OLUMSUZ adlı kullanıcının mesajları

Sizi bilmem ama benim baya hoşuma gitti türkiyeye gelirmi gelirse fiyat nekadar olur muamma

Türkiye'de bazı av bayii sitelerinde evanix siniper falan satılıyor kim getirmiş oluyor satan av bayii simi

Bu işe pompa ile girdim. Akşamdan yavaş yavaş ara vere vere pompayı ısıtmadan tüfeğe su damlacıkları kaçırmadan doldurup sabaha atması en mantıklısı. Atış yaptınız ama havanız bitti gene yapmak istiyorsunuz yemiyor pompaya aşırı yüklenip zarar verebiliyonuz nabız yükseliyor vücüt yorulmuş işkence görmüş atışın zevki kaçıyor. Ben ardından Scuba aldım tüfeği evde dolduruyor ardından atış anında boşalır ve atışa devam edeceksem scubadan dolduruyor etmeyeceksem akşam evde pompalıyordum 😏. Bu seferde scubanın dolumu işkenceye döndü gittim komprasör aldım. Bu hobiye girdiysen devamı gelir . 😄

Kompresör ne aldın memnunmusun bakımı falan kolaymı

Evanix viper adında pcp tabanca yapmışlar bir tabancaya göre baya güçlü evanix lerin Türkiye'de satışları varmı

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    buda tanıtım yapmış biri

Elinize zihninize sağlık Gurur verici :thumbup: askerlik yaptığım kışlada sebehattin yüzbaşı vardı arada bir içtimalarda şu sözü söylerdi en değerli insan kıyıda köşe atıl duran değersiz nesneleri değerli hale getiren kişiler derdi :)

Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için bende sizinle aynı dusuncedeyim fakat fiyat lar malum çok pahalı şuan hiç bir şeye el sürülmuyor iki sene önce evime hırsız girdi bütün silahlarimi çaldı daha toparlayamadim hobiyi de birakmak istemedim o yüzden mod 25 tact aldim kendimi oyaliyorum cokta keyifli bir tane de bushnell otomatik avcı durbunum var onu bulamamış hırsız bey oyalaniyorum işte ama hatsan kaliteyi çok düşürmüş bence eski ürünleri bence daha kaliteli

iyi hobiler

Başına gelene üzüldüm yıllar önce benim zoraki ve utg marka mini swat kısacık boylu 3-9 profosyonel dürbün le birlikte çalındı zorakiden çok dürbüne daha çok üzülmüştüm çünkü dürbün zorakiden çok daha pahalı birşeydi resmen kahrolmuştum

np01 denemedim ama np03 varken Tacto alınmaz bence. Bir anlamaı yok. Ha ilk tüfek olacaksa belki alınır Tacto.. Ama dediğim gibi almadan önce fabrikayı arayın teknik servisi isteyin. :)

Np01 / np 03 ün yarısı ancak eder buna eminim

ben np 01 mi modlayarak np03 e çevirince verim aldım

Lafı ağzımdan almışsın 🙂

Konuyu hortlatmış gibi olacak ama, bakım konusu kafama takılıyor. Ballistol marka yağlar ile bakım düşünüyorum ama nasıl?

Birde namlu içi parlaksa gerek yok demişsiniz. Bu lanet Pcp lerin namlu içine bakmak mümkün değil malum kırılamıyor. 250 Barlık bir silahın önünden bakmakta çok aklıma yatmıyor boş bile olsa. Malum bakımı hastanede yapmayalım. ^^ ^^

Kurma kolunu geriye tam çek namlu girişine parlak beyaz bir kağıt tut ama namluya yapıştırma ışık girsin namlu çıkışından bakabilirsin birde ortam aydınlık olsun yeter

Atışa sık gitmiyorsanız bence tüpe gerek yok koy kenara dursun da diyemiyorsunuz scuba durdukçada maliyet

ne yalan söyleyeyim patlama endişesi bendede var

tüfeklerin tüp hacimleri küçük olduğu için patlama olasılığı scubalara göre çok daha az

o sebepten bende hala tüpe geçmedim atış yaptığım dönemde de en fazla tüfeğimi 3 kere doldurmuştum şimdilik ihtiyacım yok gibi ama almayıda düşünüyorum çünkü pompa ile doldurma işlemi sıkıntı kilonuz 70 kg altı iseniz çok daha zor

Fx Panterade 700 cc tüpü takacak alan da yok. Olaya yanlış yerden bakıyorsunuz. Ben PCP dünyasındaki yeniliklere vurgu vuruyorum. Her yıl birbirinin aynısı 10 farklı model çıkarma ile bu iş yürümez diyorum.

2022 de satılan yerli bir çok tüfek benim 8 yıllık yerli tüfeğimle aynı isabeti veriyor dediğiniz gibi tasarımsal değişim var ama donanımsal değişim pek yok her zaman yerli malı destekçisi olarak daha fazla çalışın gerekiyorsa piyasada ün yapmış tüfeklerden kopya çekin sonuçta avrupa silahlarından farklı bir şey yaptığınızda he bu özgün olmuş deyipte kimse alkışlamaz şahsi fikrimdir

🥹 Spot On Pars kadar iki yüzlü bir pelet ben görmedim her kutu farklı karakterde.

Dome modelinde kalıp problemi var geçen hafta 10 kutu aldım 3 kutusu problemli 5.60 çıkıyor peletler namluya sokacam diye pelet iticiyi yamultmayı kesinlikle düşünmüyorum. 😄

Kral- Hatsan ve en sonda Fx sahibi olarak. En beğenmediğim firma Hatsan oldu.

Hem Pelet hemde solid atma işini gavurlar çözmüş. Bizim yerli markalar zayıf tüfekler üretiyorlar solid atmak için modlamak müdahale etmek ile uğraşıyoruz. Gavurlar 700 cc 300 bar tüplere geçiyor. Çift regülatöre geçiyor solidler için ekstra hava odacığı planium inşa ediyorlar. 34 gn solidi 1000 le çok rahat atabilirken bizim yerliler 24 ü 800 le zor atıyor.

FX panthera da 300+156 cc tüp var güçlü bir tüfek olması için 700cc tüpe gerek yokmuş

İlla Hatsan değil sadece garanti konusunda sıkıntım olmayacağı için o tercihler arasında. Aslında biraz daha aklım Huğlu Effecto PX5 Pro dan yana, tabi garanti konusunda hatsan gibi iyi ise.

Garanti konusunda hatsan gerçekten fevkulade ama diğerleride aşa kalmaz reximex e 2 adet tüfek gönderdim döndüğünde tüfeği tanıyamadım iyi manada

Kaç senedir kral da kullanıyorum ama daha fabrikaya göndermem gerekmedi bence kralda servis konusunda iyidir bu marka harici tüfeğim olmadığı için yorumum burada biter

arkadaşlar isteyen get lastik dediğimiz iç lastik parçaları da koyabilir ancak lastiğin tam ortalı olmasına dikkat etmek lazım ben bu işlemi en iyi şekli artık şöyle yapıyorum; dürbün borusuna oring koyarak yani diyelim ki 25mm boru çapı var dürbünün ayakların geleceği noktalara doğru 25mm oringleri iki yada üçer adet olacak şekilde önden ve arkadan dürbün borusuna geçirin ayakları olduğu yerlere getirin montajı öyle yapın o ringler kelepçelere temas etsin muhakkak oldukça uzun ömürlü oluyor tavsiye ederim.

Mantıklı ama dürbünün boğaz çapı ön mercekten daha ince oring kopmadan ön mercekten geçermi