dogant adlı kullanıcının mesajları

İkinci fotoğraftaki grupmandan sonra ilk fotoğraftaki grupmanı yaptım. İlkinde öylesine atıyordum bi ara şarjör takılır gibi oldu çıkarıp geri taktım, acaba ondan olmuş olabilir mi, 2 tane gönderdi sanırım.

Moderatör takılıydı bu arada. Bu tip şeyler önemli değil de ,namludan kaynaklanan bi sorun değildir değil mi ?

Teşekkür ederim. Toplamda 50-60 civarı atış yapılıyor ama ilk 15 atıştan sonra gücünün düştüğü hissediliyor. 40 civarı attıktan sonra airsoft gibi oluyor.

40 atışa kadar grupman çalışılabilir ama 10-15 metreden. İlk atışlarda 50-60 metreden ses getirdiğini gördüm.

Harika gurupman. Bu şekilde tek tüple stabil kaç atış yapıyor acaba

Teşekkür ederim. Toplamda 50-60 civarı atış yapılıyor ama ilk 15 atıştan sonra gücünün düştüğü hissediliyor. 40 civarı attıktan sonra airsoft gibi oluyor.

40 atışa kadar grupman çalışılabilir ama 10-15 metreden. İlk atışlarda 50-60 metreden ses getirdiğini gördüm.

Harika gurupman. Bu şekilde tek tüple stabil kaç atış yapıyor acaba

Merhaba arkadaşlar bazen evde grupman yapıyorum. 15 metre mesafeden atışların %90 ı tek delik oluyor ,gayet iyi ama geçen bi pelletin takla attığını fark ettim. ,kağıda yan girmişti ,sebebi ne olabilir? Normal midir arada böyle bir şey olması ?

İkinci fotoğraf bahsettiğim olay.
    İlk Fotoğraf ise ondan sonra yaptığım 15 metreden 3 atışlık grupman .

Aynen öyle tabi ki firmaların suçu yok. 6136 sayılı kanun başta olmak üzere bi çok kanun ve uygulamanın gözden geçirilmesi gerekiyor bu konuda.
    Kimse ses çıkarmazsa uygulamalar aynen devam ediyor. İşte bu noktada firmaların tutumu önemli mesela hatsan bu tüfekleri yurtiçinde satmak için bir talepte bulunsa ve ısrarcı olsa (belki de yapıyordur,bilmiyorum ) zamanla bu kanunlarda düzenleme gelir diye düşünüyorum . Her şey talep doğrultusunda oluyor .

Kendim sahip olamadıktan sonra neden ülkem gelişiyor diye sevineyim ? ülke gelişiyor ama biz faydalanamadıktan sonra gelişse ne olur ? Mesela ben 30cal hercules alamıyorum ama benim ülkemde üretilen tüfeği biz hariç tüm dünyada satılabiliyor, sizce bunda bir saçmalık yok mu ?

şu an mke de en ucuz yivli 2500$. hatsan eli yüzü düzgün bir yivli yapıp 2000$ altında satarsa alırım,ben şahsen sadece bunun için sevindim inşaalh iç piyasada satılır eğer üretilirse.

turqua da çok adi duruyor maalesef :/

Ben de ebony modeli bi 7mm almayı düşünüyorum ebonyler burgu namlu olduğu için sanırım biraz daha pahalı.

Dolar da aşırı derecede yükseldi inşallah bir sonraki partiye kadar düşer biraz.
    Bu yıl alacaktım ama tüfekler gelmeden 15 gün önce kolumu kırdım :) tüfek parası da 2 ameliyata ve fizik tedaviye gitti. Yani kola giden paraya tüfek +ruhsat alınırdı üstüne de bi miktar para kalırdı :/

Tüfekte sorun var diye düşünmedik bizde ama hercules için inçe Mehmet gibi ağır bi pellet gerekiyor o da Türkiye de Yok maalesef. Bi 50grn pellet olsa süper olacak.

Hafta sonu kamp yaptık arkadaşlarla ve hercules i deneyelim dedik. İlk defa kullanılıyor tüfek, dürbün sıfırlamasını yaptım sonra 2 atış yaptık ve tüfek kilitlendi.
    O kadar uğraşmamıza rağmen ne kurma kolunu ne de şarjörü yerinden oynayamadık. Arkadaş aldığı bayiye götürdü tüfeği tüfeğin içinden 8 tane inçe Mehmet pellet çıkmış.
    Ben hayatımdan ilk defa böyle bir şey gördüm. İlk pellet namluda parçalanmış sonra diğer pelletler de parça parça kalmış sanırım öyle bi açıklama yapmış adam.

İnçe Mehmet atamayacaksak bu tüfekle bu gücün pek bi işe yaramayacağını düşünüyorum.

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Yükseklik ayarlı bi ayak araştırıyorum uzun zamandır sportmatch in atp66 modelini alıcam. Terazi siparişi de vermiştim bi kaç gün önce aliexpressten.

isabet için en az 15-20j düşmesi diyorsunuz yanı 6.35 in gücü.
    Namlu aynı namlu aslında hepsini Walther üretiyor ama yurtdışındaki forumlarda hem güçlü hem de isabetli bt ler görüyorum. Valfi falan değiştiriyorlar ve bir kaç işlem daha yapılıyor.

Yaptığınız tüfeklerdeki isabet oranı gerçekten mükemmel ama bu kadar az güçle 200 metreye atabilmek için 50-50 mao ayar yapmak gerekecek o da bana keyif verir mi bilemiyorum denemeden.

300 metre mesafeden 10 da 5 atışla 5lt lik bidonu vurmak bana keyif verir. Özellikle 100 metrenin altındaki hedeflerden keyif almıyorum.

Henüz deneylemedim 200 metre üstünü ama deneyip ona göre karar vericem. Eğer isabeti çok kötüyse zaten bu haliyle de 200 üstü atmıyor deyip regülatör taktırıcam ,en azından 200 metreye kadar stabil ve daha isabetli atar.

31 grn baracuda ya göre ayarlanabilir mi tüfek 870 -900 fps civarı. 25 grn 75j bir tüfek için hafif kalıyor sanırım.

Çalışmalar çok başarılı, tebrik ederim ve bilgileri paylaştığınız için de teşekkür ederim.

Ben dediğim gibi milimlik grupman beklemiyorum tüfekten uzun mesafede 10/5 atış yeter bana 200 ve daha uzun mesafelerde. Atış sayısı da 20 olsa yeter ya da tüpe bağlar atış yaparım.Böyle güçlü ve stabil bi tüfek çıkar mı bt65 6.35 lw den ? Neler yapılabilir bunub için eğer çıkarsa ,bilgi veririrseniz memnun olurum.