yasins adlı kullanıcının mesajları

Merhabalar öncelikle tüfeğin kundağını sökemiyorum ahşap kundaktaki gibi alyanlı bir vida yok ilgili yerde içe doğru bir boşluk gidiyor içinde herhangi bir vida vs yok direk tetiğe gidiyor o kısım. arattırdım önüme çıkan sonuçlar tamamiyle ahşap kundak için onda da bu kısımda bir tane vida var kundak burdan sökülüyor ?( 2. sorunum ise dürbün rayının namlu ile simetrik aynı hizada olduğunu düşünmüyorum bu nedenle dürbüne bir türlü ayar tutturamadım namluyu içine alan dürbün rayındaki halkaların çevrelemesinden de zaten bariz belli bu durum 1 haftadır uğraşıyorum kendim yapabileceğim bir şeyse deneyeceğim yok değilse fabrikasına göndereceğim yardımlarınızı bekliyorum smile.png

Optik merkezlemeden sonra Dürbün istikameti ile namlu istikameti dkeyde paralel olacağından 5-10 cm aşağ ıvurması normaldir. Kulelerle sıfılama yapılması gerekir. Ancak sağa sola fazla sapma oluyorsa Dürbün ile namlulu istikameti arasında sağ ve solda yani yatayda kayma olduğu sonucu çıkarılabilir. Bunun nedeni dürbün ayakları sağlıklı takılmamış olabilir yada dürbün ayaklarının takıldığı kızakla namlu doğrultusu arasında fark olduğu sonucuda çıkarılabilir.

tam olarak bendeki sorun bu 2 durbunde de optik merkezleme yaptim ama ikisinde de sag tarafa sapma yapti o yuzden bu isten vaz gectim durbunlerden birisi hushman 6-24×50 digeri bsa 8-32×44

Dürbün tüfeğe bağlı iken aynayı önüne tuttup nişan aldım dürbün ışığını son ayarda yakınca az bir şeyde olsa gölge fark ediliyor aşağı ve sağa 1 click yetti hassas ayarlamayı bu şekilde yaptım belki yardımı dokunur denemeyenler için ^^

az önce ayna olayını yaptım el feneri ile net bir şekilde görünüyor ve üst üste getirdim artı kılları yanlız ben kafamı sağa sola oynattıkça gölge olan değilde gerçek artıkıl çok az hatta mm sağa sola veya aşağı yukarı gidiyor birebir simetrik yapmaya çalıştım elimden geldiğince ve gece yaptığım içinde dürbünle arama el feneri girdi yani tam atış mesafesinden bakamadım dürbüne konuyu bi daha özet geçeceğim atladığım bi şeyler var sanırım ?(

Ben Webley Raider tüfeğime basarken sonlara doğru biraz zorlanıyorum ama zaten pompa ısındığında 5dk soğumaya bıraktığım için çok zor olmuyor.Bende o esnada dinlenmiş oluyorum. Almadan önce "pompa şöyle zor, böyle zor" diye okuduğumda gözüm korkmuştu ama küçük cc tüfeklerde çok da zor değil :)

sizin ifadenizle de anladım ki artık benim pompa sorunlu o zaman ; ben 100-120 bar arası tüfeği düşürmüyorum ve bu şartlarda pompayı bağlayıp 3-5 defa aşağı yukarı yaptıktan sonra üstünde tepiniyorum resmen 8|

Merhaba arkadaşlar. Ayna yöntemini gün ışığında denedim ve sonuç mükemmel. Dürbünün sağ sol ayarı o kadar bozulmuş ki bende sorunu hep kendimde ariyordum. Şimdi 100metrede onxeden vuramadığım hedefleri hic zorlanmadan indiriyorum. Hende zoom 6x de. Degerli bilgileriniz için tekrar teşekkürler üstat. Sağolun varolun ^^

ayna yöntemi ile artı kılları üst üste getirip dürbüne taktıktan sonra yine kliklerle oynamadan nasıl sıfırlama yapabiliriz ki ben tüm mesajları okudum ama kusura bakmayın acemi ve çoğu terime yabancı olduğum için amacını anlamadım mesela simleme anladığım kadarıyla ayaklar ile yapılan sıfırlama, ama ayakları aşağı yukarı sağa sola nasıl oyanatacağız sonuçta ray sabit boşluğu nasıl kapatacağız. özetlersek bu artı kılları hizalamanın amacı nedir ve hizaladıktan sonra ki aşama nedir (normal kliklerle sıfırlama mı ?) kusura bakmayın acemiliğime verin ^^

işin ciddiyetini bilmeyenler için şöyle anlatayım o zaman ; ilk pcp tüfeğim araştırmadım görüntüsü hoşuma gitti diye yanında bir tanede pompayla beraber aldım , tüple felan kim uğraşacak pompa alır istediğim zaman basarım havayı kullanırım, hemde maliyeti yok diye düşündüm :) 77 kilo 176cm boyunda birisiyim hem gücümü kullanıyorum hemde ayaklarım yerden kesiliyor tüm ağırlığımı veriyor 150barda mahvoluyorum pompanın önü sırıl sıklam terden :S dedim ya tecrübesizim ama pompayla hava basmanın pek tecrübeyle alakası yok mantıklı bi insan zaten kollarını ve bileklerini kırmadan vs kullanabilir yani tekniğine felanda baktım :huh: benim aldığım pompada dandik olabilir bilemiyorum ama pompa işini ben beceremedim alacak kişilerinde kesinlikle tecrübe etmeden almalarını onaylamıyorum saygılarımla g;$i

Evet arkadaslar tatli su av yasagi bitmek uzere, yeni sezona rast gele :) aski avlarimdan bulabildigim bazi resimleri musadenizle paylasiyorum :rolleyes:

3-4 yildir hatsan mod 125 sniper tufegim vardi ve hobiden sogmus durumdaydim uzak hedefleri vurma parcalama icgudusuyle aldigim silah kesinlikle beni tatmin etmemis muthis yorgunluk ve omuz agrilarina neden olmustu :( su siralar vortex diye bir sistemi duydum arastirdim sandim ki daha az tepme uzun sure durbun ayar bozulmamasi felan fisman bi hevesle hatsana gonderdim tufegimi burda bir arkadasim var kriketi var kriket nedir pcp nedir bilmem etmem ben ama arkadas hastasi bu hobinin :) tufegim vortex olarak geri geldi bakimlarida yapilmis abi hadi atisa gidelim dedim :) gittik yan yana gectik durbunu sifirladim sincap almis kus almis hedef diye bir iki defa sincabi vurdum daha sonra baktim olmuyor koca koca kozalaklara ates etmeye basladim 40-50 atis yaptim ve yoruldum artik durdum dinlenirken gel bunu dene dedi elime aldim silahi bi kac deneme atisi yapip huyunu cozdum tufegin daha sonra basladim 30 40m 60-80m derken 150 170m lere atmaya basladim inanilmaz mutlu oldum tam benlik dedim eve geldim pcp arastirmaya basladim forumu gordum uye oldum burada aksu av'i gordum daha sonra nasildir guvenlimi felan derken yansin gezegen dedim kral breaker pullbub s ve kral pcp pompa siparisi verdim, siparisi verdikten sonra hemen aradim ne zaman kargoya verirsiniz bu gun efendim :) gercektende bi kac saat sonra kargodaydi takip numaralari girilmisti malzemeler elime ulasamadan yusuf beyi defalarca aramis pcp konusunda bilgiler almistim artik aramaya utaniyordum :) neyse malzemeler elime ulasti durbunu ayagini pompa montajini yaptiktan sonra bi kac sifirlama atisi yaptim tufegin bari 100lere geldi dedimki pompalayim :) basladim hava basmaya ama bi sorun vardi tufege hava gitmiyor :S yusuf beyi aradim yine anlattim boyle boyle, bana kral arms dan pcp montajini yapan ustanin cep telefon numarasini verdi onun anlattigi sekillerde yeniden montajladim pompayi sorun duzeldi aradim yusuf beyi tesekkur ettim ilgisinden dolayi, daha sonra pompaliyorum hatta pompanin ustune abaniyorum ayaklarim yerden kesiliyor yok :) kesinlikle tavsiye etmiyorum pompayi bu arada ! Daha sonra kan ter icinde yusuf beyi aradim yine dedimki abi bu pompayi ben geri vermek istiyorum tüp alacam mahvetti beni dedim ve ikiletmedi bile tabiki dedi ve kargoya vermemi soyledi, hemen pompayi gonderdim ilerki zamanlarda tupu alacagim insallah ama asil konu asil mesele yusuf beyin AksuAV'ın tutumu ve musteriye karsi duruşu ! Ben cok esnaf gordum malini sattiktan sonra musteriyi iplemeyen cok online alisveris sitelerinden malzeme aldim karsimda daha sonra muhattap bulamadan boylesini gormedim her aramamda ilgiyle alakayla yardimci oldu saolsun ve sorunlarimin hepsine cozum buldu tesekkurler aksuAv tesekkurler yusuf aksu :) unutmadan tufekle birlikte bir kutu pellet gondermis kutuyu actigimda manzara beni hayrete dusurdu tum peletler nizami formlari bozulmadan ezilmeden buzulmeden yaldir yaldir karsimda duruyordu, dedim ya ben cok alis veris yaptim sagdan soldan hepsiburada.com un gonderdigi peletlerde bile bozuklar cikiyordu ama bunlar tamamiyle nizami ve duzgunler. Ben ne aksuavi bilirdim ne yusuf beyi tanirim, hatta forumda tanidigim 1-2 kisi var onlarinda uye oldugunu biliyorum nicklerini bile bilmem ama kesinlikle sunu soylemeliyim artik aksuav kisiligiyle ticaret anlayisiyla gozumde bir numara aldigi paranin hakkini sonuna kadar veriyor. Dibine kadar helal olsun saygilar.:)

Bütçe olarak 300-350 tl yi geçmeyecek bir dürbün arıyorum
    kral puncher breaker s pullpup tüfeğimde kullanmak için
    az önce aşağıdaki dürbünü buldum ama daha önce duymadım markasını
    sizin yorumlarınız neler paylaşırsanız memnun olurum

BUSHMAN :6-24X50AOE ÇİFT IŞIKLI TÜFEK DÜRBÜNÜ