bluemanxxx adlı kullanıcının mesajları

kardeş stoeger X20 de 5.5 yetersiz olur ondan tavsiye etmiyolar ama 4.5mm de 100mye kadar çok rahat şişe kırıyo cfx royal den daha güçlü bi tüfek doğal olarak cfx royalde de 5.5mm yetersiz olur. 5.5mm düşünüyosan gamolara fazla bakmıcaksın genelde güçsüz oluyo gamo tüfekler. tahminimce stoeger x20 nin 5.5 liği gamo cfx royalin 5.5 liğinden daha güçlüdür gamo biraz pahalı stoegere göre 5.5mm de patriot 1. nesil bulabilirsen alabilirsin tabi sıfırı yok ikinci el olarak.

bende bu tüfeği kullanıyorum yaklaşık 700 pellet falan attım çoğu gamo ts 10 du gayet iyi ama çapaksız olanı denk gelirse son aldığımda biraz çapak var gamo rocket de fena sayılmaz hatta kısa mesafede yaptığım(7m) grupmanda ts 10dan daha iyi geldi jet marka pellet tam bi fiyasko atarken tuhaf bi ses çıkıyo pellet ses hızını aşıyo heralde zaten kağıt gibi nereye gittiğini anlamak mümkün değil zaten fazla denemedim 5-6 kere attım gamo pro hunteri kullanmadım hiç bulunduğum yerde gamo satılmıyor bidahakine onu deniyecem kullananlar memnun gibi

havalı tüfekler şimdilik yeterli ;atlise;

stoeger in yayı zayıf,yay için bu gün fabrikayı arıyacaktım unutdum,yay gelsin chrony ölçümleri yapacağım,

iyi olur valla abi merak ediyorum bide stogerde tetik yumuşatma vidası vardı ben onu biraz kurcaladım ama pek bişey anlayamadım onu saat yönüne çevirincemi yumuşuyo yoksa tersinemi iki tarafada denedim ama bi yumuşama görmedim

kardeşim neden korkuyosun.herkes fikrini korkusuzca belirtirse üretkenlik daha iyi olur.bu forumun amacıda herkesiin fikirlerini paylaşması için değilmidir.sonra yanlış olabilir söylediklerimiz ama saçma dememmeliyiz.selamlar.

yok şekil üzerinden anladığımı yazdığım için yanlış anlarsam saçma bişey yazmış olurum diye dedim yoksa tabiki düşündüklerimi yazmaktan korkmam forumda okadar bilgili insanlar var okudukça anlıyor insan ondan öle dedim..saygılar..

cok kullanan olmayınca snaırım pek bı gıde olmuyo ama sıfır tepme olasılıgı oldunsu sanmıyorum ama gende mınımıum sevıyede olabılır mantıken teknıgını bılmeıdm ıcın yorum yapamıyorum ve o kadar ustatlar varken boleyken bole demem ıcın cok fırın ekmem yemem lazım haddıme deıl ama su sekılde olabılır mısal sılındır kab ıcıne pıston ve dısını monte ederız ıkı ucuna yay koyarız arkasına ve onune carpma esnasında hazne ıcınde ılerı gerı hareket eder ve namlıya ve tufege etkısı olmaz [Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/100219/daycibkq.jpg] bu sekılde bı sıstemde calısabılırmı acaba tepmesıs ondekı yay tepmeyı azaltır

anladğım kadarıyla piston en son vuruş noktasına geldiği zaman metal yüzey yerine yaya çarpıp geri sekicek bu şekilde tepme azalıcak ancak piston yaya vurduğu anda geri haraket edicek ve namludaki havayı pellet çıkmadan geri çekicek buda pelletin hızını düşürür gibi geldi tabi doğru anladıysam okadar bilgili üstadlar var insan saçma bişey yazıcam diye çekiniyor u½%;

Meraba arkadaşlar bu aralar kafamı kurcalıyor havalı silahlarda ortalama kaç atıştan sonra namludaki yiv set tamamen kaybolur? Bu her namluda aynımıdır yoksa her marka farklı kalite çelikten mi namlusunu üretmektedir yoksa standartmıdır. Tabi bunda kullanıcının kullandığı pellet çeşitleri,yağlar ve bakımda çok önemli ama ortalama kaç atış yapılabilir bi havalı tüfek namlusuyla?

artık çok geç ;şrofls;. olan oldu ya zaten dik vurmadım eğik vurdum ama kırılan bi parça olmadı çok eğik vuruncada bu sefer ayağa gelmeye başlıyo tornavida. baya bi vurduktan sonra bi baktım kırılır gibi oldu ama kırılan parça yukarıda kaldı vida komple yuvanın içine gömüldü şuan onu oradan çıkarmak imkansız öteki vidaları denedim giriyomu diye onlarda girmiyo bütün dişlilerde bozuldu bıraktım ölece ;şrofls;.

tamam çok saol kardeş artık yapıcaz bişeyler hele bi eve gidiyim şuan okul dolayısıyla bartındayım yarın falan gidicem dediklerini denicem yanlız kafama şu takıldı şu tornavida işi mantıklı geldi ama tornavidanın ucu o vidadan daha yumuşaktır gibime geliyo önce tornavida yamulmaz mı? vidanın kırıldığı yer dümdüz sanki hiç bişey yok gibi duruyo ana parçayla bir gibi