godofwar adlı kullanıcının mesajları

evet tüfeklerin namlusu çelik gibi bişey ama demir testeresi hava çeliği inanın peynir gibi kesiyo namluyu , bence tüfeklerinizi tabanca yaparak heba etmeyin eğer atış hızı düşmüşse keçesini değiştirin , yayını değiştirin ama boş yere kesmeyin , bende blow marka tabanca ve optima 25 model tabanca var , hatsan mod 125 le kıyaslayınca sinek vızıltısı gibi bi etkisi var tüfeklerinize yazık :)

Hitler U-234 denizaltısını Japonlara ulaştırabilseydi, savaşı japonlar ve almanlar kazanacaktı. Almanlar atom bombasını yapmıştı japonlara yolluyordu. Almanya teslim olunca, denizaltı da amerikalılara teslim oldu. İçinde atom bombası ve tarifi vardı, amerika yapıp japonlara attı. Merak edenler araştırabilirler.

başından sonuna doğrusun , bunları söyledim diye kimse beni ırkçı şoven yada nazi faşist diye yargılamasın , ama bilim böyle gelişti , atom bombasının öncüllerini yaptı almanlar , abd hazıra kondu , sscb 1-2 yıl sonra yaptı atom bombasını , bize bilim , mekanik , kinetik , temodinamik , statik , mukavemet diye öğretilen ve kanun olduğu ezberletilen şeyler aslında işin doğrusu değil , temel kanun termodinamiğin 1. kanunu " hiç bişey yoktan varolmaz , varolan bişey yok olamaz" 2. kanun " enerji türlü şekillere girer , ama reaksiyonlarda enerji kaybı yoktur" ben şimdi öğrendiğim fiziği kıyaslıyorum , fizikte sabitler vardır , kimisi evrensel , kimisi dünyayla alakalıdır , nevton fiziği "ki nevtonun sahtekar , şarlatan , asistanlarının tezlerine kendi imzasını attığı , bu tezlerden yararlandığı aşikardır" dünyada tamam pratikte doğru gibidir , ama uzaya çıktığında bi cisim nevton çuvallar :D onun kütlesel çekim kuramı iflas eder uzayda , işin içine yükler mağnetik alanlar falan girer , nevton olayların merkezine hep kendini koyar , bu narsisizm "kendini beğenmişlik" ile alakalıdır , aslında evrende dönen olaylarda nevton yada benim gibi birinin değeri okyanustaki bi damla bile değildir , hep ben merkezcilliği bi kenara atıp , olayları , olayları yaşayan öznelere göre değerlendirirsek bilimin gerçek anlamda tehçizatını kuşanmış oluruz , "hangi konumda hangi zamanda hangi olay karşısında tahlil yapıldığı " önemli olan budur bilim kendini herşeyden soyut tutmalı ve değerlendirmelerinde taraf olmamalı. maalesef bu günlerde bilim her yerde her şartta taraf olur , birilerinin çıkarlarını savunur , demek ki bilimin kanun dediği şeyler hikayedir 2 tane kanundan bahsettim , termodinamiğin 2 kanunu , evrenin herşeyi bu iki kanunda gizli , bu kanunları bile inkar edecek bilim insanları çıkacaktır , haaa ben bunları burda niye anlatıyorum , üstüme vazife değil ama yeri geldiğinde doğru bişeyler söylemeyi istiyorum , burda bu başlıkta söyleme sebebim , bilimin yanlış anlaşılması , yahudilere ecel edilmesi falan gibi mantıklara gıcık kapmamdan dolayıdır. istek , talep olursa , site yönetimimiz uygun görürse , bilimi , özellikle kuantum fiziğini bu forumda seve seve anlatmaya hazırım :) benim bu konuda icazetim yok ama çok okurum çok düşünürüm eğer okuduysanız bunca yazdığımı saolun arkadaşlar :)

ee tabi antencilerde ekmek yiyecek memlekette hatta bende antenciyim dermişim ;şrofls;. , şakası bi yana atış yapacak yer var buralarda ama baya yol yürümem gerekiyo , bu aralar havada rüzgarlı , tüfeği elimdeyken silkeliyo rüzgar , bu antenin sahibi siteden komşum , zaten paslamış ve baya eskimiş bi anten , uydu antenci arkadaşlarım var , vatandaşın anteni değişecekse haberim olur ve maaliyetine taktırırım o anteni , anten sahibini tanıyorum birebir ;) bu antene düşmanlığım şu sebetten ;
    1- baya uzakta
    2- atış yaptığımda arkasında olan birine yada canlı bişeye zarar vermem
    3- site konum gereği rüzgarı kesiyo , pellet yolundan çok az sapar
    4- uydu antenini vurduğunda teneke sesi geliyo bu ses baya uzaktan duyuluyo
    5- anten sahibi yakından tanıdığım birisi , anteni değiştirirse büyük ihtimal maliyetine yaptırırım
    6- anten eski ve ben LNB yi vurmuyorum sadece çanağa çalışıyorum
    7- dürbünden baktığımda vurduğum yeri kesinleştirip dürbüne ayar yapabiliyorum
    8- uçan yada kaçan hiç bi hedefe atış yapmıyorum , benim hedefim eski bi teneke , bunca betonlaşmış çevrede hale hazırda atış yapacağım daha iyi bi hedef yok , dürbünü kuşların davranışlarını yakından incelemek için kullanıyorum , hedefim kot olarak aşşağıda olursa atma imkanım olmuyo , türlü zarar verme ihtimali var canlılara , insanlara 15-20 ytl lik bi teneke mühim değil bence , bi serçe bile yüz kez değerlidir ;)

kimse çevirip nerde bunun ruhsatı falan demez , pembiş pembiş nasıl şirin bişey , her parçası plastik görünümlü , tam kız arkaşa hediyelik gerçi şimdiye kadar silahtan korkmayan kız görmedim ama :)

9mm fişek atan tek kırmalar var fiyatları 150 ytl civarı bitane onlardan al bence dedene gösterirsin attığı fişeği , 6,35 ten yukarı kalibre silah tercihi yapılacaksa , bence ateşli silahlara bakmak lazı markadaşın bahsettiği tüfek 5-6 atış yapar ruhsat istemez gibi görünüyo ama bi ateşli silahın etkisi varsa devlet baba bunuda ruhsata tabi tutar hatta üstünden özel tüketim vergisi alır burası türkiye yok öyle , o tüfeğe verilecek parayla iyi bi otomatik 12 mm alınır ruhsatıda bişey tutmuyo , domuz avına gidersen (havalıyla avı yasak) elinde otomatik tüfekle için rahat gidersin , işletme giderleri açısındanda ateşli yivsiz av tüfeği her zaman karlıdır fişeği ucuz , bakımı kolay bence sen bi otomatik tüfek al dedene onu götür , hatta evde asılı tüfeğide yanına koy kıyasla , tabi tüfeğin özelliklerinide anlat sana o zaman iltifatlarda bulunacaktır ;) dedemde benim havalıları gördüğü zaman bana çocuk muamelesi yapıyo :D

bu batılılar niye böyle anlamadım , bize barbar derler ama , ev yapımı aseton peroksit , civa fülminat , kurşun nitrür , pikrik asit , ntiro selüloz , tnt , nitro gliserin falan gibi kimyasallar genç diyemiyecem çocuk yaştakilerin elinde oyuncaktır , böyle tahrip merakı vardır özellikle abd lilerde , bizde bi çocuğun elinde mantar patlasa eğitim şart olur , elin çocukları redox yapmak için yarışır internette :D , okulunu basar full otomatik tüfekle arkadaşlarını öğretmenlerini öldürür onlar batlıdır bizim için eğitim şart :) yani diyorum bi bak elin evladına bide bizim çocuklara biz bu memleketi dünyayı gezsek bulamayız , insanımız efendidir , cıvıklık yapmaz , istisnalar kaideyi bozmaz hiç bi zaman , iyiki bu memlekette yaşıyorum , insanlarım bazen kafamı bozsada aptallık ve cıvıklı konusunda batılıların eline su dökemezler :D

yahu dostum bununla şişe kırmaya kalkıştığımızı var sayalım bunun mühimmatı en az 10 tane şişeyi satın alır , yazıktır şişeye falan atılmaz :D şişeye 4,5 mm -5,5 mm-6,35mm yerli pelleti ver yansın ederim ama bunla bi tane sıkmaya kıyamam;) düğünde seyranda bile atmak bana uymaz , temizleyip , oynayıp saklamak lazım , allah göstermesin kullanmayı...

bu silahların ikinci el piyasasıda çok canlı , aynen yerli arabalarda olduğu gibi bi nevi yatırım aracı :) açıkçası eve bi tane almayı düşünürüm ama evdekiler pek memnun kalmaz , havalı silahtan korkuyolar ateşliyi görseler evi terkederler :D

yahudi öldürmek için silah yapmış demek hitler , aslında hitler yahudiden çok alman öldürmüştür , savaş boyunca ölen almanlarla ölen yahudileri bi karşılaştırın ne dediğimi anlarsınız :D bu yahudi soy kırımı biraz abartılıdır , o savaşta 18 milyon sovyet halkı öldü dünyanın en büyük kaybı sovyetlerde oldu , onraki sırayı almanlar alıyo , yahudiler listede baya geridedir ;) , konumuz bu değil tabii , bu silahı o çağda yapan almanların teknolojisini bi düşünün , savaş tabiki berbat bişey , ama günümüzün teknolojik atılımını o 2. dünya savaşına borçluyuz , almanların savaşta kullandığı zırhlı araçları bi araştırmanızı tavsiye ederim , müttefiklerin ve hatta bağlaşıkların (almanlar hariç) kullandığı zırhlı araç modellerinden daha fazla modeli almanlar üretmiştir , aynı şey piyade tüfekleri , tabancalar , roketler , toplar kısaca savaş teknolojisi için geçerlidir , tanrı dünyayı hitlerin elinden kurtarmış , yoksa dünyanın halini düşünmek bile istemem , son dönemde dünya hiç iyiye gitmiyo diye düşünüyorum sonumuz hayırlı olsun :(

hayal ötesi bi çalışma olmuş , tebrik ederim , şu gresleme işine gelirsek , yeşil gres bulamadığım için shell marka rhodina rl3 kırmızı gresle yağladım , tüfeğin namlusundan çıkan dumanın yanında kundanktanda duman geliyo :D gres ince biraz sorun ondan çıkıyo , ama yeşil gresin özelliklerine baktım yüksek güç taşımayan dişli kutuları için yapıldığını anladım , bana kalırsa iyi bi yağlama için yüksek basınçta çalışan pnomatik sistemlerde kullanılan yağları denemek lazım , bulabilirsem sanayide bi ara deneyip sonuçları bi başlıkta açıklarım...

aynı olay yani dürbünün kayması sorunu bende de vardı , tüfekle yaptığım atış sayısı 1500 ü geçti , dürbün ayak somunları yalama oldu , dürbün stoperi yerinden fırladı bi ara , ama şimdi iyi , dürbün ayağına yeni somun uydurdum , somunun birisini sıkıp üstüne bi somun daha sıkıyorum , böylece kilitlemiş oluyorum , son çare buydu denedim ve oldu ;)

Herkese selam, red dot ın performansı tabancalarda ne kadar olur sizce , daisy 15 xt nin uzeirne takılacak, xtp nin satısı olmadıgı için ,ayrı alınıp, fiyatı 20 dolar, yazicilarav.com da mevcut. Tesekkürler.

arkadaş 20 dolara bulduysan hiç düşünme al , zaten red dot tabanca ve kısa namlulu tüfekler için yapılmış bi aksam , tabancanın üstüne tak ve nişangahla farkını gör , hareketli hedef vurmak için tasarlanmış , hedef takibi çok kolay , ve büyütmesiz olanı 30 metreden sonra etkisizdir , zaten hedefi kaplar kırmızı nokta , ben bunu tabanca için almayı düşünüyorum ama malesef ankarada 175 ytl altında bi fiyata bulamadım , bulursam kesinlikle alacam ;)

oturduğum site burası , elimde yerleşim projesi var ve ben mühendisim , pisagor üçgen teoreminden hipotenüs hesaplayabilirim :) ayrıca 10 metreyle bi ara ölçüm yapmıştım siteye tretuar yapılacaktı ;) meraklanma o mesafeyi iyi biliyorum ;tufey#

selam dostlar size şimdi kendime has dürbün sıfırlama sistemimi açıklıyorum :D
    mesafe 100 metre civarı 90-105 m diyebiliriz , dürbün sıfırlarken kullandığım uydu anteni ve bu arada yaptığım grupman ekteki resimdedir , en ortalı vuruşu göreceksiniz resimde , o atışı yaptığımda dürbün ayarı konusunda ikna oldum ve daha iyisini denemedim , daha ince ayar yapmaya çalışsam anten iptal olacaktı:D toplam atış sayım 10 atışların 2 tanesi antenin ayağına gelmiş olmalı , bu arada atışlar diz çökerek desteksiz yapılmıştır ;atlı{#

bahsi geçen dürbünün takılı olduğu tüfek hatsan mod125 5,5mm , dürbün optima 3-9x32 , kullanılan pellet gamo rocket 5,5 mm mesafe ince hesapla 95 mt , bu mesafedeki pellet düşmesi 50-55cm
    tüfekle 1500 den fazla atış yaptım , artık dürbünle arası düzeldi , tabi dürbün sabitleme somunlarını yalama olması sebebiyle değiştirdim , somun üstüne somunla kilit yapıyorum böylece kaymıyo papuçlar , artı namlu başlangıcındaki o ring de iptal oldu yenisini hatsandan daha önce istemiştim , değiştirdim , son haliyle tabii benimde tüfeğe alışmamla iyi bi ikili olduğumuzu düşünüyorum;)
    çorbada tuzumun olması dileğiyle , selamlar...

[Resim Engellendi: http://img245.imageshack.us/img245/5505/s7301808ya7.th.jpg]

sen bu işi seri imalata dökeceksin sonunda :D , yaptıklarına bakalım bizde spariş veririz bakarsın , sende ticaret yapmış olursun bu arada ;) başarılar diliyorum arkadaşım gerçekten sabır isteyen bi iş , aslında bi cnc frezede kabasını yaptırsan ince kısmı elle yapsan daha iyi olur ama bi nevi prototip yapacağından ilki için çizim falan olaynından çok para isterler. kolay gelsin ;d;

arkadaşım kırmızımsı bi renk istiyosan kan kırmızısı bi ağaç var adı padok(kardeşkanı ağacı) yok daha pastel bişey istiyosan gül ağacı , maun yada sapelli tipi ağaçlar bu işler için uygun değildir kuruyunca kırılma ihtimalleri var onca emeğinin boşa gitmesini istemem , benim mesleğim ağaç ;) , daha başka alternatif olara; oak , abanoz , merbau gibi ağaçlarda olabilir bence kereste işini iyi bi araştır sonra karar ver ama bence ideali gül ağacı senin için metreküp fiyatı 1500-2000 ytl arası fiyatlarla bulabilirsin

selamlar aynı mod25 ten bendede var benimki hiç modifiye edilmedi , söylediğinin aksine yivseti çok güzel , silindir ve içerdeki işçiliği temizlik için söktügümde bende gördüm ve beğenmedim ama namluya ve yivlere bişey diyemem bence hatsana göre çok iyi yivler ve setler benim tabancada mevcut . benim tabanca tenekeyi deliyo hatta zayıf cidarlı şişeleri , özellikler şu efesin fıçı bira şişelerini çok rahat kırıyo 10 metreden , 150 metre saniye namlu çıkış hızı vermişler katalokta ama benim tabanca daha hızlı diye düşünüyorum , şansıma iyisine denk gelmişim :D bende pek şans yoktur ama;) tetik sert ama bi süre kullanınca yumuşuyo , bende nişahgahını beğenmedim , ilk başlarda alışamadım hep ıskalıyodum ama 2 kutu pelet attıktan sonra alışmaya başladım şimdi daha isabetli atışlar yapıyorum , 10 metrede 10 atıştan 8 i hedefin ortasındaki bölgeye çarpıyo, dediğim hedef kağıdı hatsan ürünleriyle beraber gelen kağıt , yanında pellet tuzağıda verdiler 75 ytl ye aldım ankaradan , gerçekten iyi ses çıkıyo atışta :D tepiyoda namussuz baya , bence bi çok havalı tüfekten daha kuvvetli bi tabanca , avuçlarım acıyo kuramaktan o yayı daha kuvvetlisiyle değiştirmen şaşırttı beni kendi yayı zaten çok kuvvetli , bence kuvvet konusunda diana p5 le yarışır , tavşan bile vuracak kuvvette tehlikeli bi silah. emin ol atış yaptıkça isabetlilik işi gelişecek bende çok küfrettim ilk aldığımda ama şimdi seviyorum keratayı , tetik mekanizmasının muhafazsını bile plastikten yapmışlar diye kızıyodum ama anlaşılan çok ağır olacağı için bolca plastik kullanmışlar , şimdi bile nerdeyse 1300 gr ağırlıkta , bence bunun namlusunu 5 cm daha uzun yapacaklardı o zaman 200 m/s namlu çıkışı olurdu kesin , piston çok kuvvetli namlu kısa boş atış etkisi yapıyo gibime geliyo , olabildiğince ağır pellet atmak lazım , ts 10 falan bulursam ki ankarada zor bulurum yada h&n diabolo barrakuda almayı düşünüyorum.

ya bu arada diyorum ki Çin bu hatsanıdamı taklit etmeye başladı ne senin silahın keçesi pembe gibi görünüyo bendeki beyaz , bu kadar farklı silahlar aynı fabrikadan nasıl çıkıyo anlamadım ya hatsanın kalite kontrol kısmında bi araıza var yada çinliler hatsanın taklitlerini piyasaya sürüyo :D ;şrofls;.