OLUMSUZ adlı kullanıcının mesajları

Hocam bende Hatsan nova star rg aldım 5.5 ama çok memnun değilim sorun benim tufekte mi acaba.tüp içindeki conta patladı daha iki aylikken şimdi o contayi bulamıyorum hatsani aradım contayi istedim hiç alakası olmayan contalar yollamislar okadar tarif ettiğim halde iki aydır yatıyor tufegim şimdi servise yollayacağım bir conta için.ikincisi solid çok seviyor diye yazmışsınız 3-4 kutu farklı ağırlıklarda pellet aldım her atis arasinda en az 7-10 cm fark var grupman yapmıyor 25 metreden.hatsan flas 18.13 ile 50m den kola kapağını vurabiliyorum

Bir pcp nin 25 mt grupmanı çok dağınık saç başka bir sıkıntı vardır bence fabrikaya gönderin hem tamir ederler hemde kağıda yazarsan grupmanı kontrol ederler

2. Elde satılan orjinal zeis var yaylıya ancak zeis dayanır pahalı olduğunun farkında yım ama 25 yıldır havalı hobisindeyim dürbün tüfekten çok daha önemli olduğunu keşfedeli uzun zaman oldu dürbün ömürlük olucak tüfek zaten bolca seçenek var zamanla tüfeği değiştirirsiniz ama dürbünü değiştirmezsiniz şuan bütçem müsait olsa alırdım

En uzun süre kullandığım Breaker de iyidir ama tasarım olarak baya eskide kaldı 2. Elde uygun fiyatlı bulsan olabilir tactical görüntüsü olsun dersen kral mortal a bakabilirsin kırma dipçik sayesinde katlandığı zaman 60cm oluyor sırt çantasına sığabiliyor istenilirse z valf alıp tombul tüpte takılabiliyor .

Veya reximex tormenta hafif kibar ve yakışıklı çift tüp atış sayısı fazla ve iki tüpte alüminyum tüp olduğu için ilerleyen yıllarda daha güvenli malum çelik tüplerin ömrü kısa oluyor

Sizde Tormenta vardı.

Onun hakkında bizi aydınlatsanız? Kaç atış yapar dolu tüple? Gücü nasıl? Sizin tecrübeleriniz ne oldu gibi?

Öncelikle belirtmek isterim tormentayı ilk aldığımda isabet sorunu yaşamıştım ama fabrika tüfeği yenisi ile değiştirerek sorunu çözdü bundan mütevellit fabrikaya güvenim tam

tüfeğe gelince çok memnunum ,

Artıları

Tüplerde dahil olmak üzere komple kaliteli alüminyum

Kapasitesine göre kısa boylu ve çok hafif desteksiz atışlarda çok ama çok avantajlı

Yeni verilen tormenta da tüp dolumu jacklı

Kurma kolu rahat ve ergonomik

Namlu kısa olmasın rağmen çok isabetli bir keresinde 98mt de spoton parsla 1 tl grupmanı yapmıştım

Atış sayısı 6-7 şarjör

Namlu çıkış hızını hiç ölçmedim ama elimdeki en güçlü tüfek diyebilirim misal kara sıvalı duvara atış yapıyorum hep aynı noktaya atarsam 4cm sıvayı 3 şarjör de deliyor pellet duvara çarptığı zaman yoğun bir çarpma sesi alıyorum

Regülatör yok ama istikrarlı 50 mt reye kadar ki atışlarda düşüş gözlemlemedim .

Not bu tüfekten kardeşimdede var yukarıda yazdıklarımı onun için de geçerli dir sadece benim tüfek spoton parsla nokta atışı yaparken kardeşim in tormenta sı spoton pointed ile nokta atışı yapıyor bu duruma tam olarak ne sebep hiç bir fikrim yok

moderatör olayı değil hocam gücü düşürme olayı 16 joule demiştiniz ya ondan bahsediyorum.oda baya tepiyor çünkü.hatsan mod 85 e enson victoptics 3-9x40 aldım 600 Gr tepmeye dayanıklı yazıyor ama Hatsan protectör ile en fazla bir ay dayanabildi.kac tane dürbün yedi tüfekten tiksindim artık gerçekten hocam 🤦bi hawke kaldı denemediğim Onuda deneyeceğim heralde biraz toparlanayimda inşallah

Kardeşim yalının üzerinde dürbün durmaz dursada ayarı tutmaz dürbünlere yazık etme eğer imkanın varsa ucuz yollu pcp yaylıdan daha isabetli olur

Önce proforma fatura istedim. Gönderdiler istediğim gibi. Zaten aldığım yer edgunun kendi resmi Sitesi ve bizzat tüfekte yapılmasını istediklerim için WhatsApptan Francisco ile görüştüm. Güvenebilecek başka siteler de var. Ama şu an Vergiler o kadar arttı ki neredeyse 2 3 katına geliyor tüfekler. Niyetim şimdi Huben GK1 almak ama önce leshiy 2 yi elden çıkarmam lazım. 😂

Abi senin leshiy 2 de gözüm kaldı😀 durumlar el versene alsam hala satılıksa ilanı yok abiben yarın yada benmi görmüyorum

Oyuncakta olsa adı silah geçtiği için zor dur.

Yanlız pcp lere oyuncak benzetmesi biraz hafif kalmış dikkat esilmesse sıkıntı çıkaran aletler ,ama türkiye de yasal olarak satılıyorlar sonuçta yasadışı birşey değil uğraşmak gerekiyor

benimde çok ilgimi çekiyor bayadır takip ediyorum bu pcp yi sıradışı bir tasarımı var namlu tüpün içinden geçiyor yani namlu tüpün içinde sadece iki ucuna oring kayarak namlu ile tüpün arasından hava kaçağını engellemişler

Anladığım tüp silindirik ama sizin demenize göre tüpün iç duvarı yok namluyu iç duvar olarak kullanmışlar

Ama bence tüpün iç duvarı namlu değilde ayrı bir parça namlu ceketi gibi düşünün .

Aslına iyi bir tornacı bulsak bu tüpü yaptırıp np01,np03,np04 e uygulayabiliriz