headshot adlı kullanıcının mesajları

Fişeği kasteddim magnum diyerek hocam. Peki otomatik yüklemeye falan bir engel olmaz mı mesela 89mm'lik yatakta 76mm. kullanmak? Ya da namlu gibi diğer aksamlara? Eğer sorun teşkil etmezse 89 almak daha mantıklı. Ama bana dezanavtajları olabilir gibi gelior bu durumun. :(

76 mm lik fişek yatağı magnum , 89 mm süpermagnum olarak geçer.Tabi beraberinde namlu et kalınlıklarıda daha fazla olur.Fişek yatağından kısa bir fişek kullanmak kesinlikle bir soruna neden olmaz.Sadece fişek yatağından bir miktar gaz sızabilir , buda basınçta önemsenmeyecek kadar az bir kayıba neden olur.Şahsen 76 mm tavsiye ederim. ;tese;kkur 89 mm lik fişek atacağını sanmıyorum.

Evet dayanıklılık önemli ama dediğiniz gibi kara çamura tüfeği daldırmiycak çoğumuz. En azından ben çamurda sürünmeyi düşünmüyorum. Olur da ilerde ava çkarsam, kar çamur olursa, ben de yatıp pusarsam yine de tüfeği dıarda tutarım. Kırk yılda bir olacak bir olay için de bence de bu bir kriter değil. O nedenle Winchester'ı beklemeyi düşünüyorum. Ama fişeklerin 89mm. olması benim için sorun. Çünkü cidden pek bulunan bir şey değil :(( O nedenle Magnum sınıf bir tüfeğe geçicem muhtemelen ama winchester ayarında bir şey bulamadım... Benelliler çok hoş ama çok pahalı :((

Yarı otomatik, 71 namlu, mobil şoklu, 76mm fişek yataklı, fiyat en fazla 2,5 civarı ve bi de mümkünse 4+1'den daha fazla fişek kapasiteli önerebileceğiniz kaliteli silahlar olursa sevinirim ½bay£bay`;

Fişek yatağının 89 olması daha kısa fişek atmana engel olmaz,tüfeğede zarar vermez.Magnum sınıfı tüfek derken tam olarak ne demek istediğini anlayamadım.Benim sarsılmaz pyhton süperpozeylede magnum mermi atılabiliyor.Ama ben sadece semi magnum kullandım.42 gr attım en fazla,daha ağır mermiyi kullanacak av yok buralarda.Namlu , winchester sx3 tede magnum fişek kullanmaya elverişli diye biliyorum.

yo söz konusu çifteyle değil
    kral süper poze

birde ne sorucam bu skeet ve trap fişaklerinin 28 gr larının avdaki performansları hakkında bir fikriniz var mı

Skeet ve trap fişekler diğerlerine göre daha hızlıdır.Ben bıldırcında tercih ediyorum.Hem acele etmeden avı indirmek kolay oluyor , hemde bıldırcınlar dağılmıyor.Aynı şekilde üveyiktede kullanılabilir, yeterli gelecektir.

Baikal kötü silah değil ama kaçımız alıp suya çamura bulayıp sonra ateş edeceğiz bununla.Her ortamda çalışıyor diye tüfek alınmaz.Namlusuna kar girdiği için atış sonrası tüfeği papatya gibi açılan kundaği parçalanan yaralanan arkadaşlar gördüm.Siz riske atarmısınız bilmem ama ben atmam.Bir atış eksik olsun , önce güvenlik. :thumbup:

Aynı marka ve model iki tüfek arasında bile aynı fişeği kullansanızda saçmaların dağılımı , yıkım gücünde farklılıklar olabiliyor.Bu güne kadar elimden 6 tüfek geçti.Hiç birini atış yapmadan almadım.Henüz winchester nasip olmadı ama atışlarını gördüm.Gerçekten verdiğiniz paraya değeceğini düşünüyorum.Yerli marka bir otomatik tüfekle arasında etkili menzil açısından en az 15 mt farkediyor. ;d;

Kursa katılıp evraklaınızı çıkardıktan sonra , her sene ocak ayında vergi yatırmaya başlıyorsunuz.Unutur yada yatırmazssanız cezalanıyor.Eğer ava gitmeyecekseniz o sene maliyeye dilekçe veriyorsunuz.En son 70 ytl idi.

Av fişeklerinin dış yüzeyindeki plastik materyalin özellikleri değişken oluyor.Bazısı atış sonrası şişerek tekrar namluya sürülemez hale geliyor haklısın.Ama pozelerin çoğunda kolaylıkla yapılabiliyor bu işlem.Safir için şöyle bir çözüm olabilir; Boş bir fişek alıp patlamış kapsülü üstüne çakıp fişeğin alt kısmını kıvırınca , olay tamamdır sanırım.

Sonra fişeği şarjöre bas , yükle , tetiğe bas düşür.

Boşta tetik düşürürken iğneler zarar görüyor.Bunun için kullanılıyorlar.Daha pratik ve masrafsız çözüm ; atış sonrası boş fişeklerinizi atmayın.Eve dönerken iki tanesini yerleştirin ve tetikleri düşürün.İğneler boşa düşmek yerine daha önce patlamış olan kapsüle vuracaktır

Bu durumda satıcı bizi yanıltmak isterse düşük ağırlıklı pellet kullanıp yüksek fps elde edebilir yani.Aslında otomobillerdeki 100 km de ki yakıt tüketimi hesaplanırken olduğu gibi bu fps ölçümü içinde standart getirilse ne güzel olur.Bilgi için teşekkür ederim.