tuka adlı kullanıcının mesajları

bunu biraz uzun ve setleri önce düz sonra spir atacak şekilde yapılırsa başarılı olur diye düşünüyorum.aksi taktirde hızını tam almış bir çekirdek bir anda aşırı eğime girerse traşlanır diye düşünüyorum.

bu hobinin sonu havalı silahtan daha öte . paranız çoksa öyle girin yoksa unutun derim. modifiyesi yedek parçaları bitmez tükenmez. bu arazi aracı şeklinde .debriyajı , freni var hemde profosyonelce imal edilmiş. defransiyeli deseniz bildiğiniz araba defransiyeli ,gerçek 4 çeker .
    1992 de model uçak kursuna gittiğimizde aynı tip motorlar vardı . şimdikilerde nitro muhabbeti var ama nitro yanıcı değil daha çok oksijen üreten özelliği var. % 80 metil alkol % 20 hint yağı kullanırdık. şimdi yine aynı alkol ,hint yağı yerine sentetik yağ ve nitromen sıvısı . bunuda kuru temizleyicilerde bolca vardır.
    tabiki bunun rodajı var , rot ayarı var , bujisi sıcak soğuk orta şeklinde . oyuncak olarak tanımlamak biraz güç . ufak çocuğunuz varsa ,ona düşünüyorsanız hiç düşünmeyin. kendiniz oynayın büyüyünce verin :) özellikle arabaya binip arabayla yürütmek ayrı zevk . yakıtı bitiverirde aracın altında kalır diye endişe ediyorsunuz. dar alanlarda zevk alamazsınız bu kadar geniş alan olmasına rağmen mekanlar dar geliyor anında bir uçtan bir uca gidiveriyor.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

reco2 kardeşimizden aldığım ,epeyce uğraşıp ayağa kaldırdığım nitrolu araba

aslında düşünürseniz çokta zor olmayan bir şey. bunu bilmem ama benim düşündüğüm ; hawke programını ,mesafe ölçerli dijital dürbüne tanıtarak istenilen verileri girdikten sonra hiç bir ayar gerektirmeksizin hangi mesafede olursa olsun artıya ateş etmek. bence bu dediğim olayı yapan firma köşeyi döner.

yakın mesafelerde kırmızı noktada tümünde kayma olur. uzak mesafelerde bu azalır yok olur. ben birinde şunu yapmıştım, şeffaf yazıcı kağıdına ortası artı ve artının ortası yuvarlak bastırdım. bunu reddotun öncamına monte ( tam ortalayarak ) ederek içinden bakıyorsunuz .ancak şeffaf kağıt biraz kaliteli olmalı.

şayet ok oldukça stabil ise yani tam sıfır hatalı düzgülükteyse bence kanatlara hiç gerek yok . yapmanız gereken bence okun ardına teflon malzemeden arkası eteklendirilmiş birşekilde ince işçilikle yapabilirseniz ok dönerek gider .ardında tüye gerek kalmaz diye düşünüyorum .

rusyada bile torpili olanlar tankla işe gelip gidebiliyor .ülkemizde biz neye alıştık biliyormusunuz ? kuralcılığa .. halk nasılsa alışkın ne geçirirsen yemeye . 6136 sayılı kanun sanki yivli silahları nükleer silah gibi ele almış. zıtlık ise yivsiz tüfeklerde satın alma kolaylığı. sanki mermi atmıyorda 12 lik tüfek su fışkırtıyor gibi 120 tl ye ruhsat alabiliyorsunuz hemde arabada evde ,dışarda kılıfta olmak şartiıyla .:) adam cinayet işleyecek olsa 12 liği tercih eder .
    bizde böyle atmosfer gazı co2 gazlarıyla uğraştırırlar .

Arkadaşlar her teknolojiyi hele insanı gözünüzde çok büyütmeyin. Size basit bir örnek vereyim .

Çayadanlığın demliğini üzerine koyuyoruz . alttakinde su kaynıyor. fokur fokur . çok kişi bundan dolayı elini kendinisini haşladı. Alttaki çaydanlığın yan tarafına küçük delik açmak ise henüz daha 20 sene öncesinde çıktı :)
    Bir şeyler yapma konusunda daha ezbercilik devam ediyor. Bu havalı silah işininde pif noktasını Caselman denen adam çözmüş ama bizim ezbercilerimiz hala kurtulamamış olay bu kadar basit .

ilginç olan diğer taraf ise silahın sanırım co2 gazlı olması. ardındaki tüpe bakarsanız altı düz. düz altı tüpler aşırı basınçla işi olmaz .
    bence burada , mekanizma bir tarafa da güç olarak namlu uzunluğundan max istifade , minimum sürtünmeli yivli namlu gibi de olsa yine kurtarmaz diye düşünüyorum. aklım halen almadı bunu recluse bile yapamaz.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

forumun ilk yıllarında açılmıştı. ancak halen üzerinde ciddi kafa yorduğum bu silahın bu denli güçlü ve pratik olması,seri atışta bile isabetini kaybetmemesi ilginç. neredeyse 7.65 tabancadan daha güçlü. bunu icad eden adamın ise esrarengiz biçimde ortalıktan kaybolmasıda işin diğer ilginç tarafı. 1990 larda yapılmış ve bir dahada haber alınamamış.sene 2012 oldu halen bu silahın üzerine bir havalı olduğunu hiç sanmıyorum . neden şu an üretilmiyor acaba ?

88 gr lık tüpleri almaktan usandım. buna bir çare getirmek istiyorum. 88 gr co2 tüp yerine paıntball tüpü montesi benim için sorun değil ancak elimde bir tane paıntball tüpü var vanalı sanırım basıncı az bunların. kafam karıştı şimdi . bundada co2 gazı bulunmuyormu ? şayet varsa bundan bir kaç tane alıp bitince doldurtsak şu crosman nigtstalkerde denesek diyorum. ayrıca birde şu videoyuda seyredin .benim anladığım kadarı ile co 2 tüplerde basınç ölçümü yerine gramaj ölçümü yapılıyor. neden bir manometre kullanılmıyor diyede akıllara soru işareti gelebilir .sanırım buda aşırı ısı düşmesinden dolayı manometreye zarar verme olabilirmi ? birde diğer aklıma takılan ise paıntball dolum tesislerinde adam vanayı açıyor dolduruyor sonra istenilen gramajı tutturmak için tahliye ediyor . neden tahliye etme gereği duyuluyor acaba ?

benimde merak ettiğim konulardan biriydi. benim için ,iphone 5 mi samsung s3 mü gibi kafama takılan konuyu elinize sağlık belgesini ortaya koymuşsunuz. isabet olarak aynı gibi görünüyor. geçen yıla kadar 18 grain şimdilerde ise 16 grain kullanıyorum bende pek fark göremedim.