ErrorPacK adlı kullanıcının mesajları

Son denememde 65 metreden camı çok güzel patlattı tabi bunu gez arpacık atışıyla yaptım :D dürbüne çare bulmam lazım. Birde farkettik torum k-101 5.5 den daha az tepiyo :D hemde torundan 3000 pellet geçti o haldeyken sıfır kral daha az tepiyo. Tüfekten memnun kaldım açıkcası birde dürbünü çözdümü dünya benim :D

Arkadaşlar konuyu yanlış yere açmışım mod. lar taşırsa sevinirim. Bir adet kral magnum 5.5 alttan kırma kolu olandan aldım. Sentetik kundak. Dürbün olarakta optima 3-9x32 aldım. Dürbün çok hoşuma gitti. Pellet olarak gamo pro magnum kullanıyorum. Daha önceki torunumda kullandığım ucuz adi pelletler plastik şişeyi deliyodu ama ucları sivriydi onların. Bu pro magnum delemiyo. Tüfekten kaynaklımıdır acaba yoksa pelletin biraz daha oval başlı olmasındanmı ? Birde dampa ayak yoktu mecbur direk taktım dürbünü iyi kötü acemi ayarı yaptık :D zamanla tam çözeriz inş. Dürbün her atışta kaydı kaydı kaydı rayın sonuna geldi daha bi yere gidemio orada ayarladım kaldı. Merak ettiğim dürbün kaydıkça sadece hedefin altını yada üstünü vurma hatasımı olur yoksa sağa sola sapmada olurmu ? Orayı tam çözemedim :d Şimdilik bu kadar heralde çok kafanızı şişirdim kusura bakmayın :D

Arkadaşlar bizim burdaki av bayiine gelen kral magnumlara baktım namluları inceledim torun onun yanında mükemmel. Yiv setlerin içinde sanki kömür tozu var gibi pellet hiç çıkamaz gibi duruo. Ama dış görünüşü çok hoşuma gitti elede tam oturuo. Merak ettiğim o namlular öylemi yoksa buraya gelenlerdemi bi sorun vardı ??

Öncelikle hayırlı olsun.bende mod 90 5.5 sahibiyim.dürbün 3.9.32 powerline var,harbi china...gayet tatminkar.dürbün takmadan önce 500 atış yapmanı öneririm..fazla tepmesi olmadığından tüfek üzerindeki stoper gayet iş görüyor

100mt leri bilmem ama 50mt den bira şişelerini her attığımda vuruyorum,90-100m de etkili isabet ettirebilirsen şişe kırıyor,

Birde tüfeği aldığında hiç atış yapmadan söküp fabrika yağını temizleyip yeşil gress uygulamanı tavsiye ederim o zaman çok daha etkili ve stabil atış yapabiliyor..kullanıp yorumlarını yazarsın artık,saygılar

Peki sence bu tüfek bu fiyata en iyisi diyebilirmiyiz? Ve merak ettiğim neden hep dürbün aslında bana kalsa ben gez arpacık atışı yapıcam bana o daha çok zevk verio 50m üstü mesafelerde gez arpacık atışı yapan arkadaşlar yokmu hiç ?

Arkadaşlar yaptığım araştırmaya göre alabileceğim en iyi tüfek mod 90 bu fiyata bundan daha uzun menzilli tüfek ve isabetli tüfek göremedim. Bana güç değil isabetlilik ve menzil lazım... Şimdi genellikle 100 m atışı yapmayı düşünüyorum bu tüfekle 100 m üstü bira şişesi vuran bi arkadaşın videosunu izleyip mümkün olduğunu gördüm. Şimdi bana uygun fiyatlı az arıza çıkaracak dayanıklı bi dürbün lazım max.60-70 tl verebilirim dürbüne...

Silahta horozun altında olması gereken kapsül memesi görünmüyor. Yuva çıkıntısını da göremedim. Bu silahın imitasyon olmadığından emin misiniz ? Gerçek bir silah ise, bazı eksikleri var demektir, isteseniz de kullanamazsınız.

Babennemden aldım silahı imütasyon diil eminim babamda çok kullanmış bunu babannem horozu kırık yaptırılması gere diodu. Bende ilk defa böle bi silah gördüğümdem neresi eksik bilemicem ;şrofls;. Ama daha önceden kullanımda olan orj. bi silah.

Önce silahı dikkatlice ve kaliteli el aletleri kullanarak sök, metal aksamları mazot banyosuna sok 1 gün o şekilde beklesin, sonra sil ve metal aksamdaki vidaları vs.. sökersin, kalın bir gerçek yün keçe bul ve bu keçe ile silahın tüm metal parçalarını ovalaya ovalaya saatlerce temizle bunun için WD40 spreyde kullanabilirsin, son olarak pamuklu bir penye ile tekrar metal aksam parçalarını silerek kurula ve monte et,

Kundağı ise verniklimi yoksa ham ağaca cilalımı bilmiyorum ama bu konuda bir mobilyacıdan yardım al.

Peki saolun kullanmıcam ama merak ettip toparlandığı zaman çalışırmı bu alet ;şrofls;.

Arkadaşlar bende torun k-101 5.5 var buna ne gibi güçlendirmeler yapabiliriz ? Orjinal yayını değiştirip güçlü bi yaya taksak dağılırmı ;şrofls;.

Birde torunla yapılan en büyük rekor nedir ? Kaç m den ne yapmış ?

Çok soru sordum ;şrofls;. ama yeniyim bilgiye açım ;şrofls;. Arama yap demeyin ben hep arama yaparım kolay kolay konu açmam ;şrofls;.

Hayda :!: Benim okuduğum ilk okulda 8. sınıfta 192cm lik arkadaşımız vardı.Şu an bir basketbol klübünde oynuyor.(tahmini 2 metreyi geçti)Şimdi okuduğum lisede ise benden uzun onlarca kişi var.(lise 2. sınıftayım) Yeni nesil uzun gerçekten ;)

Bende ayın 27 sinde 16 ma giriorum. Boyum 1.85 kilo aç karnına 81-82 ;şrofls;.

Bilgiler için saol yanlış bilgi içinde pardon. Öğrenmiş olduk.