poyrazaga adlı kullanıcının mesajları

Benim kral pompa da kırıldı aynı yerden fabrikaya gönderdim sadece oring yuvası açıp göndermişler sanırım, ama eskisi kadar verimli çalışmadığını düşünüyorum

fabrikayı aradım ellerinde ithal ettiklri pompanın yedek parçaları yokmuş .ee dedim ben satın alırken bayiden fabrika arıza durumunda yedek parça sağlıyor dedikleri için satın aldım dedim ne olacak peki şimdi ne yapacağız dedim siz gönderin ellerindeki pompalardan arızalı parçayı değiştiririz dedi lanet olsun dedim sen ithal bir ürün satıyorsan yedek parçasınıda bulundurmak zorundasın hepsi şerefsiz bunların aliexpresten getirten oldumu acaba 10 tane alıp kenara koymak lazım

Zaten bu regilatörü satın alırken yanında sepete dişi bağlantı parçasınıda ilave edeceksiniz birde bu şekilde bağlantı yapılınca regilatorün ucundaki pim iğnesi iptal edilecek direk hava çıkışı açık olacak

Yabancı bir videoda ağır çekim olarak görmüştüm pellet atışlarında belirli bir hızın üzerine çıkıldığında pellet namludan çıkar çıkmaz arkasından gelen gereğinden fazla basınç nedeni ile pelletlerin etek kısımları yanlara doğru genişleme ve açılma yapıyor buda havada giderken yanlara açıan etekler firen etkisi yapıyor bu nedenle 850 ila 900 fps den yukarı pek kullanmamak gerek

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, son bir iki şey sormak istiyorum siz regülatörü kaç psı seçtiniz ve nerden temin ettiniz fiyat neydi?

Ben 2200 psı olanı almıştım alırken en yüksek olanı seçtim sebebi içindeki pulların adet sayısı diğerlerinden fazla oluyor 2200psı 151 bar yapıyor ben içindeki pulları azaltıp veya çoğaltıp sürekli bar ayarı yapabiliyorum mesela co2 havalı tabancada kullanacaksam pulların yerini değiştirip veya azaltıp 58bara düşürüyorum PCP de kullanacaksam 120bara ayarlıyorum .Ben alalı 4 sene oldu sanırım kaça aldığımı şu an hatırlamıyorum güncel fiyatı 500 veya 700 civarıdır kargo ve vergi hariç

poyrazaga Evet anladım regülatörü direk tüpe takabiliyorsun ama tüfeğe takmak için parça lazım. Sağ taraftaki z parça ne acaba? Tornacıya yaptırdığınız parçanın uzunluğu nedir ölçme imkanınız varsa? Bu parçanın uzun olamsının yani regülatörden sonraki hacmin büyük olmasının bir avantajı varmıdır sizce? Siz hangi tüfeğe takmıştınız?

Z parça adaptor kraldan satın alabilirsiniz bu parça tombul tüpleri kral marka pcp lere takmak içindir aradaki aliminyum parça ben fazla güç tutkunu olmadığım için boyu standart yani parçanın dıştan eni 30mm uzunluğu 40mm daha fazla güç istiyorsanız bu patçanın boyunu 10cm kadar çıkarabilirsiniz bu parça (power platinum) görevi görüyor yani bu parça ne kadar fazla hava depolarsa güç artışı olur

Bu çin regülatörlerinin montajı ile ilgili herhangi bir video bulamadım YouTube da, içeirsindeki pulların sayısını ekleyip çıkarıp basınç ayarı yapıyorlar böyle videolar var ama tüfeğe montaj videosu bulamadım bulan varsa paylaşabilir mi?

çin regilatorlerini bizim pcp lerin gövdesine direk bağlayamazsınız regilatorün çıkış kısımı G1/2-14 dür yukarıda benim eklediğim gibi regilatorle pcp nin arasına ara adaptor yapılması lazım.(Regilatördiş ölçüleri giriş M18-1,5..Çıkış G1/2-14 dür )

reg

regg

Bu şekilde olacak ben tornacıya yaptırdım bu sayede direk pcp ye bağlanabiliyor