ugur35 adlı kullanıcının mesajları

Bahsi geçen kral magnum 4,5mm tüfeğin eski serisinden burada bir arkadaşım almış.Dürbün almış,bana rica etti,takıp ayrlarmısın diye.

Başladık dürbün ayarına.Hiç bu güne kadar havalı pistonlu tüfeklerde 10 pelletten fazlasını atmamıştım,hemde ince mehmet pellet.

Bunda 1 kutu harcadım,yinede istediğim randımanı yakalayamadım.

Acaba dedik dürbündenmi,olur ya dürbünün her atışta ayarı bozuluyordur,sonuçta optima,bushnel değil.

Benim tüfektekini söküp buna taktık.Değişiklik yok.20metrede ancak çaytabağının altına toplayabildim.

Ama benim taa 7-8yıl önce aldığım ve bolca pellet harcadığım hatsan 5,5mm ile ceviz vuruyorum,30mt den.

yanlız şunu eklemek isterim,kral magnum 4,5mm nin etkisi mükemmel diyebilirim.Benim 5,5dan daha hızlı yolalıyor.

bunun yanında kullandığımız pellet kaliteside büyük etki gösteriyor.Belkide pellet hatasıdır.Ama ne yazıkki elimde gamo yada diana olmadığı için kıyaslayamadım.

9mm tekkırma zannerdersem şu pipet fişek kullanan tüfeklerden bahsediyorsunuz.

onlardan birşey beklemeyin.fişekleri zaten adı üzerinde PİPET.

silahta mesafe yok.hatsan namludan kırma 4,5mm lik havalı tüfekler kadar bile etkili menzili yok.para verdiğinize değmez.

başlığı okuduğumda yazan arkadaşın klavyesi sürçmüş herhalde 52yarda yazacakmış gibime geldi.

çok mükemmel bir atış,mükemmel bir modifiye

arkadaşlar az buz bir mesafe değil bu bahsi geçen.

ben bu mesafeyi 22 cal remingtonla attım.yivset le yani.

22nin çekirdek ağırlığıyla pcpde kullanılan pelletin ağırlı,rüzgara olan direnci,hava şartlarının durumu bunlar kıyaslandığında pelletin o mesafeye varması ayrı bir olay,o mesafeden o atışın isabet bulması ayrı bir olay.

helal olsun demekten başka bir söz kalmıyor söylenecek.

arkadaşlar

http://www.yazicilarav.com/uru…ksesuaroutdoor&id=444

yukarıdaki linkteki üründen satın alan yada yakından gören varmı?bu ürün plastikmi? metal mi?

av tüfeğime takmak istiyorum.sanırım bağlantı kısmı 10-11mm gibi.

normalde tüfeğimi uzun süredir kullanmama karşın alışkınım.ama daha önce ördek avı yapmamıştım.bu hafta ilk kez ördeğe gittim,sabah gün doğmadan yapılan bir av olduğunu gördüm.neredeyse arpacığı kaybettim:)

20mm ayaklı reddotların s.pozeye uymayacağını ve çok kaba duracağını tahmin ediyorum.bu ürün daha pratik ve hafif.zaten 2 göz açık atış yapıldığı için mercek çapının küçük omasının çokda problem yaratmayacığını düşünüyorum.

herkese selamlar.
    yiv sevgili hemşehrim,arkadaşında dediği gibi PCP bence daha uygun olur.
    öte yandan,
    yerli markalar içerisinde 36cal. silah bildiğim kadarıyla sadece T14 var.
    bende de bir adet t14 mevcut.federal marka kaliteli kendinden yivli tekkurşun ile çok güzel sabit hedef atışları yapabiliyorum.150 metre gibi mesafelerde fena değil.zaten daha sonra iyice çekirdek düşmeye başlıyor.
    illaki ateşli silah ve 36cal. olsun dersen konyada birçok imalatçı firma var.ne istersen faturalı,garantili ve ruhsatlı olarak yapabiliyorlar.sanırım fiyat olarak 36cal.süperpoze bir tüfek 600ytl gibi yaptırılabilir.hatta ellerinde hazır bile bulunabilir.hatta tek kırma çok daha uygun bulunabilir.
    unutmaki uzun mesafe için mutlaka s.poze yada tek-çift kırma ve 76mm gibi bir silah olmasına dikkat et.en iyi sonucu o şekilde alırsın.