OLUMSUZ adlı kullanıcının mesajları

Depremin 2. Günü hataya tırla yardım götürdüm bu gün yani 11 Şubat akşam 19.00 da döndüm günlük ortalama 2 , 2.5 saat uyku ile elimizden geleni yaptık .

Özetle anlatmak gerekirse yaşım 41 birçok depreme şahit oldum ama böyle bir şey görmedim hatay hayalet şehre dönmüş bir çok ara sokak cadde trafiğe kapanmış navigasyon ile gittim ama antakyaya varmam İstanbul dan 30 saati geçti gerisini siz düşünün rabbim yar ve yardımcımız olsun bu depremi İstanbul da düşünmek dahi istemiyorum tarif edilemez bir Duygu dostlar bölgeyi canlı canlı görmek çok farklı bazı arkadaşlarımın birden çok kayıpları var psikolojim bozuldu resmen

Tasarım FX den çok marka ismi aklıma gelmedi Avrupa bir tüfek var onun birebir kopyası olmuş tasarım güzel karbon tüp ile çok daha yakışıklı olur

63 cm buyuyla tam bir bullup olmuş gördüğüm kadarıyla regülatör yok ama uygulanabilir gibi

53cm namlu kullanmışlar bu namlular gayet isabetli oluyor.

YouTube de 1 tane bile tanıtımı yok demekki dumanı üstünde bir model ben beğendim

Aslında lw kalite olarak 4.5 sıralarda yer alıyor bunun en üst düzeyde olanları var. Lw bile içinde 1.2.3 kalitede çıkıyor. Yurtdışından zamanında tüfek alırken lw de namlu kalitesi diye bir şey vardı. Muhtemelen Türkiye deki lw ler son kalitede üretiliyor. Match namlular vardır müsabakada kullanılan bunlar 1. Sınıf namlular ve adını duymadığımız ne namlular var. ...

Örnek veriyorum sıfır bir bıçakla ilk 10 tanesi 1. Kalite olarak çıkarken sonraki 10 2. Kalite diye belirleniyor. Hiç bir namluda aynı kaliteyi yakalayamiyorlar sadece hataları minimuma indiriyorlar.

Son olarak havalı tüfekler de kullanilabilecek son noktayı fx dış büküm yiv-setlerde yakaladı. Hata payı sıfır ömrü az namlular üretiyor. Fx namlulari aynı uzunluktaki diğer namlular göre çıkış hızını fazla vermektedir.

Ömrü az deniliyor ama hiç bir FX kullanıcısından namlunun ömrü bitti gibi şikayet duymadım veya denk gelmedim.

Sizce stx namlular da atış ömrü kaç

namlu ucunun ilk hali neydi öyle şimdi olmuş birşeye benzemiş demek ki son kontrol yapmamışlar o halde ürünün fabrikadan çıkmaması lazım

Bende tormenta da yaşamıştım böyle bir sorun fabrika namlu değişimi yaptı şuan sineği vuruyorum :)

Hatsan köklü bir firma. Benim yaşadığım problemi sonuçta herkes yaşamıyor. Dünyanın en iyi markasıda olsan kusurlu ürün üretibilirsin. Bu ürünün ne şekilde ne kadar arkasındasın. Ben ne şekilde ne kadar arkasında kısmını beğenmedim Hatsanda. Teknik serviste pozitif yorumda negatif yorumda var. Bana negatif kısmı denk geldi.

DE357E57-3D06-4222-B706-019EDB0527D5.jpg

Eski bir hatsan kullanıcısı olarak hatsan serviste zorluk çıkarmazdı merak ettim nasıl bir sorunla karşılaştında sorununu çözemediler.

Bu arada tüfeğin baya yakışıklı duruyor ben genelde hatsanın tasarımlarını ve namlularını beğenmiyordum hatsan bir sürü model üreten yenilikçi bir firma ama buna rağmen tasarımını beğendiğin modeller bir elin parmakları kadar anca vardır

Yenilikten söz açılmışken son zamanlarda solit atan impact benzeri tüfekler ön planda . calibrgun daystate daha pek çok marka benzer fiziki yapiya sahip modeller üretmeye başladı. Önümüzdeki süreçte tombul tüplü bulbap tüfekler ön planda olacak gibime geliyor.

Karbon fiber tüpler en verimli tüpler çünkü en yüksek hacim ve bar onlarda hafif ve uzun ömürlü olması cabası ben kendi FX ime aldım atış kapasitesi ikiye katladı muazzam birşey

Sizin sorduğunuz soruyu yıllardır kendime sorarım. Elimdeki herşeyi elden çıkarıp. Kendime bir tüfek alsam bu ne olurdu diye. Alacagim şey hafif olmalı, stabil olmalı, isabetli olmalı, yakışıklı olmalı, az hava ile bol atış imkanı sağlamalı, yapısı karmaşık olmamalı, doldurması kolay olmalı ve bütün bu özellikleri aynı anda taşımalı. Bütün bunları üst üste koyarak aa s 510 a karar verdim. İleride elimdeki herşeyi elden çikarmaya karar verirsem aa s 510 alırım. Bence en iyi tüfek en pahalı tüfek değil ihtiyacınızı görecek tüfektir.

Üstat yukarıda saydığın özellikler FX dreamline da mevcut

Ayrıca fx dreamline daha modern daha Compact daha yenilikçi istediğin şekle büründürebilirsin örnek kırma taktic dipçik takarsın tüfeğin havası bir anda değişir dipçiği kırar sırt çantasına koyar toplu taşımalar la bile istediğin yere gidersin , karbon tüp takarsın powerpolenium ile ekstra güç katarsın istersen 35 cm namlu alır tüfeği tüfanca boyutuna indirsin elinde dreamline varsa yapacaklarının sınırı yok

AA s510 çok kaliteli bir tüfek ama yukarıda yazdığım hiç şeyi yapamazsın ayrıca av tüfeği boyutuyla taşıma ve muhafaza daha zor lw namlu oluşu bana göre FX namluya göre mühimmatı çok kısıtlı :)

Yaşım 38 ve Adapazarında ikamet ediyorum. Yıllar önce Hatsan ve Huğlu marka havalı tüfeklerim oldu hatta memleketim Tarsusta köyde bu tüfeklere tek saçma derdik ozamanlar :) Huğulu halen durur. Hatsan beni çok üzerdi stabilite denen olay yoktu ama yeni bir tüfek almayı planlıyorum ve Hatsanın modelleride aklımda. Hatsanın kendisini bukadar geliştirmesi çok hoşuma gitti. Yaklaşık 2 haftadır bu forumdayım ve sayenizde çok şey öğrendim inşallah öğrenemeye devam edeceğim :)

Kardeşim hoşgeldin dediğin gibi hatsan kendini baya düzeltti ama hala benim tercihlerimde son sıralarda.

Bu forumda öğreneceğinin sınırı yok

Evanix viper huben tabancanın yanında biraz oyuncak gibi sanki. Hubenin tabancası 80 jule güçle atıyor

Evet ama kaç atış yapıyor

Tüp hacmi hangisinde daha fazla huben regülatör var viperde varmı

Modifiye eden Rus arkadaşın reddot ile atışları baya iyi benim merak ettiğim bir doldurmada kaç atış yapıyor aramızda Rusça bilen varmı kendisine sorsak

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Selamlar,

Şimdi ihtiyaç olan tek şey huben k1 25 kalibre. Temizinden nereden bulabiliriz acaba? Bilen var mıdır? 🙏🙏

Youtubede türk kullanıcılar video atmış demekki zamanında satılıyormuş

evo kullanıcısının bir ford projesi var milyonu geçiyor. huben k1 proje için heba edilebilir. aslında çıkan sonuç orjinalinden daha güzel olacağı için de heba diyemeyiz. ama yatırım diyebiliriz.

bir de parçalar yeniden dizilip orjinal haline de getirilebilir.

Ozaman istendiğinde orjinaline geri dönmesini sağlamak için namlu ve tüpü harici ayarlamak gerek namlu sıkıntı nereden buluruz

Elektronik herzaman sorun yapmaya meğilli örnek bizim fabrikadaki makineler eskiden analoktu fabrika yenilenmeye giderek yoğun çalışanları bilgisayarlı makinelere çevirildi sonuç derdi tasası bitmiyor ve arızasını da biz yapamıyoruz ama analog makinaları hertürlü arızasını halledip çalıştırırdık