godofwar adlı kullanıcının mesajları

hassas atışlar yapabilir , her kurmada peleti kendi yükler , bu bir hobi işi zevk ve renkler tartışılmaz , mekanizma anlamında iyi düşünülmüş bir silah kolleksiyonluk

moderatör yaylı silahları susturmaz , belki bi nebze seste azalma olur ancak zaten tüfekten çıkan ses yay ve mekanizmadan kaynaklıdır , tüfeğinde oynama yapmana değmez zaten çokta ses çıkarmaz bu tüfek

hatsan firması , yan sanayi yani ucuz ürünlerinde optima markası basar , senin aldığın tüfek hatsan yapımı , ancak malzeme kalitesi anlamında iyi olmadığı için optima markasıyla piyasaya sürülmüş , optimada hatsan anlayacağın ama ucuz yollusu , sana o tüfeği hatsan diye satan sahtekarlık yapmış aslında , ben olsam götürür değiştiririm , o tüfeğe dürbün parası harcama değmez , bence götür hatsanla değiştir , optima markalı silahlar kullandım çabuk eskir ve bozulur...

bence makine yağı kullansan senin tabancanda azda olsa dizelleme etkisi yapar
    pelletleri yağla , namluya arada bir , bir iki damla yağ damlat , dizelleme etkisi sürtünmeyle oluşuyor gibi düşünülüyor , ilgisi yok , dizel motorlarlarda belli bir basınca kadar sıkıştırılmış kızgın havanın üzerine yakıt püskürtülür ve bu yakıt parlayarak patlar , dizel etkisi denen budur , senin tabancanın sıkıştırma etkiside az değil patlama yapmasa bile yağın bir kısmını yakarak ekstra güç üretir , gerçi namlu falan yağ yanığı olur temizlemen gerekir sık sık , benim mod125 er yağı fazla kaçırınca namludan ateş çıkıyodu tabi keçe , namlu oringi çabucak eskiyodu , eğer derdin güç sağlamaksa özelden yaz sana başka tarifler veriyim :)

Güzel olmuş , yalnız resimde 16 gr. 4.5 mm samyang pellet gözüküyor? Bu diana hakkaten bu kadar güçlü mü?

Güzel olmuş , yalnız resimde 16 gr. 4.5 mm samyang pellet gözüküyor? Bu diana hakkaten bu kadar güçlü mü?

bu tüfeğin , 5,5 kalibresi 14-16 gr pelletleri çok rahat atıyor , 4,5 kalibreyle atman neyi değiştirir , jsb extra heavy jumbo pelletleri 5,5 mm hatsan mod 125 le atıyordum ve değdiği yerde inanılmaz etkiler yaratıyordu , magnum sınıfı silahlarla atılabilecek en ağır pelletleri atmak gerekiyor bence , hem uzağa gider hem karalı gider hemde etkisi kuvvetli olur...

alttan kurma tüfekler hava kaçağı , güç anlamında iyidir ancak tüfeğin kurma kolu ve mekanizması tüfeğe ilave ağırlık getirir , pellet yüklemek zordur , daha fazla malzeme kullanıldığı için fiyatıda yüksektir , alttan kırma tüfek yerine namludan kırma tüfek kullanmanızı tavsiye ederim , yaylı bir hatsana o para verilmez bence onun yerine gidip walter talon yada mod 125 alın hem hafif hem ucuz hemde pellet yüklemek çok kolay , yinede siz bilirsiniz...

benim mod125 te bir parça kırıldı , bu tüfeği kurduğunuz anda tetiği emniyete alan uzun sac bir parça bahsettiğim o parçayı inceledim mekanizmayıda inceledim , söküp attım tüfek yine kurulduğunda emniyeti açıyordu , ancak o parça namlu kurulu vaziyetteyken tetiği düşürmenizi engelliyordu , adamlar her türlü kullanımı düşünüyor namlu kırılıyken tetiğe bastığınızda doğacak sonucu bilirsiniz , namlu fırlar bir yerinize çarpar bu söküp attığım parça onun olmasını engelliyordu , namlu kilidide bu anlamda yapılmıştır , kullanmayı bilmeyen bir insan düşünün kendine zarar verme ihtimali hep vardır , amaç o ihtimali asgariye indirmek onun için ben böyle önlemleri iyi karşılıyorum

ben eski bir mod125 kullanıcısıyım , benim tüfek 2. versiyon standart mod 125 ti ne tek parça ayak nede dampa ayak kullandım tüfekle berabeer gelen optime 3-9x32 dürbünü standart ayakla kullandım , tüfeği modifiye ettim gene aynı dürbünü kullandım , sonuç olarak dürbün stopu var kızağın üstünde oraya dayanıyor ayak , ha uzun vadede ayak alüminyum olduğu için çentikleniyor ama dürbün ayarı çok kaymıyor , 3,5 yıl kullandım tüfeği en son düşürme sonucu namlusu eğildi bir kez keçe ve yay değiştirdim sağlam bir silahtı , inanmayın çok kötü eleştirilere aslında fena silah değildir , 10 m den 2 adet 18mm suntayı deler geçer , 200 metreye yakın atış alanı vardır(ben modifiye etmiştim ama en az 170 metreye atış yapılabilir) yedek parça sıkıntısı yok fabrikayla görüşün namlu hariç ne lazımsa gönderirler , namlu için tüfeği fabrikaya istiyorlar ve pahalı biraz , ben tamire vermedim o yüzden , 150 metrede soda şişesini vurabilirseniz şüpheniz olmasın dağıtır , en sevdiğim pelletler norica marka şu gerçek mermi görünümünde olan ağır mermilerdi , en ağır mermiler en uzağa giden mermiler oluyor , tüfeğin gücü ağır mermilerle açığa çıkar , norica pelletle , 3 mm et kalınlığı olan yani 2x3 mm 10 luk pvc boruları 20 metrede çok rahat delip geçiyordu . tüfeğin kötü yanı namlusunun çok kaliteli olmaması , atışlarda gruplar biraz dağınıktır , çok teper çok ses çıkarır ve yapı olarak ağır silahtır insanı yorar , her insan o yayı kuramaz kol kuvveti ister biraz , bide dipçiği uzundur kol uzun değilse nişan almak sorun oluyor , anlayacağınız kısa boylu insanlara uygun olmayan bir silah , o fiyata daha uygun bir silah alamazsınız bence yeni başlayanlar değilde 2. silahını alanlar için uygun bir silah , atışta başarı için tüfekten anlamak gerekiyor , söküp takılması zor bir tüfek , o yayı her babayiğit yerine takamaz çok sert bir yaydır , biraz kilo gerekiyor toplarken tüfeği yayı beden kilosuyla takıyordum :) (104 kiloydum o zaman şimdi 85 kiloyum :)) ben alacak arkadaşlara tavsiye ederim çok kuvvetli bir silah tabi ateşli silah kadar değil

bernardelli :) , bi zamanlar terörist apo italyaya gitti diye bellona batıyodu , insanımız italyan markalarını boykot ediyoruz diye bellonadan ürün almamaya başlamıştı , bu gibi durumları düşünerek modellere türkçe bi ad yada en azından belli bi kod numarası vermek bence daha mantıklı...

bune be üstad , ağzım açık kaldı çok güzel silah , kimse bişey yazmamış hayret ettim ben yazıyım dedim , rahmetli dedemde vardı parabellum , zamanında o silahı almak için çok iyi bi at vermişti , şimdi büyük oğlunda yani dayımda , bana bırakmadı silahı :) ama bu ona göre biraz daha estetik kibar bi silah , sözün yetmediği durum bu ....

dostum bu mıknatısların kulaklıktan sağlayabilirdin , onlar dairesel mıknatıslar hemde çok kuvvetliler , namluya freze kalemiyle küçük silindirik bi delik açıp onun içine yapıştırabilirdin böylece gözede hitap ederdi , geliştirme sürecin devam edecek diye tahmin ediyorum , tasarımda önemli olan göze hitaptır :)

dostlar gözümüz aydın sonunda tüfeğin namlusunu yamultmayı başardım :) ama biraz kaza sonucunda oldu , tüfeği bagaj kapağına yaslamıştım rüzgar biraz sert esince devrildi namlu yeredeki taşlara çarptı , baya bi yamulma var.Fabrikayı aradım namlu istedim , tek başına namlu yollayamatacaklarını , tüfeği yollarsam değiştireceklerini söylediler , hatta rutin bakımlarınıda ücretsiz yaparız dediler , ama benin tüfeğim modifiyeli diyemedim , göndersem bi dert göndermesem başka bi dert , fabrika yaptığım tüm oynamaları orjinale çevirir tahminimce namluyu düzeltmek için çareler arıyorum bakalım halledebilecekmiyim:(

bu tabancadan bendede var 20 metre civarı şişe kırıyor , belki ben şans eseri denk geldim, üstünde birazda oynadım , oynadıktan sonra güçlenmişti ama artık attığı yere gitmiyo pelletler , hüsran bi silah oldu benim için , blow tabanca var bende bi tanede , o isabetlilik anlamında çok daha iyidir...

arkadaşlar bu gün gene atıştaydım , predator big boy kullandım çok ağır bi pellet , norica ban markasıyla çıkmış bi pellet buldum bu bizim bildiğimiz pelletlere benzemiyor sanki metal ceketli bişey , 21,45 gr , bu ikisini kıyaslarsam norica çok daha uzağa gidiyo bu sonuçtan şunu çıkardım , bizim pellet yapıları galiba dinamik anlamda zayıf kalıyo adam top güllesi gibi mermi yapmış daha uzağa daha isabetli atılıyo , ha big boy daha ağır gr anlamında bunu söylemeyi ihmal etmemeliyim , ama bence tüfeğime en uygun pellet bu norica , yaklaşık 60 metreden vurduğum şişeden ses geldiğini duyum ama şişede bi değişiklik görünmüyodu , efes şişesinin kağıt kısmını vurmuşum , pellet kağıdı ve camı delmiş , tabi şişenin araka tarafını görmek lazım orayı koparmış gitmiş , önde çapı 6 mm olan net bi delik arka taraf bertaraf olmuş :) , big boyda bunu yapıyo emin olun , ama takıldığım arazi bi gölet ve orda mesafe anlamında atışlarda yapıyorum , peletin suya düştüğü yeri görüyorum , norica benim favori pelletim oldu.
    Bu havalılardan herkes başka bişey bekliyo , 4. yılına yaklaşan mod 125 im ve üstündeki dürbünüm hala çalışıyo , geçenlerde bi sorun yaşadım , hatsana bilgi olması açısından anlatıyorum , bi silahta bi emniyet olur , hatsan iki emniyet koymuş , bilirsiniz bir tüfeği kurduktan sonra tetiğe basılırsa namlunun atlama yapıp bi sakatlık çıkarmamamsı önemlidir , bide tüfek kuruluyken tetiğe bassanız bile hedefi görüp atış pozisyonuna girmeden atış yapmaması önemlidir , hatsan fabrika fazlası parçalar icat etmiş , yapan mühendis arkadaşları kutluyorum , bunlar işletmeye zarar verir hatta haksız rekabet yüzünden batmasına sebep olur , tüfeği söken arkadaşlara sesleniyorum , yapan mühendis arkadaşlar biliyodur , tüfeğinizin elde durduğunu düşünün , tüfeğin sol yanında spiral yayla bağlı bi parça mevcut , bu parça emniyetle ilişkili tetiğin basmamasını sağlıyo , bide bu parça lazer kesimde yaklaşık 1,5-2 mm lik sacdan yapılmış :) , onu oraya koyan arkadaş , ne düşünmüş niye koymuş bilemiyorum , benim tüfeğimde o parçayla ilgili bi sorun çıktı , parça koptu , bu parçayı ve fonksiyonlarını inceledikten sonra mekanik yada makine işinden pek anlamasamda gereksiz olduğunu gördüm , parçayı yerinden çıkarıp etkisiz hala getirdikten sonra tüfeğin daha kolay kurulduğunu ve daha güzel atışlar yaptığını farkettim , buna itirazı olan varsa resimlerle derdimi anlatabilirim , mühendis arkadaşlara soruyorum , lazer kesim bedava yapılmıyor , bu parça buraya bedava monta edilmiyor ve hatta çelik ucuz gibi görünebilir ama ucuz bi malzeme değil , bu silahı bu fiyata satanları şapkalarını önlerine alıp 1 dk düşünmeye davet ediyorum , bu şartlarda bu silahın fiyatı bence %20 daha ucuzlatılabilir ,
    Saygılar ve selamlarla Hakan KARSLI...
    mod125 fanatiği ve geliştiricisi...

bende bu tüfeği envanter kattım :)
    4,5 mm sini aldım kullanıyorum , isabet ve kullanım açısından benim hatsan mod125 ten çok isbetli , ben bu tüfeği 120 liraya aldım satıcının elinde kalan son tüfekti , evet 50 metrede şişe patlatıyo , üstüne gamo açık red dot taktım ve her attığımı 50 metredeyse vuruyorum daha doğrusu kara renkli bira şişelerini ayakta desteksiz red dotla vurabiliyorum , mod125 ten sonra oyuncak gibi geldi ama güzel silah , elimiz mod 125 e alışmış tüfeği bi kuruyorum namlu bi gün elimde kalacak baya rahat kuruluyo , ben sert davranıyorum haliyle , bu işe yeni başlayacak arkadaşlara bu silahı bulursanız , üstünde 4x20 dürbünde veriyolarsa , üstelik fiyatı 120-140 lira falansa kaçırmayın diyorum , bana çok dua edersiniz :) iyi bi silah tek kusuru tetiğin biraz sert olması ama oda kullandıkça yavaş yavaş yumuşuyo , 50 metrede şişe dinlemez , 60 metrede fare öldürmüş arkadaşlar :) pest kontrol av değil :) attığını vuruyo hemde red dotla
    bu bendeki 3x9x32 i dürbünü buna taksam sıfırlasam demekki kibrit çöpü falan kesecek :)

ben sana yardımcı olma anlamında yazdım sen bildiğini yapmakta özgürsün bu hatsanları yerin dibine sokarlar yıllardır ama daha güçlüsünü yapabilen yok ve ben 3 yıldır kullanıyorum hiçte sorun yaşamadım gerçeği söylemek bazen tepki çekebiliyo....250-300 liralık silahlarla 2000-2500 liralık silahları çarpıştırıyo arkadaşlar , ne kadar para o kadar kalite diyolar , bende bu işleri mektebinde okumuş mürekkebi yalamış biriyim çok hafife alma :) meslek icabı bu kinetik enerji işlerinden anlarım

güç dersen tabi ekonominde müsayitse mod125 , webley patriot , webley talon olabilir ama hassas atış dersen mod99 mod100 gibi bişeyler al ma bence en iyids patroiot tur al bi 6,35 vurduğun yerde güller açsın :)