Taner Kolatan adlı kullanıcının mesajları

Chairgun programındaki scopeheight bölümüne dürbün - namlu yarıçapı ve dürbün ile namlu arasındaki mesafe nasıl ölçülüyor?

• Arkadaşlar cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Chairgun programını indirmiştim şimdi kullanımı ile biraz arştırma yapıp kullmaya başlasam iyi olacak tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla

• Teşekkür ederim sayın boogeyman53 grupman çalışması üzerinde biraz daha çalışmam gerek farklı pelletler denemem gerekli sanırım kullandığım gamo pro match gamo nun diğer pelletleri ile de grupman çalışması yapmam gerekli sanırım

Sayın manurhin cevabınız için teşekkür ederim ben sıfırlama işlemini sorunsuz bir şekilde yaptım ancak ağaçtaki cevizin boyutunu, yüksekliğini tesbit etmek çok zor dolayısıyla mildot ile uzaklık ölçmede zor oluyor diyelim ki mildot ile mesafeyi ölçtük ortalama atış mesafesini 30 metre olarak varsayalım ancak ağacın diğer dallarındaki cevizlerde 2- 3 metre mesafe farkı oluyor bu durumda yine artıkılı ceviz üzerine getirdiğimde hedef vurulmuyor dolayısıyla 2 -3 atışdan sonra isabet sağlıyabiliyorum bu kadar az mesafe farkında isabetsiz atışlar normal mi? ülkemizde yasak ama yurtdışındakı havalı silah kullanıcıları av amaçlı kullandıkları silahlarla ağaç da ve elektrik tellerindeki herbiri farklı noktalarda duran kuşları nasıl tek atışda vuruyorlar ve çoğu artıkılı hedefe tam oturtup mildot noktası kullanmadan atış yapıyor çözemedim?

Arkadaşlar merhaba havalı silah konusunda yeniyim özellikle dürbünle atışlarla ilgili geçtiğimiz yaz havalı tüfekle ceviz ağacındaki cevizlere atış yapmaya merak sardım ancak mesafe tahminin de yanılmalarım oluyor aslında kullandığım tüfek de(hatsan mod125 sniper vortex) optima 3-12x 44 aeo dürbün takılı ve 25 metreye sıfırladım.mildot ile mesafe tahmini ağacın farklı dallarındaki cevizlere atış yaparken işe yaramıyor yani tüfeği kurup ilk atışda cevizi vuramıyorum benim sorunum mesafesi tam belli olmayan hedefe ilk atışda pelleti nasıl isabet ettiririz. Saygılarımla Taner Kolatan