yasins adlı kullanıcının mesajları

en güzeli biber gazı alacaksın hızlı bir şekilde ulaşabileceğin yere koyacaksın, şahsen bende biber gazının yanında bide beyzbol sopası var :) evime kadar izinsiz giren birini öldürmesemde sakat bırakmadan çıkarmam herhalde

tüp dolumu yapan yer çoğumuzun çevresinde yok kardeşim mesela ben kayseriye gönderiyorum tüpü, gidiyor geliyor kargoyla bir dolum 60lira git gel kargo parası ödemiyorsun 1 sezonuda fazlasıyla çıkartıyor

hobi insanlara neler yaptırıyor balık tutcam diye solucan besliyon hocam sen :)

Bodrumda solucan tesisi var benim 20 litrelik 3 tane mavi sert damacanalara boylarına kalınlığına göre ayrıştırıyorum sazan için kullanılacaksa önemi yok ama yayın içinse kalın kara solucan gerekiyor bak bu da geçen hafta aldığım yayın :D

en iyi yem bence solucandır kışın bitimine doğru bulabildiğim kadar toplarım özellikle kara solucan 4-5bin kadar olurlar bodrumda damacanalarda yer yaptım avlanmaya gideceğim zaman göz kararı alır giderim 1,5-2 yıl boyunca muz ve elma kabuklarıyla gayet sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar :D yayın sazan levrek suda ne varsa hayır demez

Karadenize 3-4 yıl oluyor sızalı geçiş bölgeleri ordu ve tokat diye biliyorum, daha bir kaç ay önce öldürülen teröristlerin ceplerinden fındık tarlalarında, almus barajında çekilmiş fotoğraflar bulundu, ama buralarda doğu gibi destekçi bulamaz it soyları

Merminin çıkış hızını veya hedefe çarptığında kulağımıza gelen sesin hızını arttırmanın bir yolu varmıdır acaba?
    Bir de uzun mesafe atışlarında 75 m ve üzeri namludan çıkarken hedefe giden pelleti görüyorum desem yanılmam herhalde, böyle bir durum işe karşılaşan var mı ki aramızda

hava çok aydınlık yani ışık gücü yeterli ve pelletin gittiği yöndeki hedeflerin renklerine bağlı olarakta (Açık renkliyse) giden düşen uçan kaçan pelletleri görebiliyorsunuz :) ben inşaat alanına atış yapıyorum genelde pelletin hızla gidip hızla düştüğünü dürbünden net bir şekilde görebiliyorum mesafe 80m civarı hava çok açıksa

Ben MİNİMUM 6,35 (oda çok çok zor bir ihtimal ölümcül yerlere gelmedikçe ) hiç bir havalı veya pcp tüfeğin domuzu öldürebileceğine ihtimal vermiyorum. Başka yerlerde nasıl bilmem ama bizim burdakilere sinek ısırığı gibi gelir :) ayrıca hem ateşli hem havalı tüfek kullanan biri olarak bence havalının yeri bam başka ruhsat derdin yok dolu boş taşımışsın karışan yok arazide ormancı gelecek ceza yiyeceğim derdin de yok ama en önemlisi kısa mesafelere bağlı kalma,tepme ve ses yok !

hatsanı bilmem ama kralı tavsiye ederim son olarak 230-250m arası isabetli atışlar kaydettim; tüfek+dürbün+scuba tüp+dürbün ayağı+bipod vs hepsi 2000 liraya mal oldu ama gönlünden hangisi geçerse aldıktan sonra keşke demeyeceğin bir ürün seç kolay gelsin :)

benimde yasadigim sehir oyle pek musait yer yok, kucuk karton kutuya 2 tane kot pantolon koyuyorum holde sifirlama atislarini yapiyorum onceleri wcnin kapisina atiyordum delik desikti tamir ettim kutu ve kot işine dondum :)

BUSHMAN 6-24X50AOE ÇİFT IŞIKLI TÜFEK DÜRBÜNÜ son olarak da şuna rastladım 340 tl . kalite olarak hangisi alınır sizce?

bushmandan uzak durmanızı tavsiye ederim benim hoşuma gitmedi ben 6-24X50AOE aldım 2 3 gün sonra iade ettim klikleri optimanın kliğini düşünün üstüne küçük plastik bi parça eklemişler öyle çeviriyorsun, malzeme kalitesini de hiç beğenmedim son olarak ortadaki mercekte 2 tane nokta leke vardı bariz belli oluyor ve dikkatimi dağıtıyordu tek güzel yanı mildot'u çok iyi ; son karar yine sizin ama bence bu paraya 2. el çok güzel dürbünler alabilirsiniz :)

YATAGUN dampa siparişi verdim.Hawke HK3022 Sport HD 3-9x40 AO dürbünü de önümüzdeki ay ancak alabilirim.dampanın çapı : 25,4 mm standarttır di mi dürbün seçer mi ?

dürbün seçmez ama önce alacağın dürbünün boğaz çapına bakın sonra ayağı ona göre alın ! mesela ben 30mm boğaz çaplı dürbüne 25,4mm ayak almıştım :)