kağan34 adlı kullanıcının mesajları

valla bravo,beklenen yada düşünülen gibi bir tüfek yapımı gerçekleşirse harika olur!başarılar dilerim,inşallah muvaffak olursunuz. ;tese;kkur

valla nasıl diyeceğimi bilmiyorum ama;dünkü 20 mt dürbün 0 ayarı atışları fena değildi7-8 inci atıştan sonra hedefi yakaladım.benim gibi acemiye göre fena değil heralde.ardından bir yakın arkadaş geldi,bende atış yapabilirmiyim dedi ve 30 mt ileride su içmek için yere inen bir leş kargasına ateş etti ve tabiki vurdu hayvan 1 metre bile gidemedi.inanın vicdan azabı çektim,ama olan oldu.bir yandan ateşli silah hastalığım var biryandan yaşlandıkça artan merhametli tarafım,zor bir durumdayım anlıycanız!görenler tüfeğe bayılıyor sanırım yakında bazı arkadaşlarda bu hobiye katılabilir.daha 50 ve 100 mt lerde denemedim, havalar biraz istanbulda soğuk ve yağışli geçiyor yağışlar dinince denerim herhalde. bu tüfeğimi öyle sevdimki yağmurda ıslanması bile üzer beni herhalde! :cursing: birde dış ortamdan iç oda sıcaklığı seviyesine ,özellikle de kışın girdiğinizde;olacak olan metal terlemesini mutlaka giderin arkadaşlar yoksa wd40 veya diğer pas sökücülerle uğraşmak zorunda kalırsınız ;director; sonra demedi demeyin dostlarım! herkeze selamlar!

Artık her gece rüyama giren x20'yi almış bulunmaktayım arkadaşlar.bu benim ilk havalı tüfeğim(bayağı da havalı yalan da değil ).
    daha henüz atış yapmadım ama dürbünümü doğru şekilde ve sıkıca monte ettim,bu arada sideprensi arkadaşın uyarıları için ayrıca teşekkür.
    biraz el alışkanlığı yaptıktan sonra ormanlık alanda 30 mt de güzel bir dürbün 0 ayarı ardında 50 ve 100 mt atışları. ;tufey#
    umarım bunun zevkine varmak nasip olur,herkeze saygı ve selamlar. :huh:

slm arkadaşlar ben aranızda daha yeniyim.fakat havalı tüfek hastalığı yıllardır vardır içimde.kadir kardeşimin aldığı bu x20 yi ben yaklaşık 1 ay önce inceledim ve bayağı hoşuma gitti.aslında bu günlerde bir tanede ben almak istiyorum ama malum döviz kurları yüksek.tüfeği bayide inceledim gamolarla şöyle bir yan yana getirdim kalitede pekte bir fark yok gibi,ayrıca çinliler harika bir tüfek yapmışlar ama ben hala pcp mi pistonlu mu karar veremedim,hayırlısı inşallah :him:s