KocaTepe adlı kullanıcının mesajları

Herkese iyi günler uzun zamandır foruma girmiyordum. Zira havalı tüfeklerden soğumaya başladım sanıyorum. Onun yerine uzun zamandır aklımda olan 410 gauge yivsiz tek kırma av tufegine dürbün takip tek kurşun 70-80 metre çalışmaktı.

Ancak bu kalibrenin tepmesi nasıldır dürbünü nasıl etkiler dürbün ayağı dampa mı olmalı yoksa tek parça ayak iş görür mü? Gibi bir sürü soru kafama takıldı. Açıkçası bu soruyu forumda sormadan önce birçok avcı forumunda araştırdım ancak onların derdi sadece avlanmak olduğu için hedef aticiligi için yivsize dürbün takmak çok saçma geliyor.

Özetlersek

Pikatin rayi kendim monte edecegim üzerine nasıl bir ayak nasıl bir dürbün kullanılmalı dürbün çapı max kaç olmalı? Tüfeğin 36 cal olacağını da göz önünde bulunduralim.
    Her soru 20 puan iyi şanslar :D

Turkiyede malesef yasak, bildiğim kadarıyla travmatik tabanca olarak geçiyor bu tur silahlar.

Yasak olması gayet makul karşılanabilir ancak insanın hoşuna gitmiyor değil. Yeri gelmişken söyleyeyim aliexpresste p90 gibi askeri silahlar elektrikli olarak su maymunu atacak sekilde tasarlanıp satılıyor alan bir arkadaşım cok eğlenceli olduğunu söylemişti. 30 dolar civarı

kuru sıkı tabir edilen ses tabancaları, koleksiyon amaçlı edinilebilir kesinlikle savunma amacı güdülmemelidir! geçmişte kötü örneklerini televizyonlarımızda da maalesef izledik. Antrenman amaçlı pek bir işe yaramaz, genel olarak ülkemizde yasak olan travmatik tabanca denen kauçuk saçma atan tabancalar kullanılıyor antrenmanlarda bildiğim kadarıyla.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hocam benim bildiğim kadarıyla kurusıkıların namlu içleri açılmamış oluyor. Linkteki video bayağı eğlenceli sadece kurşunundan mı bahsediyor acaba? Yoksa bu modelde kurusıkılar sivil kullanıma da açık mı?

Atıf hoparlör olarak tercih sırasına göre Audioengine A5+ ve Monster Clarity hd model one tavsiye ederim

malesef fiyatları pikaplardan daha yüksek en mantıklısi uygun vakte kadar atıl bir amfi alıp ortalama bir hoparlore bağlamak. Yoksa işin içinden çıkamayacağız hocam

philips bütünleşik bir cihaz. Kendi amfi ve hoparlör sisteminin yani sıra cd, usb,fm radyo ve Bluetooth desteği var. Daha önce de söylediğim gibi tüm bütünleşik amfili plak çalarlar gibi ses kalitesi vasat.
    Tcihibonun muzikalitesiyle ilgili pek bir bilgi bulamadım. Iyi olduğunu varsayacak olursak giriş seviyesi bir amfı (bots lara bakabilirsiniz) 500-600 tl den başlıyor. Bir de hoparlör ve bağlantı kabloları işi varki minumum 500 tl ayirmanız gerekir. Karar sizin. Sakın format destekleri zamanin gerisinde kaldığı için 300 tl gibi fiyatlara satılan 5+1 Amfilere yönelmeyın. Bu Amfiler stereo ses performanslari beklentinizi karsilamaz

hocam peki dün akşam bahsettiğiniz aktif hoparlörlerde durum nedir? Anlaşılan pikaptan çok amfi ve hoparlor tutuyor.

Tcihibo nun cihazi fena gorunmuyor fakat isvec uretimi oldugunu pek zannetmiyorum. Philips OTT2000 işinizi görebilir mi bir bakın isterseniz

Hocam sabırlı cevaplarınız ve ilgi alakanizdan oturu çok tesekkur ederim. Ancak şuan için tchibo bir tık onda gorunuyor bana plaklara da zarar vermeyen bir başlık kullanıyormuş. Philipste bazı plaklar özellikle çizik olanlar sorunlu çalışıyormuş diye bir duyum aldım.

Philips güzel görünüyor.hiç aklımda yokken aklıma girdi :)
    babamın plakları duruyor olsaydı almak için bahane hazırdı.

hocam tchibodaki pikap için l90in birebir aynısı diyorlar performans olarak da philipsten daha iyidir demişlerdi. Philips goruntusu ve ek özellikleri için alınabilir ayrıca anfi ve hoparlore ihtiyac da duymuyorum. Ancak aktif hoparlorle l90 kullanılabilir. Benim gibi ek özelliklerine ihtiyacınız yoksa bu pikabı da hesaba katmak gerek

Hifi mi Phono mu sorunuzu anlamadım.

Amfili amfisiz demek istemiştim sanırım yanlış bir terim kullandım. Pionerin modelleri olduğu gibi tchiboda 600tlye bildiğim kadarıyla İsveç üretim ahşap malzeme bir pikap da mevcut. Gorusleriniz nedir onun için? Amfi ve hoparloru mevcut degil

Hifi pikaplarda amfi bulunmaz. Ses alabilmeniz için Phono girişi olan bir amfı de almanız gerekir.500-600 tl butceyle secenekleriniz kısıtlı. Plakları maliyeti de oldukça yüksektir ayrıca. Elinizde hali hazirda yeterince plak yoksa Bu işe girmenizi pek tavsiye etmem. Yeterince plaginiz varsa bütünleşik amfili pkaplara yonelebilirsiniz.Fakat alacağız ses muhtemelen sizi tatmin etmeyecektir. D&R mağazalarında bahsettigim tipte pikaplardan bulabilirsiniz.

plak konusunda sıkıntım yok. 600tl bütçe sadece pikap için amfiyi 1 ay sonra falan da alabilirim. Sorun hifi mı phono mu almalı, sıfır mı ikinci el mi almalı? Sorularında. 600tl civarına pioner philips ve pl90 İsveç yapımı pikaplar mevcut bildiğim kadariyla

Herkese merhaba,
    Pikap, gramofon gibi nostaljik şeyler her zaman ilgimi çekmiştir. Pasif olarak uzun zamandır da ilgileniyordum. Şimdilerde elimde olan birkaç havalıyı satıp 500-600 tl bütçe ile bir pikap alma hevesine girdim. Yeni pikapları internette kimse tavsiye etmiyor zaten benim bütçeme de fazla seçenek kalmıyor. Ailem ankarada ikame ediyor ben de erzincada okuyorum. İnternette çok araştırdım ancak ikinci el pikap ve plak alırken nelere dikkat etmeliyim? Ya da ne özellikler mevcut olmalı? Eminim forumumuzda bu konuyu bilen bir üstat vardı. Hayırlı akşamlar :)

evet bir çok ihtiyaç bir çırpıda aradan çıkıyor.en büyük sıkıntı o ihtiyaçların bir türlü indirim gününe kadar akla gelmemesi yada ihtiyaçların indirim bittikten sonra hâsıl olması.indirim limitini tutturmak için alınan gereksiz şeyler de oluyor elbette.

10tlye aldığım sıcak silikon tabancasi gibi :D

yanlış hatırlamıyorsam 65 milyonla rekor kırdılar. Benim aklım vw golfte kaldı

Turk lirası değil mi bu? Ne yalan soyleyim 444/777lik kupon gözlerimin önünde 5snde bitince bu golfun aynasini görmek nasip olmaz dedim. Gerçi sormak lazımdı kredi kartına taksit secenegini var miymis :D

görüntü iyi umarım göründüğü gibi çıkar.bende n11 den aldım 11.11 furyasında kaynadı arada :)

İyi geldi valla telefonu falan aradan çıkardım uç bes ıvır zıvır derken 1.500tl bıraktık siteye kim bilir 24 saatte ne kadar kazanmışlardır helal olsun

hocam sayın dogant sanırım bt65 tüpü yerine doğrudan bu tüpü kullanmayı planlıyor. Herhangi bir regülatör montajı ek parça vs amaçlı calisma değil anladığım kadarıyla scuba tüp baglar gibi bağlamak istiyor. Yalnız benim de aklımı çelmedi değil bt65 böyle büyük tüpleri doğrudan takmaya musait bir yapıya sahip mi? Nova gibi misal

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

benziyor aynı firma mı acaba.

selamlar.

Hocam tüfek bana isabet konusunda başarısız geldi. Tipi de bullpup için bir hayli çirkin :D fişek yükleme ve çeşitli ortamlarda çalışma koşullarına dair bir incelemeye rastlamamıstım 1-2 ay önce.

Forumda birkaç kez konusu geçmişti. Hatta aklımda kalan forumdan bilindik ve işin ehli bir üyemizin mod125ini satarken ''yurt dışı için üretilen partiden yerli üretimlerle karıştırmayın'' diye bir yorumu vardı. Ki öyle de olması gerek yoksa siz paranızın aa ya mı verirdiniz hatsana mı?

Hocam x50 mercekli bir dürbün belki normal bir ayakla tüfeğe temassız bağlanabilir. Sıkıntı orada değil ön mercek çağı cok büyük ve tüfek sarsıntısı cok fazla size daha kucuk ve dayanıklı durbunler lazım