunuz. Tabi 50S'nin liste fiyatı ne kadar doğrudur onu bilmiyorum. Bazı sitelerde ellerinde olmayan 50S, 50'den daha ucuz bile olabiliyor :)

Yorumlarınız için çok teşekkürler.
    Tüfeğimden de dürbünümden de inanılmaz memnunum. Basit, görece hafif ve çok kaliteliler. Atışa gittiğim her sefer tüfeğime daha çok alıştığımı hissediyorum ve memnuniyetim artıyor. HW50 çok mu güçsüz kalır diye şüphelerim vardı almadan önce ama 40 metreden şişeleri affetmiyor. Kefir şişesinin kırılmamasının nedeni tüm şişeyi kaplayan naylon ambalaj; onu sökünce tek atışta kırılıyor. Zaten sağdaki şişe de aynı şişenin naylonsuzu. İleriki zamanlarda 50 metreyi de deneyeceğim inşallah. Bugün tüfeği 40 metreye sıfırlayıp JSB Exact ile soda şişelerine ve o büyüklükte hedeflere oturarak desteksiz atışlar yaptım. Daha önce zar zor vuruyordum bu mesafeden soda şişelerini ama bugün sonuçtan çok memnun kaldım ve bu mesafeden çok stabil atışlar yapabileceğimi gördüm (bugün video çekme fırsatım olmadı, ilerki haftalarda artık...).
    Tüfeğimin çok fotoğrafını çekmedim maalesef henüz, bunlar da pek güzel değil ama gene de paylaşayım:
    [Resim Engellendi: http://i39.tinypic.com/2h2pizb.jpg]

[Resim Engellendi: http://i42.tinypic.com/15ynv7.jpg]

[Resim Engellendi: http://i39.tinypic.com/6dzvpe.jpg]

Madem beğendiniz daha önce çektiğim (ama ilgisizlikten paylaşmadığım!! :)) birkaç video daha paylaşayım:

25 metre:

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bu atışlar o günkü ilk atışlar olduğu için kağıt sermeyi unuttum ve sonra cam kırıklarını ellerimle toplamak zorunda kaldım :)

25 metre:

Bu da 20 metreden bir slow-motion denemesi:

Not: Yumurtanın son kullanma tarihi geçmişti.

Tüm atışlar AirArms Field Target Heavy peletlerle yapıldı. Bu peletleri çok beğendim. Kutuda çok az deforme olmuş pelet vardı ve elime aldığımda da JSB'ler gibi hemen bozulmuyor etekleri. JSB'lerden de çok memnunum ama çok çabuk deforme oluyorlar ve atışı kaçırdığım zaman hep içime bir kurt düşüyor acaba pelet mi bozuktu diye.

Herkese iyi atışlar!

Tüfeğiniz hayırlı olsun. Bu hobiyi eşinizle beraber yapabiliyor olmanız çok güzel; FT yarışması yapabilirsiniz mesela kendi aranızda :)