godofwar adlı kullanıcının mesajları

isabetli atışaları için bişey diyemem ki onlarda 30 m ile sınırlıdır , güç için söyleyecek bişeylerim var , hedefe çarpan bi sinek ve fil düşünün bu silah hedefe atış yaptığında çarpan bi sinek gibi , benim sineklerle işim olmaz :)

ben hatsan mod 125 5,5mm kullanıyorum , şimdiki aklım olsa kesinlikle 6,35 alırdım ;) 6,35 lerin namlu çıkış hızı piyasada tüfek diye satılan ki bunlara yabancı markalarda dahil , çoğu tüfeğin namlu çıkış hızından yüksektir , bi 4,5mm pellet ile bi 6,35 pelleti yan yana koyun , deveyle cüce gibi olduğunu göreceksiniz :D tahminim 6,35 hatsan avda kullanılması yasak olsada ;) head shoot olayıyla domuz dahil pek çok memeliyi öldürecek güçtedir , tabi mesafe 30 m yi geçmemeli , ben 5,5 mm den şikayetçi değilim , ama kafa kafaya değiştirmek isteyen , kargo masrafınıda bölüşecek arkadaşlar varsa kendi 5,5 mm hatsan 125 imi 6,35 hatsan 125 ile değiştirmeye açığım , isteyen arkadaşlar özelden mesaj yazabilir ankara elden değiş tokuş için tercihimdir, bu mod 125 e çok haksızlık yapılıyo , bi arkadaş diyoki elimle atarım 6,35 pelleti hedef kağıdına daha iyi falan , ya hatsan 125 kullanmamış yada kolunun çok güçlü olduğunu sanıyo , hayatında 6,35 pellet görmeyenlerin böyle yorumlar yapmasını protesto ediyorum :( teklifim sonuna kadar geçerli gözüm gibi baktığım 5,5 mm hatsan 125 i mi 6,35 mm ile değiştirmeye açığım ;) taa başta alırken 6,35 görmüştüm aynı yerde ama forumdaki arkadaşlar saolsun 5,5 almamda etken oldular pişmanım :(

bende kıt ingilizcemle bu BAM silahlar hakkında biraz yorum okudum , dolum kısmından hava kaçırdığı , mekanik parçaların sökülüp sıfır zımparayla parlatılması gerektiği , dolum kısımlarının kısa sürede kırıldığı , yalama olduğu falan anlatılıyor , ama genede genel kanı fiyat/performanslarının iyi olduğu yönünde , uygun fiyatlı olursa getirilen tüfeklerden bende bi tane edinmeyi düşünüyorum ama açıkçası arazide atışta gaz basıncı düştü , hadi dolduralım falan gibi sorunlar beni ürkütüyo , yaylılar kolay enerji bünyeden , ekmeğe yemeğe biraz özen gösterirsen maaliyeti sıfır denecek kadar ucuz ama bu yüksek basınçlı tüpleri doldurtma , satın alma derdi belki tüfek fiyatını geçer ki bence uzun vadede 3-5 tüfek parasına gelir

walla ankarada atıcılık zor zanaat ben batıkentte oturuyorum , burda gizli bi açık hava poligonum var , sote bi yer alabildiğine uzun mesafe 500-600 metre bi mesafe var , bi yan istanbul yolu iki yan tepelik üstelik şişe sıkıntısıda olmuyo alemciler saolsun her yer içki şişesi dolu :D çeşit çeşit şişe bulunuyo ve en güzeli kır kır bitiremiyosun tüfek kurmaktan kollarımda derman kalmıyo haftada 1-2 kez gidiyorum saklı cennete :) veriyorum pelletin gözüne , havalar düzelmeye başladı artık baraja balık avına gideriz orda daha hoş oluyo atış rüzgarsız havada su durgunken pelletin nereye düştüğünü görebiliyosunuz , suya bi şişe atıp yüksek biyerden atış yapıyoruztabi mesafe en az 100 metre olacak ki tadı çıksın ;)

dediğin tüfeği bende gördüm 160 ytl diye geçiyo ama yanlış tüfek resmi koymuşlar bulabilirsem tüfeğin resimlerini eklemeye çalışacam

tüfek 3160 gr ağaırlıkta yabancı sayfaların bazısında 260m/s namlu çıkış hızı verilmiş

arkadaşlar selam , şu sıralar ankara piyasasında bi tüfek dolaşıyo , ahşap kundaklı hatsan tarafından fason yapılmış reck ranger mod5 marka bi silah
    4,5 mm lik silahın namlu çıkış hızı 290m/s oldukça hafif işçiliği iyi görünen bi tüfek fiyat olarak 120 ytl dediler bu tüfeği alan yada kullanan arkadaş varmı ?
    almayı düşünüyorum ama emin olmak için foruma soruyum dedim , avrupada web sayfalarında da rastladığım bi tüfek , namludan kırma kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

teşekkürler....

arkadaşlar fabrikadan yeni çıkmış bi tüfeği niye söküyosunuz onu anlamadım , zaten üzerinde yeşil gres var , arkadaş saolsun bize nasıl sökülüp takıldığını göstermiş , bence en azından 2000 atış yapılmalı bi tüfeği sökmek için , yoksa hobi olarak söküp takarsanız askerdeki G3 tüfekler gibi olur sonunda , pimler laçka olur :D

optimada sonuç olarak bi hatsan ürünü , ben kendi hatsanlarımdan memnunum , bu güçte silah yapmışlar , tabiki artı eksileri var , namlu çıkışı 200m/s olan silahlar , eleştirilebilir alternatifleride çoktur , ama bu hatsanın son dönem yaptıkları çok güçlü silahlar , alternatifleri çok pahalı , 1/4 fiyatına satıyolar , 360 m/s hızı 4,5 mm de rüyanızda görürsünüz , 290 m/s hızı 5,5 mm de sağlayan kaç silah var , tamam eleştirmekte lazım , ama bu söylediklerimi bi kenara atmamalı , yerli malı bi firma , ki bu firma , size garanti veriyo , sorun yaşarsanız , kargo masrafı ödeyerek telafi ettiriyosunuz , arayın bi hatsan fabrika telefonunu , herhangi bi departmana bağlanıp bi fikir danışın yada bi sorundan bahsedin , adamlar sattıkları malın arkasında sonuna kadar duruyo , bu çok iyi bişey , yoksa aldığınız bişeyin arızalandığını düşünün , nasıl yapılacak , hatsan türkiyenin nadide bi firması , tüfeği darma dağın olsa bile garantisinin arkasında durur , ben önce buna bakarım , o amatör ruh , merak heves , hangi firmada var , gelişime açık bi işletme yapısı ve yolu açık olsun , mühendisleri , işçileri , yöneticileriyle , yurdumuzun firması , param yurt içinde kaldı içim rahat , hatsanı daha iyisini hep daha iyisini yapmaya davet ediyorum , bende ekonomim el verdiğince katkı sağlayacam ;)

arkadaşlar o pelletin özelliği hedefe çarptığı anda patlaması , yani patlayan pellet , ayrıca şişeyi delip geçmesi sorundeğil , benim hatsan mod 125 5,5 mm 80-90 metrede şişeyi ortalı vurursanız delip geçiyo , yakında attığımda genelde patlatıyo , yani aslında şişeyi ortalı vurduğunuzda delip geçmesi lazım şunuda unutmayalım , pelletin kendi çevresinde attığı tur yakın mesafede küçük bi çember çizilmesini sağlarken , uzak mesafede bu çember büyür , o yüzden uzun mesafe atışlar biraz şansa bakar ya zaten , işte bence bu çember yakın mesafede şişenin patlamasına neden oluyo , şu hedefte patlayan pellet konusuna geri dönersek , bende 5-10 kutu olmasını isterdim , en azında atışta peletin nereye çarptığını görebilirsin bu sayede.

boya sökmek için solver adında bi malzeme var , çıplak elle değmemelisin , onu kullan , bide soracağım şu bi tüfek var elinde hatsan mod 135 , nedir bu garip makinenin elinden çektiği habire söküyon takıyon millet bulamıyo sen hurdaya çıkaracan , bende hatsan mod 125 var , yeni jenerasyon ;) , 150 metreden 1 parmak boruyu vuruyorum , 5,5 mm ve kusursuz , hatsanı beğenmeyenlerin dikkatine , modifiye etsemmi diyorum ne gerek var 150 mt uzaktan sert cisme çarpan pelletlerin sesini duyuyorum , sanki kowboyfilmi gibi öyle bi vızıltı çıkıyoki :D inanılmaz