hakankurtgebze adlı kullanıcının mesajları

fabrika satıcıya yükleniyor satıcıda bizden direkt olarak çıkmadı diyor onlar üzerinden gönderdik diyor ee kardeşim velevki satıcı gönderdi değişsene tüfeği sen üretici değil misin yada satıcıyı arayıp atsana fırçanı ikinciel ise adımı niye kötülüyorsun desene ses yok bi nane döndü olan bize oldu

kral puncher bulbup aldım 2 kere dolum yapabildim ve 4 kere dolum aparatı üzerindeki oring leri kesti dolum haznesindeki çapak yüzündendi ben memnun olmadım ürünü fabrikaya gönderdim 30 lira kargo bedelide üstüne ödedim detaylı bilgi istememe rağmen servisten yuvarlak cevaplar verdiler yani servise direkt olarak ulaşamıyorsunuz ulaştığınız kişi üretimdeki servise bağlanıyor sonrada yarım yamalak bilgi veriyor ürün sıfır bana geldiğinde çizik içindeydi aldıktan 1 gün sonra aradım kumdağı durumu anlatmama rağmem değişimini yapamayız dediler faturayıda gönderdim ama nafile ikinci haftaya girdi hala serviste bekliyoruz bir arkadaşın gazına gelerek aldım onuda kötülemiyorum belki ona iyisi düşmüş olabilir yada bana kontrolsüz olanı gelmiştir atışlarda yanak dayama kısmının yetersiz olması ayrı bir sorun oldu zira omuz mesafesi geniş olanlar için ayarlanabilir kumdak ve yanaklık şart bu tüfeğin daha çok yol katetmesi gerek diye düşünüyorum kolay gelsin

malzeme ihtiyacımızı giderecek firmalar olmadığından modifiye mantığı Türkiye'de sınırlı kalıyor mesela kapasiteyi artırmak için şunlar yapılabilir..
    a..namlu boyunu uzatmak
    b..valf vidasında oynamalar yaparak basıncı artırmak
    c..basınç tüpünün ebatını büyütmek örnek. Hatsanın 500cc lik tufeği gibi.
    d..azot vb gazlar kullanmak oksijenden daha hafif gazları kullanmak basıncı artırır.
    e..direkt olarak namluyu yüksek basınçlı bir scubayla basınç tüpu olmadan beslemek ama tüfeği sabitlemeden atış yapamasınız.
    f..kullanılan pellet değerleri ile oynamak
    g..namluyu yağlayarak diesel etkisi oluşturmak (fakat namlu içinin kurum ve contaların bozulmasına göz yumarsanız olur

aklımdakiler bunlar hepinize kolay gelsin diyorum..

kral puncher breaker 5.5 bullpup kocaeli-gebze

Sorunlar: yanaklık kısmı çok aşağıda ve hareketli değil kurma kolu tetik üstünde olmalı dürbün rayına göre ayak bulmak zor standart değil
    bu sorunları ücretsiz olarak düzeltmeli aksi halde müşteri kaybeder

Arkadaşlar anlatacağım konu ne yazıkki yerli üretim yapan firmalarım kullanma klavuzlarına ne kadar önem ""vermediklerinin"" kanıtı olabilecek düzeyde..ne yazıkki elin yabancısına bile ne kadar önem verdiklerini türkiyedeki kullanıcılarıda ne kadar görmezden geldiklerini anlatan bir örnek Sorun ise Şöyle:

ismi lazım olmayan av bayinden kral arms puncher bullpup aldım ve yanında pompa istedim bana hatsanın pompasını gönderdiler pompa içinden tarzanca şu parçayı takın şunuda şuraya ekleyin gibi detay verilmeden anlatılmış zaten toplamda a3 boyutunda bir kağıda yazılı bir şekilde bir klavuz çıktı pompayı gösterildiği gibi tüfeğe taktım 2 saat boyunca pompaya zarar vermemek için ara ara dinlenerek hava bastım ama tüfeğe takılan kısımda kaçak vardı boşa basmaktan öteye geçmedi o sinirle firmayı aradım ve arızalı olabileceğini ürünü iade etmek istediğimi söyledim firmadaki arkadaş bağlantı oringlerini ve bağlantı şemasını bir kağıda çizerek bana whatsapp'tan gönderdi o şekilde sorunu çözdük ve tarihi açıklamada ise satıcı arkadaşın ağzından geldi """" ne yazıkki satılan pompaların %80 ninde bu gibi şikayetleri aldığını klavuzların bu konu hakkında bilgi içermediğini söyledi bende anladım ki bu işler yurtdışındaki gibi işlemiyormuş salla pati iş yapmanın ne cezası var nede kontrol edeni olan bizim insanlarımıza oluyor sıkıysa bu hataları avrupada yapsın hatsan bu sorun bi aralar otomotiv sanayindede vardı düşük kaliteli malları iç pazara kaliteli olanları daha düşük fiyata avrupaya kendi insanını enayi yerine koyan sadece bizler varız heralde dünyada ...