fadıralı adlı kullanıcının mesajları

steyr in sitesine mail atıp yardım isteyecegim belki arşivlerinde vardır oradan bir belge alabilirsek kurtuluyoruz çünkü inceleme yapanlar kafadan yazıp gönderiyorlar adli tıp ne diyecek bilemiyoruz ben bunun böyle oldugunu bilsem kırar atardım kriminal mermisi olmayan tüfegi kanas yerine koymuş ve üzerinde hiçbir numara ve yazı olmadıgını yazmış ikinci rapordada ahşap kısım kapattıgı için seri nosu görülmemiş ancak seri nosu varmış diye yazmış çelişkiler buradan geliyor yetkili makamın kafası karıştı tüm aile zan altında kaldı

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bizim eski dededen kalmaevden küflü paslı tahminim kurtuluş savaşı yıllarından kalma bir mavzer çıktı bizde dededen kalmadır diyerek hatıra olarak saklamak için antika ruhsatı almak için emniyete başvurduk tüfegin üzerinde marka ve tarih olmadıgı için kriminal laboratuarına gönderildi inceleme sonunda raporda steyr marka 8 mm çaplı tüfek olarak atışa hazır ve vehamet arzeden yasak silahlar oldugu yazdıgı için başımız beleda tekrar tarihsel açıdan inceleme talebi ile laboratuara gitti raporda 8x50 cal mermi atabilen 1880 1895 yılları arasında üretilmiş bir silahtır kesin yapım tarihi belli degildir ve antikasilah olarak degerlendirilmesi gerekmektedir diye rapor geldi ama savcılık raporda çelişki var diye şimdi birde adli tıpa gönderiyor bu işten analayan veya bu silahtan ruhsatlı olarak elinde olan arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum ayrıca silahın sadece seri nosu var bu seri no ile yapıldıgı yerden tarihini bildiren belge bulabilirsek veya eşdegerinde ruhsata baglanmış bir tüfek gösterebilirsek hem tüfegi hem canımızı kurtarabilecegiz yardımlarınızı bekliyorum
    ayrıca tüfek filinta dedigimiz kısa ve kolu geriye düz çekilerek çalışıyor ve bu çapta mermi üretimi dünyada yok 8x50 tablalı fişek atıyor

tamamda sevgili kardeşim bazı markalarında yurt dışına yapıldıgı söyleniyor türkiye içine sattıkları hatalarla dolu mosberg demiştiniz burada avcı arkadaşlarımızdan iki tanesinin tüfegi aldıkları sene kubuz kısmı parçalandı verney carron ise benim bahsettiklerim daha tüfek türkiyede üretilmezken olan modelleri yeni modellerinden görmedim ama genede verney carron türkiyeye yaptırdıgı silahı fransada satabilecegini sanmıyorum ancak üçüncü dünya ülkelerine satar mesela beretta üretimi fazla oldugu ve pazar sorunu oldugu için çogu markaya fason silah yapıyormuş silahta bizim kalitemizdende kötü kalite olarak bilinen
    bazı ispanyol silahları mesela (lamber)şu anda a kalite ve hepsindede berettanın damgaları var mesela sarsılmaz faranchi modeli berettanın armalarıyla dolu ben memlekette alımına yardımcı oldugum 42 adet franchiden daha hiçbirisi arıza ve sorun çıkarmadı saat gibi çalışıyor .toparlarsak dünya üzerindeki ekonomik durumlar ve teknolojinin hızlı ilerlemesi üretimin çok olması nedeni ile kimin eli kimin cebinde misali hangi silahı kimin yaptıgı belli degil.ama arzumuz memleketimizde en iyinin yapılmasından yana az ve temiz. yurtdışına satma amaçlı 1000 adet yapıp misal 500 ytl ye degilde 200 adet a kalite yapıp 1500 ytl ye satsalar daha iyi çünkü onlar dışarı satarken bizde dışardan alıyoruz.farkeden birşey olmuyor. ben yerli bir marka otomatik tüfekle atış yaparken namlu yarılıp ve haznedeki 7 adet fişek el bombası gibi patlayıp avcının beş parmagını kopardıgını kolunu sakat bıraktıgını biliyorum bir arkadaşımla domuza ateş ederken fişek haznesi kopup namlu ile birlikte gözümün önünde 30 metre öteye topraga saplandıgına şahit oldum kusura bakmayın benim canım tatlı kendimi riske atmadım ve atmam çünkü silah attıgını öldürdügü gibi bazende atanı öldürür iyi düşünmek lazım .birkişinin yerli bir silahla atış yaptıgını gördügüm zaman oradan uzaklaşıyorum çünkü çok olumsuz olaylarına şahit oldum nekadar iyi deselerde güvenebilecegimi zannetmiyorum

ben tavsiyemi ikinci el olarak düşünmüştüm ama noksan yazmışım özür dilerim degerli kardeşim illaki sıfırını almanız şart degil 2000 ytl ye kadar bütçe ayırdıgınızı yazmışsınız temiz kullanılmış ikinci el beretta yerlinin sıfırından çok çok iyidir araştırırsanız çok temiz ikinci el silahlar var bu konuda size bilgide verebilirim ve hesaplıda alırız

ben marak edip safir arms 36 cal tüfek aldım ama aldıgım tüfegin namlusu egri çıktı farkedene kadar sıfırlıyorum derken 200 kurşun attım kendimden bile şüphe etmege başladım tüfegi söküp cetvelle ölçtügümde gözlerime inanamadım namlu egri aldıgım yerden tüfegi degiştirdiler bu sefer namlunun düzgününü buldum ama bu kez tüfek çalışmaz oldu ve 150 fişegim daha gitti fabrikaya git gel derken canım sıkıldı ve tüfegi yarı fiatına satıp kurtuldum ve birdaha yerli silaha tövbe ettim biraz kaliteye önem verseler çok iyi olacak

armssan verne garrona parça üretmesi garibime gitti çünkü bu firma çok kalitedir sagdan soldan parça almaz bildigim kadar bazen dedikodu larda ünlü silah firmalarına türkiyenin tüfek tabanca yaptıgı konuşuluyor ama ben zannetmiyorum biz o kaliteyi tutturamadık yaylı havalı tüfegimiz bile yabancı olduguna göre

degerli kardeşim ayırmış oldugunuz bütçeye beretta al 391 urika alabilirsiniz beş adet şok seçenegi magnum oluşu ve agırlıgı 2,800 gram ve geri tepmesi yok denecek kadar az .yerliye neden merak ettiginizi anlıyorum paramız dışarı gitmesin ama bizimkiler kaliteye degilde daha çok üretmeye önem verdikleri için çok noksanları var ben çok çeşitli yabancı silahlar kullandım beretta 303 kullandıktan sonra başka marka aklıma bile gelmedi ve bugüna kadar kullandıgım silahları son anlarını yaşarken satıp yenisini aldım 303 ü de miyadı dolmuştur diye satıp yerine 391 urika aldım ama 303 daha hala saat gibi çalışıyor attıgı fişek milyonu geçmiştir çünkü ben ve arkadaşlarım tüfegi av dışında atış yarışmalarında tek kurşun yarışmalarında bile kullandık. şu an ben 65 cm namlulu 391 kullanıyorum bıldırcından keklige tavşana ördege ve domuza kadar her ava onunla gidiyorum çok memnunum dolu seçmez 24gramdan 58 grama kadar her marka fişekle kullanabilirsin .başka marka düşünmüyorum bile tavsiye ederim torunlarına miras kalır

[Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/081023/temp/icd49pm6.jpg]

degerli kardeşim gamonun tek yetkili servisi adanada ideal avdır başka servisi yok ve başka parçada olmaz servisi çok makul ve hesaplı oraya gönderirsen orjinal parçalarını takıp geri gönderiyorlar ve dışarı parça vermiyorlar başka yerde aramana gerek yok orayla irtibata geçmeni tavsiye ederim bende cfx kullanıyorum yay kırmıştım yay,piston contası,darbe ve titreşim emici yayın arkasındaki parça bunlara 48 ytl aldılar hiç çekinmeden kargoyla gönder çabucak yapıp geri gönderiyorlar

Adres:Büyük saat Civarı 4 Sk. No: 10 -12 Seyhan /ADANA
    Telefon: +90 (322) 351 97 43 - 351 93 55
    Fax : +90 (322) 352 01 39
    E-mail: idealav@idealav.com.tr