fadıralı adlı kullanıcının mesajları

bu pelletlerin uçları setlere basmıyor uçlarına set izleri çıkmıyor işin aslı bumudur benim mantıgımca uçlarınında setlere basması gerekir gamo ts ve crosmanda bu durum mevcut h&n pelletlerde bu hata yok önü arkası aynı crosmandan ben randuman alamadım

Kesin öldürücü güç ve güvenlik arayanlar için aşağıdaki silahı öneririm, tedbirli olup hayvanın parçalarını toplamak için bir kaç torba bulundurmaları faydalı olur:

bu tüfekle atış yapmak için biryere baglamak gerekir uçak savar mermisi atanlardan herhalde domuz acı çekmez ne oldugunu anlamadan mevta bu silahı nerede kullanmak için yapmışlar acaba insanada hayvanada bununla atmak canilik dediginiz gibi ceset torbası taşımak lazım

haklısınız ama benim niyetim çivt silahla ava gitmek çemberde yakın mesafelerde atış için 357 tabancamı arkasından avtüfegimi kullanıyorum ama çemberi yaran domuzu uzunca bir süre daha izleyip duruyorum bu izleme anında domuz koşmayı bırakıp yürümeye başlıyor bu anda yivliyi devreye sokup bi iki tane indirebilirsem diye plan yapıyorum domuz çok oldugu için mutlaka çemberi yarıyor

haklısınız baya egitim yapmam lazım ama en iyisi ava atarken iyice emin olmadan tetige basmamak gerek. bir arkadaşım yivli ile büyükçe bir domuz dik yamaya tırmanırken 10 adet mermi attı hayvanı yaraladı ben arabayla önünü kestim bekledim hayvan yaklaştıkca motorlu testere sesini andıran yüksek bir sesle beni bile farkedemeden tam önüme çıktı alnına 357 magnum tabancamla birkez ateş ederek öldürdüm domuzu inceledik arka tarfından 5 kurşun yemiş sırtından girip karnından çıkmış yürüdügü mesafe tahminen beş kilometre vardır önünü kesmesem daha gidecek.arkadaşıma kızdım atacaksan adam gibi at emin olmadan niçin atıyorsun diye çıkıştım hayvana çok üzüldüm o mesafeyi gelenedek çektigi acıyı düşünmek bile istemiyorum

teşekkür ederim sagolun dosyayı emniyete teslim ettim bekliyorum ruhsat çıkınca hemen alacagım. yivli ile hiç denyimim olmadı bugüne kadar çok domuz vurdum bahsettiginiz federalin magnum kurşunu ve remington 870 expres slug ile domuza ikinci kurşunu hiç atmadım ama hayvana çok darbe yapıyor arkadan attıgım kurşunun hayvanın barsaklarını ugrundan çıkartıp kafasına doladıgını gördüm .308 in o kadar darbeli olacagını sanmıyorum hayvanı iyi bir yerinden vurmak ve av mermisi kullanmak lazım arkadaşlarımın yivli ile attıkları yaralı domuzları takip ederek öldürdügümüz çok oldu domuz fazla gidemiyor ama ölmüyor tüfegi alınca bilmedigim takıldıgım konularda bana yardımcı olursanız sevinirim siz tecrübeli arkadaşların yardımlarına çok ihtiyacım olacak

arkadaşlar ben remington 870 expres magnum pompalı kullandım hemde set idi ben sadece slug namlu ile kullandım 71 namluyu hiç kullanmadım gerek duymadım çok saglamdır ama benim kullandıgım 4+1 5 fişek kapasiteli idi bıldırcından domuza kadar herşeyde kullanabilirsiniz slug namlu ile uçar avında çok randuman aldım çalıştırması çok kolay takılmaz ne koysanız atar fişek seçmez ama remington 1187 spacial purpose modelini kullandım çok yakan arabalar gibi karnı doymaz hep magnum kullanmanız gerekir ama pompalısı sakınmadan kullanabileceginiz ekonomik bir tüfektir
     [Resim Engellendi: http://s1b.directupload.net/images/081110/temp/z35nu6bs.jpg]

bir türlü denk getiremedigim varken almadıgım 36(410)kalibre mossberg 45 cm namlulu pompalı tüfek almak istiyorum sıfırı yok satılık olan bir tüfek denk gelirse lütfen haber verirseniz memnun olurum

birtürlü mke ye gidemedim bir arkadaşım bakıverdi sauer 202 classic in yeni çıkanı demişler imzamdaki resmide o gönderdi mke deki tüfek bu diye ama ruhsat çıkanadek sabredemem gidip bakacagım hele siz böyle deyince içime kurt düştü mutlaka bakmam lazım çünkü buradaki arkadaşımdaki tüfekle resimdeki farklı eski tipi varsa heym de alabilirim

ruhsat masrafını silah ruhsatta görevli arkadaşlar 1390 ytl gider dediler fazla gidebilir bilmiyorum

bizim burada avcı kulubüne üyelik şartı yok yalnız avcı egitim kurs bitirme belgesi ve avlanma kartı istiyorlar birde raporu saglık ocagından degil devlet hastanesinden heyet raporu şartı var

2- Yivli Av Tüfeği Taşıma Ruhsatı:

1) Talebine ilişkin İlçe Emniyet Müdürlüğüne hitaben dilekçe,
    2) Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
    3) Nüfus cüzdan fotokopisi (nüfus cüzdanı asli müracaat esnasında aranacak, diğer belgelerle birlikte karsılaştırma yapıldıktan sonra ilgiliye iade edilecektir. Nüfus cüzdanında vatandaşlık numarası bulunmayanlardan vatandaşlık numarası istenecektir),
    4 ) Son bir yıl içinde çekilmiş 4 adet fotoğraf,
    5) Silah ruhsatı istek formu,
    6) Arşiv kayıtlarını içeren adli sicil belgesi,
    7) Silah ruhsatı alınmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu,
    8) İkametgah belgesi, (İkamet ettiği yerin karakolundan mühürlü ve karakol amiri imzalı)
    9) Yivsiz Tüfek Ruhsatnamesi fotokopisi
    10) Yarım Kapak Dosya
    11) Avlanma Kartı Fotokopisi veya Avcılık Sertifikası (Orman Bölge Müdürlüğünden)

Yivli Tüfek Ruhsatı Ücreti Bulundurma için Toplam :444.80. -YTL.'dir.
    Yivli Tüfek Ruhsatı Ücreti Taşıma için Toplam : 1.390. -YTL.'dir.

yalnız ilden ile işlemlerde farklılık olabiliyor

arkadaşlar ben kararımı verdim bir büyügümün sözünü dinledim dosyam hazır yarın ruhsata başvurup ruhsatım çıkıncada mke den sıfır 308 silah alacagım bana yardımcı olan beni aydınlatan arkadaşlara çok teşekkürler sayenizde epey bilgi edindim çok sagolun

bu yıl bizde domuz bol av zamanı gelince sizleri davet etmek istiyorum herşey benden otel vesaire iki gün avlanırız ben önce domuzların yerlerini tesbit edip bir hafta sonu meraklı arkadaşları tosyaya davet edecegim gelirseniz memnun olurum.o zamana bende yivlimi alırım hala kararsızım ama kafaya koydum mutlaka alacagım mke de epeyce çeşit var iyice araştırıyorum yakında kararımı verecegim

araştırmalarımda 1500 $ dan 2500$ a kadar tüfek var hemde sıfır gibi yanında epeyde mühimmat veriyorlar ama bolt kadar menzili yoktur sanırım
    ama domuz için iyi peşpeşe atılabilir tabi geri çok tepmezse

bar tipi olan tüfekler yani yarı otomatik olanlar avda yasakmı acaba sadece bulundurma ruhsatı veriyolarmış diye duydum bir bilgi edinemedim yaban tv de bu tip silahlarla avlandıklarını görüyorum anlayamadım yasak degilse bu tüfekler nasıldır mesela browning bar hem fiatıda ucuzmuş

bizim buralarda bahçe yani baglarda ve pirinç tarlalarında çok oluyor ve çok zarar veriyor gece 30 luk sürü halinde geliyor sebzeleri perişan ediyorlar vatandaş bahçelerde nöbet tutup gece vuruyor işini bitiren domuz yasak bölgeye milli parka gidiyor ordada av yasak bu şekilde kendini kurtarıyor

bugün 308 ile deneme atışına gittim 150-200-250-300-350 metreye üçerli domuz büyüklügünde hedefler diktim 45 derece açıdan 150 metreden başlayıp üç hedefe attım iyi 200 metrede domuz yaralı 250 idare eder ama üzerindeki hedeflerde dürbünüde tamzumlu oldugu için hedefi bulmak çok zorlaştı isabet yok acaba dürbün uzak mesafeli olsa birazdaha iyi olurmu diye düşündüm ama 250 metreden öteye aklım pek kesmiyor ama domuzun arkasından atma şansım olursa mesafe baya uzar diye düşünüyorum ankaraya mke ye gidip inceleyecegim .
    yalnı heym amerikan malı galiba ben amerikan malı av tüfekleri kullandım işçilik zayıf hassasiyet yok buda öyle olmasın